1

Temat: Dręczą mnie natrętne myśli

Mam nerwicę lękową, dręczą mnie natrętne myśli, nie umiem sobie z tym poradzić. Niedawno urodziłam dziecko, jestem przez to złą matką. Często kręci mi się w głowie, boję się ostrych narzędzi np noży, ciągle widzę w głowie jakieś oczy i boje się ludziom w nie spoglądać. Mam natrętne myśli o śmierci i różnych innych nieprzyjemnych rzeczach. Czy to możliwe że tak objawiają się początki schizofreni? Bardzo proszę o pomoc.

2

Odp: Dręczą mnie natrętne myśli

Zora, czy to że masz nerwice lękową to była opinia lekarska? Jeśli jeszcze nie byłaś ze swoim problemem u psychiatry, to musisz się jak najszybciej zgłosić. Ten stan jaki opisujesz może byc zagrożeniem dla Twojego dziecka, wiem, że w nerwicy lekowej która jest bardzo silna występują właśnie dolegliwości jakie opisujesz. Na pewno nie jesteś złą matką, nerwica jest chorobą do wyleczenia. Musisz zacząć się leczyć.

3

Odp: Dręczą mnie natrętne myśli

Sama do niedawna borykałam się z taką nerwicą, różnymi napadami lękowymi a przy tym też z depresją .Strasznie się bałam zostawać sama w domu, uroiłam sobie, że mogę zemdleć w każdej chwili, a że mam małe dziecko to bałam ze ze jak zemdleje to dziecko sobie nie poradzi beze mnie. Ciągle się bałam, aż do tego stopnia ze wymyślałam powody, żeby ktoś ze mną w tym domu był. Nie spałam po nocach. Wyszłam z tego tylko dzięki terapi i lekom.

4

Odp: Dręczą mnie natrętne myśli

Ponieważ mam również osobiste doświadczenia jeśli chodzi o nerwicę lekowa i myśli natrętne, dlatego doradzam Ci skontaktowanie się z psychiatra, który może dobrać Ci odpowiednie leki. Umów się jak najszybciej na wizytę. Ja też kiedyś ogromnie bałam się, że mogę komuś bliskiemu zrobić krzywdę, spokojnie pokonasz to, bo Ty wiesz i zdajesz sobie sprawę z tego. Dlatego nie obawiaj się, wszystko będzie dobrze, tylko musisz się nauczyć inaczej myśleć.

5

Odp: Dręczą mnie natrętne myśli

Zora, ja też zmagam się z nerwicą i natrętnymi myślami, myślę, że Twój problem jest trochę podobny do mojego. Ja panicznie boję się że zachoruje na raka, w mojej rodzinie jest taka tendencja. Myślę też że z powodu Twojego dziecka, powinnaś uświadomić sobie, że takie myśli mogą być niebezpieczne i całkowicie Tobą zawładnąć. Spec pisze dobrze, to jest kwestia nauczenia się odpowiedniego myślenia, ale do tego potrzeba pomocy specjalistycznej.

6

Odp: Dręczą mnie natrętne myśli

Witam napewno nie masz zadnej schizofreni, wynika to albo z nerwicu albo z depresji, mysli natretne w tych chorobach sa czesto jako tak zwane maski chorobowe, ty zdajesz sobie sprawe i masz swiadomosc co do tych mysli i sie z nimi nie zgadzasz, to przekresla schizofrenie, schizofrenik nie zdaje sobie sprawy ze swojej paranoi jest przekonany ze z innymi cos jest nie tak, a on jest zdrowy!!

7

Odp: Dręczą mnie natrętne myśli

Powinnaś iść na wizytę do psychiatry który zdiagnozuje problem twojego stanu, lekarz wdroży leczenie takie jakiego wymagasz przepisze leki,dodatkowo zapoznaj się z technikami relaksacyjnymi, które mogą pomóc w przezwyciężaniu trudności i odzyskiwaniu wewnętrznej równowagi. Ćwiczenia poszukaj w internecie albo w poradni psychologicznej, będziesz troszkę rozluźniona wyciszysz się.