1 2012-03-07 22:17:52

Temat: Dieta na dobry wzrok - czy istnieje ?

Czy istnieją jakieś produkty na polepszenie wzroku ? Ostatnio mam dużo pracy przed komputerem i widzę, że bolą mnie często oczy, boję się, że wzrok może mi się pogarszać przez to. Co robić , czy raczej, co jeść, aby temu zapobiec ?

2 2012-03-20 16:06:44

Odp: Dieta na dobry wzrok - czy istnieje ?

Długa praca przed komputerem czy książką to naprawdę spore obciążenie dla oczu. Dodatkowym czynnikiem powodującym pogorszenie komfortu widzenia może być stale pracująca klimatyzacja. W połączeniu z rzadkim mruganiem, które ma miejsce przy czytaniu, prowadzi ona do wysuszenia powierzchni oka i przykrych dolegliwości ze strony tego narządu. Poza obniżeniem ostrości widzenia dochodzi zwykle do zaczerwienienia, pieczenia, a czasem łzawienia oczu. Doraźną pomoc przynoszą w tym przypadku krople nazywane sztucznymi łzami. W dłuższej perspektywie ważne jest zadbanie o higienę wzroku. Najważniejsze jest tutaj robieniem odpowiednich przerw relaksacyjnych podczas pracy na komputerze. Wspomagające znaczenie może mieć dieta. Pracę wzroku wspomagają witaminy z grupy A, C, E, antocyjany, luteinę i cynk. Wiele z tych substancji znajdziemy w owocach leśnych: jagodach i borówce czernicy.

3 2017-03-31 19:33:42

Odp: Dieta na dobry wzrok - czy istnieje ?

Skocz sobie na mojeoczy.pl, w sumie to jedyna strona na którą wchodzę żeby się dokształcić w sprawie oczu i sama już widzę tego pozytywne efekty;)

4 2017-04-05 14:42:11

Odp: Dieta na dobry wzrok - czy istnieje ?

To super, że nie ignorujesz problemu smile Potem pół społeczeństwa chodzi w okularach. Uzupełniając odpowiedz powyżej rozwinę trochę temat diety, bo z własnego doświadczenia- jest najważniejsza obok kropli. Uzupełnij swoją dietę w ryby, orzechy, awokado, oleje roślinne, marchewke, pomidory, cytrusy- zawierają nie tylko wit A, E i C ale także miedź, cynk i selen oraz tłuszcze omega3. Samym sokiem marchwiowym i suszonymi jagodami możesz przeprowadzić kurację wzmacniającą wzrok. Tylko uważaj, od marchewki się ciemnieje wink Z luteiną sprawa jest trochę bardziej skomplikowana, ponieważ raczej nie występuje w jedzeniu. Na szczęście jest z nią pełno suplementów ;)Te od lutezanu są godne uwagi, wybierz wersję która ci bardziej odpowiada (z tłuszczami omega3 bądź minerałami) i łykaj raz na pół roku przez 2 miesiące. Przed komputerem warto też co jakiś czas wykonywać ćwiczenia rozluźniające oczy, poczytaj w internecie.

5 2017-04-25 13:43:19

Odp: Dieta na dobry wzrok - czy istnieje ?

Wow nawet nie wiedziałam, że istnieje taka dieta smile Dzięki za te posty.

6 2018-01-30 13:40:00

Odp: Dieta na dobry wzrok - czy istnieje ?

To co jemy ma bardzo duży wpływ na nasz wzrok, aby jak najdłużej cieszyć się dobrym wzrokiem należy jeść produkty bogate  w kwasy omega3 oraz luteine. Oznacza to, że powinnaś jeść dużo ryb i warzyw, niestety niektórzy ich nie lubią dlatego też zamiast tego można brać lutean, w którym sobie wszystkie składniki potrzebne dla zdrowych oczu. Aby jak najdłużej uniknąć noszenia okularów powinno się chodzić regularnie do okulisty smile

7 2018-02-19 15:46:06

Odp: Dieta na dobry wzrok - czy istnieje ?

powinno się jeść dużo ryb, warzyw i owoców, witamina a i e podobno. ja z racji tego, że nie zawsze mam możliwość jeść zdrowo, bo czasami po prostu nie mam czasu (wiem, wiem, to złe, pracuję nad tym wink ) to biorę lutezan jako suplement  i jest ok, bo ma fajny skład, własnie z omega3 międzi innymi. Itrzeba pamiętać też o regularnych wizytach u okulisty, ostatnio dowiedziałam się, że powinno się robić taką wizytę 2 razy w roku a nie tylko raz.

8 2018-03-20 08:23:27

Odp: Dieta na dobry wzrok - czy istnieje ?

Ja na przykład stosuje lutezan, bo ma w sobie luteinę i kwas omega3, które świetnie wpływają na kondycję oczu. Oprócz tego staram się jeść warzywa, które są bogate w luteinę, a także ryby. Pracuję przy komputerze, dlatego oczy są podatne, a odkąd biorę lutezan to czuje się znacznie lepiej:)

9 2018-03-27 20:14:33

Odp: Dieta na dobry wzrok - czy istnieje ?

Dziewczyny, a jak długo bierzecie ten lutezan, że widzicie poprawę? smile JA własnie dzisiaj kupiłam, bo pani w aptece mi poleciła mówiąc, że jest najczęściej wybierany i nie słyszała jeszcze, żeby ktoś był niezadowolony. Mam zamiar od jutra zacząć przyjmować smile

10 2018-04-13 21:53:13

Odp: Dieta na dobry wzrok - czy istnieje ?

Oczywiście że istnieje dużo witaminy A szczególnie jest ważne na dobry wzrok. Zresztą ja oprócz zdrowej diety na oczy tez zawsze mam pod ręką suplement Lutezan. Dużo pracuję przed ekranem także w moim przypadku to konieczność.