1

Temat: strach//////

Dzień dobry wszystkim..........
Moje pytanie odnośnie skuteczności stosowania tabletek anty. Mianowicie chwila uniesienia i stało się doszło do zbliżenia między mną a moją dobra koleżanką....
Koleżanka przyjmuję od kilku lat tabletki anty, w cyklu (21+7)
robiliśmy to bez zabezpieczenia. Wiem, że nie doszedłem w niej. Jednak dzisiaj powiedziała mi, że dzień w którym się to stało był pierwszym dniem w którym rozpoczeła nowe opakowanie tabletek. przyjmuje je ok godziny 9.00 rano. Jednak w poprzednim opakowaniu zapomniała przedostatniej tabletki. Zażyła więc ostatnia tzn 21 i zrobiła siedmiodniową przerwę. Po czym ósmego dnia o 9 rano zażyła pierwszą tabletkę z nowego opakowania.
Wypiliśmy trochę i stało się, ok 3 w nocy doszło do stosunku....
Moje pytnanie brzmi czy to iż wydarzyło się to w dzień zażycia pierwszej tabletki z nowego opakowania istnieje ryzyko, że zajdzie w ciążę?????? czy pominięta tabletka przedostatnia, zażycie ostatniej z poprzedniego opakowania i 7dniowa przerwa ma na to jakikolwiek wpływ????
PROSZE O ODPOWIEDŹ....

2

Odp: strach//////

Gdy ja zażywałam pigułki mój ginekolog zawsze przypominał, że przy tabletkach antykoncepcyjnych ważne jest, aby nie pominąć żadnej dawki, aby godzina przyjmowania pigułki była zawsze taka sama. Zwracał mi uwagę, że wypity alkohol również może obniżyć działanie tabletek. To były jego przestrogi w czasie zażywania pigułek.

3

Odp: strach//////

Przy długotrwałym stosowaniu pominięcie 1 tabletki w zdecydowanej większości wypadków nie zmniejsza działania antykoncepcyjnego to po pierwsze. Druga sprawa nawet gdyby tych kolejnych tabletek nie wzięła duza szansa ze płodnośc i tak jeszcze nie powróciłaby do normy. To nie jest tak że po kilku latach stosowania tabletek nie weźmiesz jednej i juz masz owulację. Najpierw musiałoby dojśc do wydzielania hormonów przygotowujacych macice do przyjęcia zarodka. Poza tym to ze zmieniła tabletki na inne nie jest bardzo istotne to nadal tabletki antykoncepcyjne. Bez względu na nazwę większość ma prawie taki sam skład. Różnią sie dodatkami- które same w sobie nie mają działania antykoncepcyjnego.
Nie martw się- na Twoim miejscu spałabym spokojnie.