Temat: Ropieją mi oczy

Mam problem z ropiejącymi oczami, dzieje się to już od praktycznie 3 miesięcy. Kiedy budzę się rano, to w kącikach oczu pojawia się ropa, codziennie przemywam to wacikiem, ale problem nie ustaje. Byłam już u okulisty, dostałam krople do oczu, ale dalej jest to samo, nic się nie zmieniło na lepsze. Okulista powiedział że mam suche oczy, ale ja męczę się z tym dalej. Miał ktoś z Was podobną sytuację? Jeśli tak, to co pomogło?

2

Odp: Ropieją mi oczy

Jeśli kropelki nic Ci nie dały i dalej masz ten problem, to nie bagatelizuj dłużej tego! Może się wdać ostra infekcja a wtedy już nie będzie łatwo się tego pozbyć. Ropiejące oczy to najczęściej wynik stanu zapalnego, jeśli u Ciebie tyle to trwa to musisz koniecznie udać się do dobrego specjalisty. Rób sobie codziennie, nawet 2-3 razy, ciepłe okłady z rumianku i innych ziół leczniczych, a przede wszystkim nie czekaj z wizytą.

3

Odp: Ropieją mi oczy

Karolka zgodziłabym się z Twoim lekarzem w kwesti suchych oczu, bo oczy które ropieją są wynikiem właśnie nadmiernej suchości, braku łez, nie chodzi tutaj o to żebyś płakała, tylko o specjalne nawilżanie miejsca oka, do którego najwidoczniej łzy nie docierają. Ostatnio jako nowość na rynku pojawiło się coś takiego jak koreczki do oczu, poczytaj w necie na ten temat może dowiesz się czegoś więcej no i odwiedź koniecznie okulistę ale jakiegoś innego.

4

Odp: Ropieją mi oczy

Sprawdź jeszcze zatoki, może to ma z tym związek. Jeśli pochylisz głowę na dół i zacznie spływać wydzielina to będzie to raczej ich wina. Często boli Cię głowa? Jeśli to nie będą jednak zatoki to zrób sobie jeszcze wymaz z worka spojówkowego na posiew bakteriologiczny. Okulista też powinien sprawdzić Ci czy kanalik łzowy jest drożny i czy nie ma z nim problemów. Jeśli wszystko będzie ok, to polecę Ci kropelki, które powinny pomóc.

5

Odp: Ropieją mi oczy

Ja na suche oczy dostałam świetne krople Systane ultra. Odkąd je stosuję oczy mi nie ropieją i nie męczą się tak bardzo w ciągu dnia np. od pracy przy komputerze. Koniecznie zrób rundkę po aptekach. Niestety ceny są różne. Systane można kupić za 50 zł, ale jak dobrze poszukasz to za 25 także dostaniesz. Apteki często robią jakieś promocje.