1 2012-03-07 22:22:16

Temat: Barierowe metody zapobiegania ciąży

Jakie są barierowe metody zapobiegania ciąży ? Czy są one w jakiś sposób obojętne dla zdrowia i organizmu kobiety ? Czy jednak mają jakieś zdecydowane przeciwwskazania ?

2 2012-03-16 20:11:48

Odp: Barierowe metody zapobiegania ciąży

Barierowe metody antykoncepcji to najstarsze znane ludzkości sposoby zapobiegania ciąży. Polegają one na fizycznym uniemożliwieniu przedostania się plemników do dróg rodnych kobiety. Zalicza się do nich prezerwatywy, krążki dopochwowe i kapturki na szyjkę macicy. Z tych metod powszechnie stosowana jest tylko jedna- tradycyjna prezerwatywa. Dodatkowo chroni ona przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Nie jest to jednak metoda doskonała- przy swojej prostocie użycia i niewielkim koszcie, posiada wskaźnik Pearla równy 3. Oznacza to że podczas jej stosowania, w przeciągu jednego roku, trzy kobiety na sto zajdą w nieplanowaną ciążę. Większość prezerwatyw wykonanych jest z lateksu. Mogą one powodować uczulenia u obydwojga partnerów, częściej jednak u kobiet. Objawia się ono często pieczeniem, bolesnością i suchością pochwy w czasie stosunku czy obrzękiem narządów płciowych.

3 2012-10-21 11:12:27

Odp: Barierowe metody zapobiegania ciąży

SylwiaPlusa ma rację, niestety prezerwatywy często uczulają. Ja mam z tym problem. Po użyciu prezerwatywy zawsze odczuwam pieczenie, mam wrażenie, że pochwa jest sucha podczas stosunku i gdy powstają otarcia nietrudno o jakąś infekcję. Jesteśmy już rodzicami i nie planujemy póki co kolejnej ciąży, więc zdecydowałam się na kapturek zakładany na szyjkę macicy. Łatwy w obsłudze i skuteczny.

4 2012-10-21 15:33:49

Odp: Barierowe metody zapobiegania ciąży

Osobiście uważam, że prezerwatywa jest skuteczną metodą antykoncepcji, a przy okazji zapobiega przenoszeniu chorób, którymi można się zakazić podczas stosunku. Problem zaczyna się wówczas kiedy prezerwatywa jest złej jakości, przeterminowana lub po prostu źle założona, wtedy może pęknąć i oczywiście nie spełni swojej funkcji. Wspomniane uczulenia wywołują dyskomfort i zrozumiałe jest, że w takiej sytuacji należy z tej metody zrezygnować i poszukać innej, odpowiedniej dla danej pary. Generalnie jednak metody zaporowe są o tyle dobre, że choć niosą ze sobą pewne niedogodności, to jednak w przeciwieństwie do antykoncepcji hormonalnej, nie ingerują w organizm. Znam wiele przypadków gdy rozregulowania gospodarki hormonalnej, sporo mówi się także o ryzyku związanym z przyjmowaniem syntetycznych estrogenów, w tym o nowotworach piersi. Musimy jednak pamiętać, że nie ma metody idealnej, w 100% skutecznej, dlatego każda z nas biorąc pod uwagę własne zdrowie, przekonania i preferencje powinna wśród szerokiej gamy możliwości znaleźć tę najbardziej dla siebie komfortową.

5 2014-07-02 13:06:13

Odp: Barierowe metody zapobiegania ciąży

Najskuteczniejszą metoda antykoncepcji barierowej jest prezerwatywa. Odpowiednio założona daje 99% ochrony+ ochrona przed chorobami wenerycznymi. Jedyne zagrożenie dla ciebie to że pęknie. Albo że masz za mała wilgotność w pochwie i Cię obetrze. Dlatego proponuje do tego jakieś kremy plemnikobójcze jako poślizg.  Tez jest to jedna z barierowych ochron. Dla samej kobiety sa najlepsze wkładki dopochwowe tzn kapturki. Na ich krawędziach warto nanieść trochę plemnikobójczego kremu i voila. Nie będziesz w ciąży.