1 Ostatnio edytowany przez Priscilla (2012-10-22 13:22:07)

Temat: Masażer rehabilitacyjny

Mam problemy z bolącym kręgosłupem, ostatnio natknęłam się na informacje, że są na rynku specjalne, rehabilitacyjne masażery, które przeznaczona są właśnie do masażu kręgosłupa i pośladków. Masaż jest jedną z najstarszych metod leczenia oraz ważnym elementem fizykoterapii, dzięki niemu rozluźniane są napięte mięśnie, poprawia się przepływ krwi oraz pobudzana jest regeneracja tkanek, a tym samym przynosi ulgę. Przyznaję, że temat mnie poważnie zainteresował, zwłaszcza, że można takiego masażera używać na przykład podczas wykonywania siedzącej pracy, czyli niejako ,,przy okazji".
Czy któraś z Was miała okazję wypróbować takie urządzenie? Rzeczywiście jest tak skuteczne w swoim działaniu jak mówią o tym reklamy?

2

Odp: Masażer rehabilitacyjny

Są różne masażery, wspominasz o równoczesnym masażu kręgosłupa i pośladków, więc zapewne masz na myśli całe maty masujące. Moja mama właśnie takiej używa i muszę przyznać, że jest zadowolona z efektu.

Maty do masażu przeznaczone są właśnie do równoczesnego masażu kręgosłupa i pośladków. Oprócz wspomnianego przez Ciebie efektu rozluźnienia napiętych mięśni, poprawę przepływu krwi oraz pobudzenia regeneracji tkanek masaż pozytywnie oddziałuje na układ naczyniowy, organy wewnętrzne oraz na przemianę materii. Warto zwrócić uwagę, aby mata miała funkcję zarówno masażu wibracyjnego, jak i rolkowego, wówczas jej skuteczność oraz poziom satysfakcji będą znacznie wyższe. 

Znam też pasy masujące oraz masujące głowice, które wykorzystują ultradźwięki, czasem połączone są z terapią cieplną, która doskonale potęguje efekt. Przy wyborze urządzenia powinnaś zwrócić uwagę, aby posiadało funkcję rehabilitacyjną, część z nich służy bowiem do pozbywania się z organizmu tkanki tłuszczowej bądź wyrabiania masy mięśni.

3

Odp: Masażer rehabilitacyjny

Jeżeli masz już dosyć zatrważających zaniedbań i nieprawidłowości w służbie zdrowia? To sprawdź dla własnego dobra, jak ogromną rolę w ratowaniu Twojego życia i zdrowia może mieć SWOBODNY I SZYBKI dostęp do PROFESJONALNEJ I SKUTECZNEJ procedury leczenia CHORY >>> ZDROWY. Obejmującej kompleksową opiekę medyczną przez cały cykl leczenia. Od podstawowych konsultacji lekarskich do zabiegów chirurgii jednego dnia czy rehabilitację. Wszystko to z dostępem przez telefon, w 1000 najlepszych placówkach medycznych w całym kraju. Poznaj szczegóły: monika.szwiec7@wp.pl http://www.oferta.omsignum.pl/monikaszwiec

4

Odp: Masażer rehabilitacyjny

Zależy czy mówimy o masażerze czy o stymulatorze. Masaż to nic innego jak urzadzenie ktore będzie poprzez drgania wprawaiac w ruch nasze mieśnie. Może to wspomoc krażenie i prace fizjologiczna naszych mieśnii. stymulator natomias wysyłajac ładunki elektryczne przez skore wprawia miesnie w okreslone ruchy. Czy jest  to skuteczne? Sama mam stymulator i powiem szczerze że miesnie mi sie niby poprawily tj sa bardziej widoczne np na brzuchu. Ale jak mialam bole plecow i tego używałam powodowało to tylko i wyłacznie ból i dyskomfort. Mozesz spróbował, bo najwieksza zaleta tego typu urzadzeń jest cena w miare przystepna.

