1 2012-10-23 11:50:12

Temat: Gęsty śluz w gardle

Moim problemem jest ciągłe uczucie gęstego śluzu w gardle. Domyślam się, że jest to flegma, mam jej strasznie dużo, co powoduje, że ciągle muszę chrząkać, bo czuje jak ona lepi mi się do ścianek gardła. Moje gardło jest przez to podrażnione, dolegliwość ta jest dla mnie uciążliwa, czy powinnam czekać aż samo przejdzie czy pójść do lekarza. Może ktoś z Was ma też podobny problem i jakoś sam sobie z nim poradził? Proszę o poradę

2 2012-10-23 17:13:17

Odp: Gęsty śluz w gardle

Takie gardło, które opisałeś ja nazywam jako gardło podrażnione. Przyczyn takiego stanu może być naprawdę wiele. Sam raczej się z tego nie wyleczysz, więc raczej zalecałbym przejść się do lekarza.  Według mnie jednak może to być jakaś ciągnąca się infekcja, alergia na coś, albo zbyt suche powietrze w mieszkaniu, co powoduje taką reakcję. Możesz też spróbować kupić sobie tabletki o nazwie cetalergin i zażywać jakiś czas.

3 2012-10-23 17:43:22

Ja nie leczyłabym tego na własną rękę, skoro to trwa u Ciebie już jakiś czas i samo nie przechodzi, to znaczy że stan taki wymaga konkretnego leczenia. Jak często miewasz zgagę? Jeśli dosyć często to może to być winą refluksu, powinieneś pomyśleć o badaniu pod tym kątem, zrobić sobie gastroskopię, może tutaj będzie przyczyna Twojego problemu. Wierzę Ci, że to nic miłego mieć flegmę ciągle w buzi. Powodzenia i szybkiego powrotu do zdrowia smile

4 2012-10-23 17:58:08

Miałam podobny problem, też flegma ciągle mi spływała, gardło było podrażnione. Byłam z tym u laryngologa, który zapisał mi leki, po jakimś miesiąc, sytuacja dalej była taka sama, leki nie były skuteczne, lekarz rodzinny skierował mnie do alergologa na testy. Wyszło mi m.in. uczulenie na kurz. Teraz już trochę mniej mam tej flegmy, tylko do czasu do czasu, tak więc chodziłam z tym tez od lekarza do lekarza, ale przynajmniej poznałam przyczynę.

5 2012-10-23 18:52:15

A nie miewasz czasami jakichś problemów z zatokami, może flegma spływa Ci przez chore zatoki? Sprawdziłeś to? Robiłeś jakieś badania w tym kierunku? Wszyscy Ci dobrze doradzają, jak widzisz jest wiele możliwości, takiej dolegliwości którą opisujesz. Myślę, że bez specjalistycznej konsultacji, nikłe szanse na wyleczenie się samemu. Takie najprostsze rzeczy możesz sam zlikwidować, jak np. kurz w domu, pozbywaj się go częściej.

6 2012-10-23 19:02:10

Hej Alex. Współczuję Ci ale spokojnie myślę, że jest to dolegliwość do wyleczenia smile także się nie przejmuj. Kup sobie do domu nawilżacz powietrza, codziennie nawilżaj pomieszczenia, zobaczysz czy będzie to miało jakiś skutek. Może akurat problem tkwi w zbyt suchym powietrzu i przez to śluzówka nie pracuje tak jak powinna. Ja bym poczekała z wizytą u lekarza, spróbuj tak jak piszą inni najpierw sam się za to wziąć.

7 2013-06-02 00:14:19

medycyna chinska , zimno ciepło, żo
ółty,białyśluz,potrawy ciepłe, zimne.jedzonko!!!!

8 2013-06-02 00:17:51

tylko złe odżywianie, żadne alergie!!! za zimne śluz biały albo za gor ace śluz żółty. wrzuć medycyna chińska -śluz.Pozdrawiam.

9 2014-01-08 19:28:11

GRZYBICA ZATOK NOSOWYCH.  Nie będę się rozpisywać bo każdy zainteresowany odnajdzie w necie mnóstwo informacji na ten temat.
Sama się z tym meczylam wiele lat, objawy dokładnie takie jak u Was. Lekarze faszerowaliby tylko antybiotykami (które w rezultacie pogarszają sytuacje, wyjalawiaja organizm robiąc miejsce grzybom) lub kropelkami typu xylometazolin (niemiłosiernie niszcza blone sluzowa).
Żaden dr sam od siebie nie zasugeruje przebadania pod katem grzybicy.
Nie trudno zlapac takie swinstwo, pomyślcie co codziennie wdychamy. Dodatkowo dieta - cukier, biala maka, przetwory mleczne itp. Dla candida nie ma lepszej pożywki.
I na logike - zakamarki zatok, cieple, wilgotne miejsce do którego ciężko dotrzeć. Idealne na rozrost grzyba...
Polecam plukanie roztworem soku z aloesu. Sol morska, propolis itp. jak najbardziej OK.
Natomiast absolutnie nic typu ibu zatoki i inne z pseudoefedryna - jeszcze bardziej zageszczaja ta lepka wydzielinę, powodują wysuszanie i przekrwienie gardla. Można by o tym długo, i niesamowicie trzyma się to wszystko kupy. Poczytajcie. Zycze wszystkim zdrowka, nie dajcie się temu swinstwu :*

10 2014-05-04 23:55:45

Mi też spływa flegma po gardle ale jak dotąd nikt mi nie pomógł, z tego co widzę wiele osób ma ten problem:
lekarzpomaga.pl/pytania-uzytkownikow/laryngologia/lepka-gesta-wydzielina-w-gardle