1 2012-03-07 22:17:52

Temat: Dieta na dobry wzrok - czy istnieje ?

Czy istnieją jakieś produkty na polepszenie wzroku ? Ostatnio mam dużo pracy przed komputerem i widzę, że bolą mnie często oczy, boję się, że wzrok może mi się pogarszać przez to. Co robić , czy raczej, co jeść, aby temu zapobiec ?

2 2012-03-20 16:06:44

Odp: Dieta na dobry wzrok - czy istnieje ?

Długa praca przed komputerem czy książką to naprawdę spore obciążenie dla oczu. Dodatkowym czynnikiem powodującym pogorszenie komfortu widzenia może być stale pracująca klimatyzacja. W połączeniu z rzadkim mruganiem, które ma miejsce przy czytaniu, prowadzi ona do wysuszenia powierzchni oka i przykrych dolegliwości ze strony tego narządu. Poza obniżeniem ostrości widzenia dochodzi zwykle do zaczerwienienia, pieczenia, a czasem łzawienia oczu. Doraźną pomoc przynoszą w tym przypadku krople nazywane sztucznymi łzami. W dłuższej perspektywie ważne jest zadbanie o higienę wzroku. Najważniejsze jest tutaj robieniem odpowiednich przerw relaksacyjnych podczas pracy na komputerze. Wspomagające znaczenie może mieć dieta. Pracę wzroku wspomagają witaminy z grupy A, C, E, antocyjany, luteinę i cynk. Wiele z tych substancji znajdziemy w owocach leśnych: jagodach i borówce czernicy.

3 2017-03-31 19:33:42

Skocz sobie na mojeoczy.pl, w sumie to jedyna strona na którą wchodzę żeby się dokształcić w sprawie oczu i sama już widzę tego pozytywne efekty;)

4 2017-04-05 14:42:11

To super, że nie ignorujesz problemu smile Potem pół społeczeństwa chodzi w okularach. Uzupełniając odpowiedz powyżej rozwinę trochę temat diety, bo z własnego doświadczenia- jest najważniejsza obok kropli. Uzupełnij swoją dietę w ryby, orzechy, awokado, oleje roślinne, marchewke, pomidory, cytrusy- zawierają nie tylko wit A, E i C ale także miedź, cynk i selen oraz tłuszcze omega3. Samym sokiem marchwiowym i suszonymi jagodami możesz przeprowadzić kurację wzmacniającą wzrok. Tylko uważaj, od marchewki się ciemnieje wink Z luteiną sprawa jest trochę bardziej skomplikowana, ponieważ raczej nie występuje w jedzeniu. Na szczęście jest z nią pełno suplementów ;)Te od lutezanu są godne uwagi, wybierz wersję która ci bardziej odpowiada (z tłuszczami omega3 bądź minerałami) i łykaj raz na pół roku przez 2 miesiące. Przed komputerem warto też co jakiś czas wykonywać ćwiczenia rozluźniające oczy, poczytaj w internecie.

5 2017-04-25 13:43:19

Wow nawet nie wiedziałam, że istnieje taka dieta smile Dzięki za te posty.