5

Odp: Masażer rehabilitacyjny

Jedyne co mi przychodzi na myśl forus.co To musi być kompleksowa rehabilitacja, która wcale taka prosta nie jest, ale wszystko da się wykonać.
A prawda jest taka, że bez odpowiedniego specjalisty nie da się daleko w temacie zajechać, tym bardziej przy skomplikowanych problemach.

6

Odp: Masażer rehabilitacyjny

Moja pani masażystka poleciła mi masażery Casada, więc sobie sprawiłem taką poduszkę specjalną ostatnio. Można ją śmiało zabrać ze sobą do auta (jestem zawodowym kierowcą btw.). Co do sklepu to namierzyłem rzeczy tej marki na stronie ekomedical . pl. Duży wybór modeli, miły kontakt, towar dostarczyli zgodnie z planem.

Odp: Masażer rehabilitacyjny

Warto wziąć pod uwagę matę do masażu pleców MG 240 firmy Beurer z naszego e-sklepu, która wykonuje masaż Shiatsu i Rolling. Pierwszy typ masażu polega na uciskaniu za pomocą 4 głowic, które obracają się parami i masują ciało przemieszczając się wzdłuż pleców. Natomiast masaż Rolling opiera się na obracających się głowicach, które wykonują odpowiednią ilość obrotów pobudzając do pracy układ krwionośny i limfatyczny.

Odp: Masażer rehabilitacyjny

Ja mam na kręgosłup masażer marki Medivon. Ta mata masująca  delikatnie masuje mój kręgosłup. Dzięki specjalnemu programowi który jest w tej macie  mogę  sobie wybrać którą  partie kręgosłupa chce mieć wymasowaną. Plusami tej maty jest to że jest wygodna i trwała.
Oraz że rozmiar tej maty pasuje  do każdego fotela.  To sprawia że mogę stosować masaże tą matą wszędzie gdzie tylko zechce. Polecam tą mate  każdemu kto zechce zadbać o zdrowie swojego kręgosłupa.

9

Odp: Masażer rehabilitacyjny

Ja mam matę Quattromed III z firmy Ekomedical. Używam od 1,5 roku i faktycznie zauważyłam dużą poprawę stanu zdrowia i samopoczucia. I lepiej sypiam od kiedy ją stosuję.
Polecam zakup takiego urządzenia - można nim wymasować całe ciało - plecy, nogi, stopy. I nie zabiera miejsca - ja mam akurat małe mieszkanie, 38 metrów, więc to było dla mnie ważne.

10

Odp: Masażer rehabilitacyjny

Niestety eksperci ostrzegają, że próba uwolnienia się od bólu kręgosłupa za pomocą masażera może skończyć się tragicznie. Zamiast zmieniać złe nawyki, które sprzyjają tym dolegliwościom jak siedzący tryb życia i brak odpowiedniej dawki ruchu, często wolimy jedynie ulżyć cierpieniu za pomocą tabletek przeciwbólowych bądź sprzętów do masażu. Dlatego najpierw zwyrodnienie kręgosłupa należy zdiagnozować, np. w Centrum Rezonansu Mangetycznego Rex Medica, które mieści się w Warszawie.

rexmedica.pl/rezonans-magnetyczny-kregoslupa

11

Odp: Masażer rehabilitacyjny

też słyszałam wiele negatywnych opinii co do masażerów, ale w moim przypadku masażer okazał się bardzo pomocny w procesie rehabilitacji

12

Odp: Masażer rehabilitacyjny

Sama w ramach rehabilitacji sprawiłam sobie masażer z ekomedical.pl i muszę powiedzieć, że to niemieckie urządzenie sprawdza się bardzo dobrze. Po masażu w wykonaniu Miniwell Twist moje mięśnie znacznie mniej bolą, a po bardzo poważnym urazie jaki przeszłam, jest to dla mnie szczególne ważne. Bardzo uważnie wsłuchiwałam się w czasie prezentacji o możliwościach tego sprzętu i muszę powiedzieć, że wszelkie podane tam informacje są w 100 procentach zgodne z prawdą.

