1 2012-10-20 08:09:15

Temat: Brak sił i energii do życia

Witam. Mam 50 lat i ostatnio takie dolegliwości jak duże osłabienie organizmu, praktycznie jestem beż życia, brak mi sił do czegokolwiek, zdarza mi się też dużo rzeczy zapominać. Czy te dolegliwości mogą być związane z okresem przekwitania? Dzieje się tak już o jakiegoś czasu, codziennie czynności sprawiają mi trudność, często mam też niskie ciśnienie, ale główny problem to całkowity brak energii.

2 2012-10-20 08:34:07

Odp: Brak sił i energii do życia

Ewelinda, to może być spowodowane własnie okresem przekwitania, ale być może ma to też związek z jakaś chorobą, która dopiero się uaktywnia. Jak u Ciebie z cukrem? Wiem, że przy cukrzycy mogą występować takie objawy. Skontroluj sobie cukier i zobaczysz co Ci wyjdzie. Z tego co piszesz to wygląda też na początki jakiejś depresji, ale za mało napisałaś żeby powiedzieć coś więcej.

3 2012-10-20 08:54:48

Odp: Brak sił i energii do życia

A mnie się wydaje, że to może się pokazać teraz właśnie w tym okresie problem z tarczycą. Jeśli wcześniej nie miałaś tego zdiagnozowanego to do tego cukru, dodałabym właśnie zrobienie badań na tsh. Napisz od jakiego czasu miewasz takie stany. Może to być też spowodowane takim okresem pogodowym, zmianami ciśnienia, ale w sumie to jednak porobiłabym podstawowe badania.

4 2013-04-11 19:28:41

Odp: Brak sił i energii do życia

Jeżeli chodzi o mnie to najbardziej przy menopauzie dokuczają mi stany depresyjne.
Mój stan umysłu zmienia się jak pogoda , najczęściej jest zły płaczliwy i wściekły.
Wszystko mnie denerwuje jestem nieprzyjemna .
Staram się zając tym co mnie cieszy , dużo czytam ale to niestety nic nie pomaga , zaaplikowałam sobie także środki uspakajające , niestety nic nie pomagają. Jestem zła na wszystkich na wszystko i cóż muszę być szczera ciężko ze mną wytrzymać.

5 2015-04-02 12:53:50

Odp: Brak sił i energii do życia

Dopada ciebie kryzys wieku średniego który najczęściej łapie nas po 30 roku życia,kryzysu związanego z wyczerpaniem życiowej energii, z poczuciem, że coś jest nie tak, że już dłużej nie damy rady,jesteś przygnębiona, czujesz sie samotna, zmień to, proponuję abyś popracowała nad swoją codzienną aktywnością i planowała sobie każdy następny dzień, Powinien być w nim czas na pracę, relaks, ulubioną aktywność, oraz czas dla rodziny, wyjdź na spacer na rower do koleżanki,do kina. Choć początkowo będzie ciężko to na pewno dasz radę jak się postarasz i włożysz w to trochę wysiłku.

6 2015-10-14 17:57:25

Odp: Brak sił i energii do życia

W okresie menopauzy zmienia się przemiana materii a z nią powinna iść w parze zmiana sposobu odżywiania. Inaczej szybko przybierzemy na wadze czy to sie nam podoba czy nie. Dotychczasowy tryb życia prowadzi tylko do nadmiaru kilogramów. Wystarczy przestrzegać kilku zasad aby zachować zgrabną sylwetkę nawet po menopauzie blogilla.pl /odzywianie -a-wiek/

7 2015-10-14 19:15:23

Odp: Brak sił i energii do życia

Energii trzeba sobie dodac od rana. Oto fajne sposoby: czytaj na stronie: kliknijwzdrowie