1 2012-10-17 09:44:01

Temat: Rwa kulszowa dokucza mi

Nawet nie wiedziałam na początku co to jest, ale ból okrutny.  Jest to taki bardzo mocny ból który można rozpoznać bo płynie od dołu pleców aż do pośladków i samego biodra. Rwa kulszowa atakuje nas wówczas kiedy nerw kulszowy jest uciskany. Trochę naczytałam się o tym nerwie i jest to jakiś ważny nerw w naszym, ciele, który zaopatruje całą stopę, goleń i grupę tylną mięśni uda. Także poważna sprawa z tą rwą kulszową. Cierpię  na to od roku mniej więcej. Może ktoś z was też i może podzielić się jak z tym żyje ?

2 2012-10-18 11:14:15

Odp: Rwa kulszowa dokucza mi

Wiosna zeszłego roku robiłam porządki na podwórku. Coś tam musiałam przenieść, a żeby było szybciej to stwierdziła, że na pewno dam radę sama. A nie dałam. Do tego sparaliżował mnie ból. Nie wiedziałam czy mam stać, czy się położyć, strasznie bolało. Zawołałam kogoś, żeby mi pomógł i pierwsze co, to dostałam opiernicz, że sama targałam takie cieżkie rzeczy. Diagnoza rodziny-wypadnięty dysk. Tacie często się to przydarzało, ale nie było po nim nigdy widac, żeby sprawiało to taki ból. Wziełam od razu kilka tabletek przeciwbólowych, które nic nie dały! Pojechaliśmy wieczorem na pogotowie, wysłali mnie na rezonans czy coś takiego i stwierdzili, że to rwa kulszowa. Pierwsze 2 tygodnie to nieprzespane noce plus bezwzględny zakaz uprawiania jakichkolwiek sportów. Lekarz stwierdził, ze mogę chodzić na basen i to wszystko. Też mi frajda, załamałam sie totalnie. Z czasem ból ustępował, ale lubił nawracać niespodziewanie. Wtedy znowu się męczyłam przez jakiś czas aż zelzeje. Cały czas na tabletkach przeciwbólowych. Teraz jest o wiele lepiej, prawie mi nie dokucza, chociaz zdarzy się czasem i liczę się z tym, że tak już bedzie. Jesli chodzi o sport, to sobie nie odmawiam, nawet jesli sie później męczę. Diagnoza lekarza była najgorsza, a w rzeczywistosci nie wygląda to az tak źle. Na pewno byłoby lepiej, gdybym tej rwy kuszowej nie miała, ale co teraz mogę zrobić?

3 2014-07-01 21:00:22

Odp: Rwa kulszowa dokucza mi

Żyje się od przeziebienia do przeziebienia. Oczywiście koniuszków zakończeń nerwowych ktore powodują rwą kulszową. Najważniejsze zasady sa najprostsze. Ubieranie się ciepło, nie chodzenie w mini w lato. Nie dopuszczanie do sytuacji gdy nas przewieje. Ta profilaktyka powinna być od  najmlodszych lat. A gdy nas już to dotknie to cóż. Musimy dalej ciepło sie ubierać, mozna stosować plastry przeciwbólowe i rozgrzewajace na bolace miejsce. Mi to pomaga.

4 2016-12-21 09:11:49

Odp: Rwa kulszowa dokucza mi

Szukam informacji o leczeniu operacyjnym rwy kulszowej/ Czy jest bezpieczne oraz jakie daje efekty.

5 2016-12-21 12:59:46

Odp: Rwa kulszowa dokucza mi

Katia napisał/a:

Szukam informacji o leczeniu operacyjnym rwy kulszowej/ Czy jest bezpieczne oraz jakie daje efekty.

Wszystko znajdziesz w sieci Jest wiele artykułów na ten temat. Zerknij sobie chociażby tutaj:
http://rwakulszowa.net.pl/choroba/lecze … kulszowej/

Leczenie operacyjne stosuje  się w przypadku rwy kulszowej wtedy kiedy nie pomaga standardowe leczenie farmakologiczne. Nie należy go nadużywać ponieważ operacja taka jak każda posiada pewne ryzyko.
Operacja na rwę kulszową może być przeprowadzona w dwojaki sposób. Decyzję o wyborze metody ingerencji chirurgicznej chirurg ortopeda lub neurochirurg podejmuje na podstawie specjalistycznego badania. Do wyboru jest dyskektomia i mikrodyskektomia. W obu przypadkach usuwana jest przyczyna nacisku na nerw rdzeniowy, czyli część krążka międzykręgowego (zwanego potocznie dyskiem) lub cały krążek międzykręgowy, który jest zastępowany wówczas specjalnym implantem.

Ostatnio edytowany przez Marzenka (2016-12-21 12:59:54)

6 2017-06-08 10:52:08

Odp: Rwa kulszowa dokucza mi

Okrutna choroba... nie wiem nic na jej temat ale znajoma na nią cierpi więc wiem chociaż tyle że współczuje kazdemu kto to ma...

