1 2012-10-20 20:30:05

Temat: Zaburzenia świadomości a stres

Żyję w bardzo silnym stresie - rozwód, problemy w pracy, śmierć bliskiej mi osoby, do tego kłopoty ze zdrowiem. To wszystko sprawiło, że jestem psychicznie rozbita i zmęczona, nie dosypiam. Ostatnio miałam w pracy podpisać z klientem umowę, ale stało się coś strasznego - nagle litery zaczęły mi się rozmywać i zupełnie nie potrafiłam zrozumieć sensu czytanych słów. W tej sytuacji przeprosiłam, powiedziałam, że źle się poczułam (co zresztą chyba było widać) i poprosiłam kolegę, żeby mnie zastąpił, zwolniłam się u przełożonego, a koleżanka odwiozła mnie do domu. Kilka dni później, podczas zakupów w centrum handlowych, zupełnie straciłam brak orientacji, pierwszy raz w życiu nie wiedziałam gdzie jestem, choć bywałam w tym miejscu już wiele razy. Usiadłam, poczekałam jakieś 15 minut i wszystko wróciło do normy.
Byłam już na wizycie u mojego lekarza rodzinnego, dostałam skierowanie do neurologa, niestety termin wyznaczono mi dopiero za dwa miesiące. Dlatego bardzo proszę o pomoc - czy któraś z Was przeżyła coś podobnego? Czy przyczyną może być stres czy podłoże może być jeszcze poważniejsze?

2 2012-10-22 18:09:33

Odp: Zaburzenia świadomości a stres

Straszyć Cię nie chcę, ale moja ciocia miała podobne objawy i niestety w jej przypadku powodem tych dolegliwości był guz mózgu. Bagatelizowała to wszystko, więc gdy pojawiła się u lekarza było już zbyt późno, aby jej pomóc. W Twoim przypadku rzeczywiście stres związany z problemami może  prowokować problemy ze świadomością. Niestety coraz częściej się mówi, że stres jest naszym największym wrogiem. Myślę, że neurolog zrobi Ci potrzebne badania i zacznie leczenie. Jeśli boisz się czekać aż dwa miesiące na wizytę, wybierz się prywatnie. Będziesz spokojniejsza. Oczywiście z państwowej wizyty nie rezygnuj.