1 2012-03-07 22:24:51

Temat: Jak rozpoznać grzybicę stóp ?

Między palcami u stóp pojawiło mi się ostatnio zaczerwienienie. Czy to może być zwiastun grzybicy stóp ? Jak ją rozpoznać i jak ją skutecznie wyleczyć ?

2 2012-03-08 17:26:46

Odp: Jak rozpoznać grzybicę stóp ?

Grzybica stóp to bardzo częste schorzenie w naszej populacji. Choć wciąż należy do grupy chorób wstydliwych, zakażenie grzybicze nie wynika najczęściej z braku higieny. Grzyby lubią środowiska ciepłe i wilgotne, stąd często zarażenie ma miejsce na basenie, saunie czy solarium. Można zarazić się też używając wspólnego ręcznika czy gąbki z osobą chorą. Do grzybicy predysponują stany osłabienia organizmu, przewlekłe przyjmowanie leków sterydowych i immunosupresyjnych, ciąża, cukrzyca, a nawet doustne środki antykoncepcyjne. Ważna jest także indywidualna skłonność organizmu do zakażeń. Najczęstsze objawy grzybicy to pojawiające się zaczerwienienie, które swędzi i łuszczy się. Zmiany takie lokalizują się w fałdach skórnych, przestrzeniach międzypalcowych, pachach i pachwinach. Grzybica stóp może dotyczyć również paznokci- stają się one wtedy kruche, zażółcone, pogrubiałe. Skuteczne leczenie grzybicy może być przeprowadzone tylko przez dermatologa. Należy pamiętać o przejściu całego cyklu leczenia, nawet jeśli objawy ustąpią wcześniej. Zapobiega to nawrotom grzybicy w przyszłości.

3 2013-01-20 23:55:03

Odp: Jak rozpoznać grzybicę stóp ?

Skutecznym sposobem na wyleczenie grzybicy jest maść Ketoconazol lub Cutrimazolum (nie wiem czy dobrze napisałam nazwę ale tak zapamiętałam, mogłam pomylić kilka liter). Mój chłopak stosował tę drugą i bardzie pomogła ale ta pierwsza również dawała efekty.

4 2013-04-24 14:48:11

Odp: Jak rozpoznać grzybicę stóp ?

Grzybicy stóp nie tylko nie powinno się, ale nawet nie wolno leczyć samemu. Mało kto ma świadomość, iż istnieje wiele typów grzybicy stóp, które leczy się różnymi sposobami. Co więcej, na metodę leczenia wpływa również stan zaawansowania choroby - można na ten temat poczytać więcej na stronie grzybicastop.org/leczenie/ . Należy więc wiedzieć, iż próby samodzielnego leczenie mogą jedynie pogorszyć stan. Warto więc wszelkie pojawiające się zmiany konsultować z lekarzem.

5 2014-07-01 12:09:05

Odp: Jak rozpoznać grzybicę stóp ?

Zaczerwienienie miedzy palcami stóp może ale nie musi być wyznacznikiem pojawienia sie grzybicy. Przeważnie towarzyszy temu również świąd, zmiana zabarwienia paznokci. Niestety grzybicą bardzo łatwo sie zarazić zwłaszcza jeśli ma sie obniżoną odporność. W aptece można znależć co najmniej kilka maści na grzybice stóp. Zawieraja one substancje działające na najczęściej występujące grzybice. Warto zapisać sie do dermatologa- a ze czas oczekiwanie długi można w tym czasie próbować standardowych maści. Jak nie pomogą to podpowiedzą również lekarzowi 'co to nie jest'. A jak pomogą to można odwołać wizytę.