7 2017-08-17 09:07:29

Odp: Rwa kulszowa dokucza mi

Z miejsca trzeba udać się do jakiegoś specjalisty w takiej sytuacji, zwłaszcza wtedy, gdy leki nie pomagają w jakimkolwiek stopniu. Operacja jest czasami koniecznością, jednak przed podjęciem jakichkolwiek kroków wypadałoby sięgnąć po pomoc specjalisty z dziedziny ortopedii. Sama byłam na wizycie u ortopedy Adriana Stępińskiego, który przyjmuje w wielu miejscach w Poznaniu i gdyby nie jego pomoc, to problem stałby się jeszcze poważniejszy. Póki co wszystko jest ok, a wszystkim chorym życzę jak najszybszego powrotu do zdrowia. Tu w razie czego macie stronkę tego specjalisty: http://adrianstepinski.com/ wink

Ostatnio edytowany przez amber (2017-08-17 09:07:47)

8 2017-08-28 21:53:39

Odp: Rwa kulszowa dokucza mi

Oj tez mnie dziadyga męczyła jak przepracowałam się w ogrodzie hmm Właśnie przy podnoszeniu skrzynki z kwiatkami strzeliło mi w plecach i koniec- ani się ruszyć ani wyprostować sad Mąż załatwił mi wtedy masaże lecznicze w domu z medikar home care - trzy razy w tygodniu przyjeżdżał do mie fizjoterapeuta i godzinę mnie masował. Ulga nieziemska po takich masażach.

9 2017-09-19 22:24:51

Odp: Rwa kulszowa dokucza mi

Pamiętajcie, że operacja to ostateczność! Jak traficie na dobrego fizjoterapeutę (niestety raczej prywatnie, na NFZ to ani się doczekać i zazwyczaj potraktują tylko jakimś laserem czy ultradźwiękami), to jest on w stanie wyciągnąć was z trudnych stanów. Ale fizjo to nawet nie połowa sukcesu. Cała reszta to wasza ciężka praca, stosowanie się do zaleceń. Rwa kulszowa to paskudna przypadłość, ale można z nią skutecznie walczyć.

10 2017-09-20 08:12:52

Odp: Rwa kulszowa dokucza mi

Mi też bardzo pomógł fizjoterapeuta. Z tym, że najlepsi i najdrożsi mają długie terminy, NFZ nie wchodzi w grę nawet... Poszłam prywatnie do pana Mateusza, który przyjmuje w Klinice Essence na Hożej. Wcześniej chodziłam tam też na zabiegi, więc panie mi poleciły swojego kolegę. Bardzo mi pomógł! Mam pracę siedzącą, więc nic dziwnego, że kręgosłup boli. Czasem złapie mnie ta rwa kulszowa, aż wstać nie mogę... Teraz od dwóch miesięcy nie miałam takiego ataku bólu.

11 2017-12-01 22:13:16

Odp: Rwa kulszowa dokucza mi

Przede wszystkim warto się wystrzegać stawiania jakiekolwiek diagnozy na podstawie informacji z Internetu. Dolegliwości, które są ocenione przez pacjenta poszukującego wiadomości w Internecie niekoniecznie są problemem tak zwanej rwy kulszowej. Wszelkie dolegliwości układu ruchu warto skonsultować z fizjoterapeutą/terapeutą manualną, który przeprowadzi badanie, postawi diagnozę funkcjonalną, zaleci odpowiednie zadania ruchowe do wykonywania samodzielnie, a w razie potrzeby wyśle do odpowiedniego specjalisty (ortopeda, chirurg, neurolog, reumatolog, dietetyk, itp.) na dalszą diagnostykę lub terapię lekarską.

12 2018-01-27 10:00:27

Odp: Rwa kulszowa dokucza mi

Też jestem zdania że samo nie przejdzie i samoleczenie tu nic nie pomoże, najważniejsza jest rehabilitacja pod kontrolą specjalisty, ja niedawno byłam na takiej rehabilitacji w nowym centrum medycznym http://cmsf.pl/  i gdyby nie oni pewnie do dziś bym cierpiała

Ostatnio edytowany przez malinowaen (2018-01-27 10:00:58)

13 2019-02-21 02:13:57

Odp: Rwa kulszowa dokucza mi

Mnie pomogły pijawki.  To rewelacyjna stara naturalna metoda leczenia bólu. bezpieczny sposób. Tam gdzie robiłam ( Śląsk) pijawki są specjalnie hodowane, wykorzystywane tylko raz na jednym pacjencie. Nie szkodza, tylko pomagają. Substancji ktore wydzilaja pijawki jest wiele  maja działanie nie tylko przeciwbólowe , też przeciwzapalne, regenerujące i wiele innych  Poczytajcie sobie zresztą  sami , polecam naprawdę   algos-med.pl   tam znajdziecie wszystkie informacje

14 2019-06-07 09:30:45

Odp: Rwa kulszowa dokucza mi

na rwe najlepiej dzialaja kompresy ziołowe w moim przypadku bo probowałam wielu sposobów na bol i ten pomaga stosuje tez masci rozgrzewajace dip hot