1 2012-10-26 13:44:56

Temat: Ostra reakcja na stres czym się objawia?

Ostra reakcja na stres tak zwane ASD, trwa co najmniej dwa dni do 4 tygodni. Jeśli objawy trwają dłużej niż miesiąc możemy mówić o zespole stresu pourazowego. Symptomy ostrej reakcji na stres: osoba może mieć poczucie odrętwienia, wyobcowania lub braku wrażliwości emocjonalnej albo odczuwać oszołomienie i mieć wrażenie, że nie jest sobą. W wyniku czego dzieje się tak, że objawia się u nas własnie ASD, czy taka reakcja może wystąpić jednorazowo? Problem powszechnie znany ale co o nim wiemy, tak naprawdę? Czy mieliście styczność z takimi sytuacjami w życiu?

2 2012-10-26 14:03:55

Odp: Ostra reakcja na stres czym się objawia?

W przypadku zaburzeń związanych ze stresem lub chronicznego przeżywania stresu wymagana jest fachowa pomoc psychologiczna. Natomiast z codziennym stresem można radzić sobie samemu. Można profilaktycznie stosować różne techniki relaksacyjne, medytację lub przekierować nasza uwagę i myślenie na inne działania. Sama niejednokrotnie odczuwam taką silną reakcję na stres, ale staram się właśnie z tym walczyć i jak na razie idzie mi dobrze.

3 2012-10-26 14:40:34

Odp: Ostra reakcja na stres czym się objawia?

Ja zaszłam w ciązy po półrocznej kuracji nerwicy- byłam na xanaxie. Na początku sie trochę zdenerwowałam,ale jak się okazało zupełnie nie potrzebnie. Ciąże przeszłam super i ani razu nie zdarzyła mi się *wpadka *Zresztą przez sześć lat miałam spokój i znów to spadło na mnie jak grom z jasnego nieba. Obecnie pomału zbliżam się do końca kuracji. Czasami jeszcze mi się cos przydarzy ale juz jestem silniejsza. Powodzenia dla innych.

4 2012-10-26 14:48:23

Odp: Ostra reakcja na stres czym się objawia?

Witam, wcześniej też miałam lęki głównie przed wyjściem do kościoła, stresowałam się komunią chrześnicy dostałam coś w rodzaju grypy żołądkowej tzn biegunka wymioty, temperatura osłabienie tylko że to trwało 2 tygodnie mimo zażywania leków przepisanych i zmienianych przez kilku lekarzy nic mi się nie polepszało. Znalazłam sposób opanowania nerwicy który mi już kilka razy pomógł, powtarzam w myślach: to tylko nerwica, zaraz przejdzie.

5 2012-10-26 15:05:38

Odp: Ostra reakcja na stres czym się objawia?

Witam, od paru lat cierpialam na nerwice lekowa wyszlam z tego ,bylam w stanie krytycznym, bralam asentre i pernazyne obecnie nie lecze sie sama przestalam brac tabletki ale od jakiegos czasu czuje ze cos jest nie tak wszystko mnie irytuje drazni,mam problemy z komunikacja otoczenia np; jestm u zanomych wylanczam sie rozmowy nie mam zielonego pojecia o czym mowa nie interesuje mnie nic. Chce wrocic do lekarstw ale staram się o dziecko.

6 2012-11-13 10:35:42

Odp: Ostra reakcja na stres czym się objawia?

ja również choruję, na szczęście udało mi się zajść dwa razy razy w ciąże i urodzić zdrowe dzieci, teraz karmie piersią więc leki odpadają, ale wspomagam się rezonatorem biofotonowym, dobrze na mnie działa, szczególnie jeśli chodzi o nerwobóle i moje kłócie w sercu, praktycznie nie wsytępują, choć wcześniej miałam z tym duży problem. wiem, że rezonator nie zaszkodzi mi, a tym bardziej dziecku, dlatego mogę go polecić.

7 2017-09-22 13:23:14

Odp: Ostra reakcja na stres czym się objawia?

Jak żona zaszła w ciążę z pierwszym dzieckiem to nie potrafiłem się odnaleźć w nowej sytuacji, bałem się wziąć małą na ręce. Stres był tak duży że zacząłem się nieregularnie i niezdrowo odżywiać, nie mogłem spać i ogólnie nie nadawałem się do życia. Kupiłem w aptece Nervomix żeby zwalczyć bezsenne noce i dzięki wsparciu żonki daliśmy sobie radę. Teraz jestem dumnym tatą trzech ślicznych dziewczynek smile

8 2017-11-02 11:28:02

Odp: Ostra reakcja na stres czym się objawia?

W tak stresujących sytuacjach warto jest według mnie stosować różne preparaty naturalne, które byłby w stanie w stanie nieco uspokoić. Dobry jest Affron - ekstrakt szafranu. Działa całkiem skutecznie w takich sytuacjach. Ja sama zamawiałam go już jakiś czas temu za pośrednictwem Zielarni Krakowskiej Herb-Apis. Tutaj jest stronka, może komuś się przyda: https://herbapis.pl/

Ostatnio edytowany przez amber (2017-11-02 11:28:19)