13

Odp: Masażer rehabilitacyjny

jednak niemiecka precyzja jest niezawodna, koniecznie muszę przetestować to urządzenie

14

Odp: Masażer rehabilitacyjny

Ja tam wolę wypróbowane metody i od lat chodzę do pani Magdaleny Brunagel. Jej ręce są lepsze od nawet najlepszych masażerów, a dodatkowo bardzo miło spędzam czas, bo pani Magda jest dobrym towarzyszem rozmów smile

15

Odp: Masażer rehabilitacyjny

Ja niestety mam nie fajne doświadczenia z tym sprzętem oferowanym w sklepach tv. Lepiej wydać parę stówek na taki sprzęt niż kusić się na coś za 89 zł. Nawet nie byli zdziwienie jak dzwoniłam aby to oddać.

16

Odp: Masażer rehabilitacyjny

Skoro szukasz na prawdę dobrej maty rehabilitacyjnej to proponowałabym Ci  matę masującą Quattromed IV marki Casada. Sama mam taką matę w domu, zakupiłam ją przez bóle kręgosłupa. Już po kilku użyciach zauważyłam różnice. Dobrze jest wykonana i na pewno warta swojej ceny.

17

Odp: Masażer rehabilitacyjny

Możesz też zamiast całej maty masującej kupić poduszkę. Wiem, że Poduszka masująca Jademinimed ma sporo opcji które również pomagają się zrelaksować i pozbyć bólu kręgosłupa. Mam taką poduszkę i u mnie bardzo dobrze się sprawdza, chociaż zastanawiam się nad matą masującą.

18

Odp: Masażer rehabilitacyjny

I'm out of league here. Too much brain power on disalpy!

19

Odp: Masażer rehabilitacyjny

I'm out of league here. Too much brain power on disalpy!

20

Odp: Masażer rehabilitacyjny

Jestem po zakupie maty masującej i bardzo chwalę sobie jej działanie. Mój ból pleców był nieznośny od siedzącego trybu życia. Nie mogłam sobie znaleźć miejsca po pracy. Teraz wystarczy 15 min, żeby poczuć prawdziwą ulgę. Polecam, można się wybrać na pokaz firmy Hausfeuer i samemu spróbować.

21

Odp: Masażer rehabilitacyjny

Nigdy nie próbowałam masażeró, bo mam swoją zaufaną masażystkę smile Zawsze gdy bolą mnie plecy z pomocą przychodzi mi Pani Magda Brunagel smile . Jeśli jestś z Krakowa to serdecznie ci ją polecam

22

Odp: Masażer rehabilitacyjny

Ja też nie przepadam za masażerami, albo zabawka do śmieci albo krzywdę można sobie zrobić, bo w końcu taki masażer nie wie jakie mam choroby inne i gdzie i co mnie boli. Zawsze chodzę na Słomczyńskiego 12, bo mam pewność dobrze wykonanej pracy przez ludzi po studiach, a nie tylko po weekendowym kursie masażu. Polecam szczerze, bo ceny tez mają bardzo przystepne jak na Kraków.  Zostawiam numer telefonu do nich 698115115.

23 Ostatnio edytowany przez Walewska (2019-05-17 07:07:04)

Odp: Masażer rehabilitacyjny

Polecam zapisanie się raz na jakiś czas do gabinetu masażu.  Ze swojej strony mogę polecić taki gabinet w Krakowie https://fizjoter.pro/

Masaż wpływa korzystnie na cały organizm. Przyśpiesza krążenie krwi, przeciwdziała zakrzepom, zwiększa tempo przemiany materii, wspomaga dotlenienie tkanek. Korzystnie działa również na mięśnie – poprawia ich elastyczność, stanowi dobre przygotowanie do wysiłku i pomaga zapobiec kontuzjom.

I bedzie to na pewno o wiele skuteczniejsze niż jakiekolwiek masażery. Poza tym specjalista w gabinecie będzie w stanie dobrać masaz konkretnie pod Was.