1 2012-10-19 16:20:53

Temat: Dobre leki na ciśnienie?

Od jakiegoś czasu mam problemy z ciśnieniem. Wiadomo leków jest dużo i różne przepisują lekarze. Mi jednak nie wiele pomaga, ostatnio z powodu wysokiego ciśnienia, dwa razy wylądowałam na pogotowiu i dopiero po zastrzyku ciśnienie mi spadło i się unormowało. Proszę jeśli też macie takie problemy, wpisujcie nazwy skutecznych leków, które mogą mi pomóc.

Ostatnio edytowany przez Iwka (2012-10-19 17:32:05)

2 2012-10-19 21:26:40

Odp: Dobre leki na ciśnienie?

Na zbicie ciśnienia domowe sposoby to picie soku z aroni, czarnej porzeczki, no i zażywanie jakichś leków bezpiecznych np. ziołowych. Natomiast coś mocniejszego pewnie by Ci sie przydało, bo piszesz, że masz problem ze zbiciem ciśnienia, myślę, że w tym przypadku powinnaś udać się do lekarza rodzinnego, a on na pewno dopasuje coś do Twoich potrzeb, ważne jest przy doborze leku czy nie masz problemów np z sercem.

3 2012-10-19 21:59:17

Odp: Dobre leki na ciśnienie?

Ostatnio w internecie głośno było na temat takiego takiej nazwy jak Gen Klotho. Ponoć to jakiś przełom i ma być to bardzo skuteczne w obniżaniu ciśnienia. Nie orientuje się w tej chwili czy jest już do kupienia. W każdym razie polecany jest osobom, które mają ciśnieniem duży problem i tylko nieliczne leki mogą je zbić. Ten gen Klotho, jedna dawka ma regulować ciśnienie na 3 miesiące, ale ile w tym prawy to nie wiadomo.

4 2012-11-20 14:18:43

Odp: Dobre leki na ciśnienie?

Nadciśnienie może być spowodowane niewłasciwym trybem życia. Odpowiedz sobie na pytania: Czy palisz? Czy masz mało ruchu? Źle i nieregularnie się odżywiasz? Spożywasz dużo soli?
Jeżeli choć na jedno z nich odpowiedziałaś "tak" to sama przyczyniasz się do takiego stanu zdrowia. Leczenia nie skupiałabym więc na tabletkach, ale na wyeliminowaniu złych nawyków. Palenie należy jak najszybciej rzucić, zacząć zdrowo sie odżywiać i zacząć uprawiać sport. Może brzmi to radykalnie, ale wcale nie jest trudne. Krok po kroku możesz poprawić stan swojego zdrowia. Uwierz mi, ze warto, bo z nadciśnieniem nie ma żartów. Może teraz nie jest jeszcze najgorzej, ale od takich problemów juz niedaleko do zawału czy miażdżycy.

5 2012-11-21 12:27:00

Odp: Dobre leki na ciśnienie?

Słyszałam, że Bisocard jest dobry, Atenolol też, chociaż na każdego działają róznie. Jedni sobie chwalą, a innym nie pomaga wcale. Możesz zapytać o nie swojego lekarza i wypróbowac. Pamiętaj jednak, żeby gdyby się coś działo lub leki nie przynosiłyby efektu, należy je zmienic. Poprę także moje przedmówczynie-zdrowy tryb życia to podstawa. Leki mogą poprawić ciśnienie, ale w pojedynkę nie dadzą rady.

6 2012-11-22 11:51:50

Odp: Dobre leki na ciśnienie?

U mojego brata wykryto nadciśnienie w wieku 19 lat, miał wtedy ok 170/110. Chyba po ojcu, bo on też miał problemy z ciśnieniem. Bierze Betaloc i jeszcze parę innych tabletek. Trwa to już dobre 2 lata, co prawda poprawa jest, ale bardzo mała. W miarę regularnie uprawia sport, ale diety nie trzyma żadnej. I pewnie to ten minus. Nie mówię, że je źle, ale nie ogranicza się po prostu. Mówiłyśmy mu z mamą juz na ten temat to i owo, ale twierdzi, że nic mu nie ma. Do lekarza nie da się wygonić, zeby zmienił mu leki. Nie wiemy, jak mu wytłumaczyć, żeby coś z tym zrobił.

7 2012-12-14 08:48:06

Odp: Dobre leki na ciśnienie?

Jeśli chodzi o ciśnienie to moim zdaniem oprócz leczenia farmakologicznego jest właśnie niezbędna zmiana stylu życia. Przy czym w dzisiejszych czasach nawet i to może nie pomóc, bo bardzo ciężko jest dostarczyć, nawet w zbilansowanych posiłkach, wszystkich wartości odżywczych. Dlatego ja uważam, że niezbędna jest odpowiednia suplementacja, żeby dostarczyć organizmowi to, co w naszym przetworzonym jedzeniu niestety nie występuje. Ja nie mam problemu z ciśnieniem, ale za to mój tata ma - on używa oleju omegaregen cardio i jest bardzo zadowolony. Najważniejsze jest tutaj dla niego to, że ma wszystko czego potrzebuje w odpowiednich ilościach, w jednej łyżeczce. Nie musi łykać jeszcze dodatkowych kilku tabletek, bo i tak wiele już przyjmuje każdego dnia...

8 2014-01-31 12:00:36

Odp: Dobre leki na ciśnienie?

Problemy z ciśnieniem - albo trudności z jego "ustawieniem" nawet w przypadku przyjmowania leków mogą też wynikać z niedoboru potasu. Tak było w moim przypadku. Poproś lekarza o skierowanie na jonogram, wtedy przekonasz się, czy dotyczy to też Ciebie. Wystarczy wtedy ograniczyć sól i postawić na odpowiedni suplement, np. dostępny bez recepty Katelin+. Zresztą, jeśli przyjmujesz leki na nadciśnienie warto uzupełniać potas, bo większość z nich powoduje jego wypłukiwanie.

9 2014-06-02 08:05:21

Odp: Dobre leki na ciśnienie?

Witajcie!
Chciałabym Was zaprosić do skorzystania, a przynajmniej zapozanania się a aplikacją moje-leczenie.pl. Jeśli masz kłopot z zapamiętaniem wzięcia leków o stałych porach to właśnie się to skończyło. Po bezpłatnej rejestracji, to ta aplikacja będzie Wam przypominała o wzięciu leków. Dzięki temu w 100% dostosujecie się do zaleceń lekarza i efekty terapii na pewno będą widoczne.

10 2018-10-22 07:46:54

Odp: Dobre leki na ciśnienie?

Stosuje leki od kardiologa jak i również suplementy Corazon Serce wzmacnia serce układ krwionośny posiada witaminy jak dla mnie super produkuje go polska firma Molecular Project Polecam