1

Temat: Domowe sposoby na bolesne miesiączki

Właściwie już od okresu dojrzewania miewam bardzo bolesne miesiączki. Mój ginekolog powiedział, że po ciąży powinno się to zmienić, zwłaszcza, że nie stwierdził żadnych patologii czy niepokojących zmian, ale niestety nie zmieniło się, a już na pewno nie na lepsze. Aby sobie radzić biorę różne tabletki przeciwbólowe plus rozkurczową No-spę, jednak chemia z kolei bardzo obciąża mój żołądek i dlatego takie rozwiązanie co miesiąc niestety mnie nie satysfakcjonuje. Czasem co prawda pomagają mi rozgrzewające okłady, ale niestety i to nie zawsze. Czy możecie mi polecić jakieś skuteczne, domowe sposoby, które łagodzą bóle miesiączkowe?

2

Odp: Domowe sposoby na bolesne miesiączki

Wielu lekarzy to mówi, a rzadko rzeczywiście jest tak, ze bóle się zmniejszają. Twój lekarz stwierdził tak, bo myślał pewnie, że bóle sa związane z tym, że ujście pochwy jest zbyt małe, by usunąc całą krew i tkankę. Kumulujaca się krew mogłaby wywoływać bóle. A po ciąży i porodzie- gdy macica i pochwa są rozciągnięte, krew może łatwiej wydostawać się na zewnątrz. Nie jest jednak powiedziane, że właśnie to jest przyczyną dolegliwości. Jest duzo innych powodów, które ginekolog mógł przeoczyć. Musiałabyś mieć porobione dokłądniejsze badania. Co do sposobów na ból to sa specjalne pozycje, rozluźniające mięśnie macicy. Jedna z nich, która pamietam i też czasami stosuję: siadam na ziemi z prostymi nogami, prawą nogę uginam w kolanie i przekładam nad lewą nogę. Stopa prawej nogi znajduje się w okolicy kolana lewej nogi. Tułów skręcam natomiast w prawo. Zapieram się przy tym najczęśćiej lewym łkciem o kolano, żeby się nie odkręcić smile I to samo potem mozna zrobić na drugą stronę. Mi ta pozycja zawsze pomaga, możesz więc spróbowac.

3

Odp: Domowe sposoby na bolesne miesiączki

Moim domowym sposobem na bolesne miesiączki jest gorący kompres. Przeważnie moczę wrzątkiem mały ręcznik, wsadzam do woreczka foliowego i kładę na podbrzusze, oczywiście nie na gołe ciało, tylko zawsze na ubranie. Ból naprawdę staje się mniejszy i przechodzi. Polecam ten sposób walki z bólem, jeśli nie chcesz zażywać za każdym razem tabletek przeciwbólowych.