1

Temat: Korzonki ( lumbago )

Cierpię na korzonki i to jest taki bardzo ostry ból w okolicy lędźwiowej, który wzmaga się praktycznie przy każdym ruchu mojego ciała. Czy ktoś z Was ma pomysł na to jak sobie poradzić z korzonkami ?

2

Odp: Korzonki ( lumbago )

Takze miewałam częste bóle związane z korzonkami, nie wiedziałam co na to poradzić, w końcu koleżanka poleciła mi rezonator biofotonowy, i przyzanaje że zapalenia miewam rzadziej i ból róznież jest dużo słabszy z czego jestem bardzo zadowolona, bo bywał niekiedy taki że przez tydzień z łóżka nie mogłam wyjść. Naprawdę polecam takie rozwiązanie, pozatym rezonator działa też na różne inne schorzenia , a w moim wieku to różnie bywa, więc korzyści są jeszcze większe.

3

Odp: Korzonki ( lumbago )

Profilaktycznie na pewno pomocne sa wizyty na basenie. Jeśli juz cierpi się na korzonki to oczywiście tez jak najbardziej jest to wskazane, lecz do tego najlepiej dołożyć jakąś rehabilitację. Mówię o sytuacji, gdy ból spowodowany jest wypadniętym dyskiem, po przeciążeniu kręgosłupa. Powodem korzonków może być tez infekcja-gdy nie okrywamy wystarczająco pleców podczas zimna. W takiej sytuacji podaje się antybiotyk. Dobrze też spać na twardym materacu, ponieważ usmieża to ból. W przypadku ciezkiego urazu kręgosłupa, gdy nie pomaga nawet rehabilitacja, mozna udać się na zabieg chirurgiczny.

4

Odp: Korzonki ( lumbago )

Na korzonki najlepsze są okłady z ciepła. Czyli stary dobry termoforek albo w moim wypadku kocie skórki. Oczywiście żywe. Mam 4 koty i wmomencie w ktorym mnie atakują korzonki od razu kłąda sie w okolicy pleców grzeja i mrucza. Poza taką naturalna terapia można skorzystać z lasera albo jakiś masaży wibracyjnych ale tylko pod okiem specjalisty. Nie można ignorować tej choroby bo nie leczona może doprowadzić podobno nawet do paraliży nóg. Dlatego najlepiej do lekarza rehabilitanta. On wypisze jakie zabiegi i ew jaka rehabilitacja. I potem robić sobie cykliczne powtorki tych zabiegów.