1 2012-10-23 12:08:20

Temat: Hipogonadyzm jak sobie poradzić?

Witam. Nazywam się Olek i mam 22 lata. Choruje na hipogonadyzm od niedawna. Założyłem ten wątek bo za bardzo jeszcze nie wiem czego mogę się spodziewać po tej chorobie. Mam nadzieję, że spotkam tutaj osoby, które wymienią się doświadczeniem i opiniami jak sobie poradzić z nią w codziennym życiu. Dowiedziałem się niedawno i jestem trochę podłamany. Mam przez tą chorobę bardzo niskie poczucie wartości sad poradźcie coś

2 2012-10-23 17:20:52

Odp: Hipogonadyzm jak sobie poradzić?

Hipogonadyzm to nie jest bardzo częsta choroba, powiedziałbym raczej, że dosyć rzadka, jednak i mnie przytrafiło się na nią zachorować. Strasznie mnie to dobija, ale walczę z tym. Mogę się pochwalić swoimi wynikami. Po 2 miesięcznej kuracji była kropelka spermy z kilkoma nieruchomymi plemnikami, a po 5 miesiącach już prawie mililitr i 100-tysięczne wojsko o słabym morale (morfologii), ale jest szansa na dalszą poprawę.

3 2012-10-23 17:47:57

Odp: Hipogonadyzm jak sobie poradzić?

Moja druga połówka również walczy z hipogonadyzmem hipogonadotropowym. Wcześniej tylko za pomocą testosteronu a od 2.03 tego roku pregnylem (raz w tyg.) i merionalem(2 razy w tyg). Profesor u którego się leczymy jest pełen optymizmu jeśli chodzi o leczenie tej jednostki. Na własne oczy widziałam wyniki kuracji dwóch panów startujących z równie ciężkiego pułapu jak my. Nie łam się odpowiednie leczenie na pewno będzie skuteczne.

4 2012-10-23 18:01:25

Odp: Hipogonadyzm jak sobie poradzić?

A ja długo żyłem w niewiedzy że mam hipogonadyzm. 
Jakoś wcześniej nie spostrzegłem że coś może byc nie tak. 
Owszem zarost słabszy, owłosienie łonowe też ale przeciez różnie z tym bywa. Dopiero przez problemy w starankach o potomstwo wyszło na jaw co mi jest. Musisz jak najszybciej rozpocząć leczenie, im wcześniej tym lepiej, bo potem może być za późno. Tą chorobę nie od razu widać gołym okiem, uwidacznia się dopiero z czasem.

5 2012-10-23 19:07:15

Odp: Hipogonadyzm jak sobie poradzić?

W tej chorobie chodzi o to że przysadka nie wydziela dwóch hormonow (FSH,LH) bo ma za słaby sygnał (lub źle go odbiera) od podwzgórza, chyba jakoś tak. ale na pocieche powiem że dzieci możesz mieć i normalnie żyć, wystarczy odpowiednio przeprowadzona terapia zastępcza (niestety dożywotnia o ile rzeczywiście masz to o czym mówisz). Lecze się na własną ręke testosteronem, ale Tobie polecam wizytę u lekarza, dowiedz się wszystkiego.

6 2012-10-23 19:11:46

Odp: Hipogonadyzm jak sobie poradzić?

U mnie leczenie trwa już długo, dokucza mi ból kości, problem z oczami, no i jestem codziennie zdołowany i w depresji. Mam problemy ze snem i zasypianiem, praktycznie przez to wszystko cały świat mi się zawalił. Pocieszam się jednak, że mój znajomy, który też na to choruje jest normalnie żonaty i ma dziecko, więc tak źle być przecież nie może. Ta choroba ma dużo skutków ubocznych, współczuję wszystkim którzy muszą się leczyć.