1

Temat: Mam włókniaka w piersi

Od jakichś 2 lat mam w lewej piersi na usg został zdiagnozowany u mnie włókniak o wielkości 2 cm. Guzek do najmniejszych nie należy, zalecono mi kontrolę co jakiś czas, ale ja nie wiem czego mogę się spodziewać po tym włókniaku. Czy jest możliwość usunięcia go, czy lepiej żeby pozostał w piersi tak jak teraz. Doda, że ta lewa pierś często mnie boli, jest według mnie nieco powiększona. Boję się że z tego włókniaka może powstać coś gorszego. Ma ktoś taki problem?

2

Odp: Mam włókniaka w piersi

Witaj. Ja miałam włókniaka piersi. Lekarz kazał mi go usunąć. Zrobił to w prywatnej klinice, w której pracuje. Cały zabieg pokryło NFZ. Warunki komfortowe. Zabieg w znieczuleniu miejscowym, zero bólu. Mam spokój. Co jakiś czas chodzę na badania kontrolne. Włókniaki powinno się usuwać bo się rozrastają i jakby nie patrzeć to przecież nowotwory niezłośliwe. Lepiej z czymś takim nie chodzić, dlatego raczę Ci jak najszybciej zrób z nim porządek.

3

Odp: Mam włókniaka w piersi

Aniu też radziłabym Ci jeszcze wybrać się na odpowiednią konsultację do specjalisty. Twój włókniak nie jest jeszcze co prawda bardzo duży, ale po co czekać aż urośnie a tak pewnie się stanie. Piszesz, że boli Cię ta pierś, to oznaka, że dzieje się w Twoim organizmie coś niedobrego. Także polecałabym Ci usunięcie tego włókniaka, jeśli tylko masz taką możliwość i skonsultujesz to z lekarzem. Nie ma na co czekać, powodzenia.

4

Odp: Mam włókniaka w piersi

Nie chce Was straszyć dziewczyny, ale z włókniakiem można normalnie chodzić, żyć i funkcjonować, dopóki nie zacznie rosnąć. W niektórych przypadkach taki gruczolak jest jak tykająca bomba, która w którymś momencie da o sobie znać. Aniu, jeśli dokucza Ci ta pierś, pobolewa często, to myślę, że powinnaś pójść do lekarza, bo może u Ciebie ten gruczolak zaczyna wysyłać jakieś sygnały. Upewnij się czy jest wszystko ok.

5

Odp: Mam włókniaka w piersi

Włókniaki powodują bóle, ponieważ uciskają - podobnie jak torbiele - tkankę nerwową. Ich wielkość waha się od jednego do kilku centymetrów i zazwyczaj występują grupowo. Nie martw się, włókniaki są zupełnie niegroźne, wymagają jednak wycięcia przez chirurga. Usunięcie gruczolakowłókniaków jest konieczne zazwyczaj jedynie w przypadku dużych guzów, takie guzy mogą powodować dolegliwości bólowe.

6

Odp: Mam włókniaka w piersi

Słyszałam, że włókniaki nie są groźne dla naszego zdrowia, ale warto je usuwać, bo mogą się powiększać i wywoływać ból. Wiadomo, że każda bolesność w piersi prowadzi do złych myśli. Po co masz się ciągle zamartwiać, że jest to coś gorszego niż włókniak. Lepiej usuń go i bądź spokojna.

7

Odp: Mam włókniaka w piersi

Mała szansa na zezłośliwienie. Ale na wszelki wypadek zalecono obserwacje. Jeśli w czasie jego wielkość sie nie zmieni nie ma konieczności usuwania go. Jeżeli bedzie sie powiększał na pewno zostanie zalecony zabieg usunięcia guzka. Jest to stosunkowo nie duzy guzek ,nie złośliwy wiec zosanie usunięty tylko z pewnym marginesem. Nie musisz sie obawiać mastektomii. Jezeli nie bedzie rósł, ale bedzie stanowił dla Ciebie dyskomfort i źródło obaw i tak mozesz zażyczyć sobie usunięcie go. Nie martw sie za bardzo, pamiętaj tylko zeby go obserwować.