1 2012-10-18 19:59:51

Temat: wystające wargi somowe mniejsze

mój problem jest zawarty w temacie i proszę nie piszcie, że to normalne bo każda kobieta jest inna. To nie jest normalnie ponieważ wargi mają około 5 cm. Ciągle jestem otarta, leci mi krew i sprawia mi to ból. Przez tą dolegliwość nie mogę uprawiać sportów a w szczególności jeździc konno i na rowerze. nie wspominając o tym, że w ogóle nie mam zycia seksualnego... Jestem zdecydowana na zabieg zmiejszenia warg lecz nie podjęłam jeszcze w tym kierunku żadnych kroków. Chcę się dowiedzieć czy zabieg da się wykonać na NFZ (chyba gdzieś kiedys w necie znalazlam informację, że robi sie to rzadko ale robi). Zabieg nie byłby zabiegiem typowo kosmetycznym lecz miałby ułatwić mi życie. Gdzie się z tym zgłosić? Pomóżcie

2 2012-10-19 08:15:21

Odp: wystające wargi somowe mniejsze

Jeśli Panie decydują się na skrócenie warg sromowych, to zazwyczaj robią to na wlasny koszt w klinikach medycyny estetycznej lub tym podobnych. Cena takiego zabiegu to ok. 3000 zł. Istnieje jednak możliwość, aby zabieg był refundowany przez NFZ. Wystarczy udać się do specjalisty, który zadecyduje, czy rzeczywiście Twój problem ma niekorzystny wpływ na zdrowie i może wtedy skierować na taki zabieg. Z tego co piszesz, wynika, że ta "dolegliwość" naprawdę utrudnia Ci normalne funkcjonowanie. Myslę, że masz w takim razie sporą szansę na to, żeby udać się na zabieg sfinansowany przez NFZ.

3 2012-10-20 12:56:42

Odp: wystające wargi somowe mniejsze

Przerost warg sromowych mniejszych koryguje się za pomocą zabiegu chirurgicznego (labioplastyka lub labioredukcja) i jest to jedyna metoda rozprawienia się z problemem. Tak naprawdę przerost (i często współistniejąca asymetria) warg sromowych mniejszych jest problem, który dotyka wiele kobiet i nie dotyczy to tylko dyskomfortu związanego z estetyką zewnętrznych narządów płciowych, ale także z pogorszeniem się jakości życia.

Sądzę, że w Twoim przypadku będą istniały medyczne wskazania do zabiegu, a co za tym idzie do pokrycia jego kosztów przez NFZ. Tak jak radzi ania55 - powinnaś udać się do swojego lekarza ginekologa, porozmawiać o problemie i postarać się o otrzymanie skierowania. Kolejnym krokiem będzie oszukanie dobrego szpitala lub kliniki, który ma podpisany kontrakt z NFZ, w przeciwnym razie niestety sama będziesz musiała za wykonanie zabiegu zapłacić.

4 2017-08-11 12:57:04

Odp: wystające wargi somowe mniejsze

Odświeżę troszkę temat, bo uważam, że powinno się głośno mówić o swoich problemach i nie zwlekać z ich zapobieganiem. A więc sama miałam przerost i asymetrię. Wiem jaki to jest ból  i dyskomfort zarówno fizyczny jak i psychiczny. Przestałam jeździć na moim ukochanym koniu Arsenie... Okropność. Postanowiłam zaufać klinice Alfa-Medycyna alfamedycyna.pl/ i tam zostałam uratowana. Zabieg labioplastyka zdziałał cuda. Swoje kosztowało, ale zdecydowanie było warto i nie żałuję  ani grosza!

Ostatnio edytowany przez dynamical (2017-08-11 12:57:55)