1 2012-03-07 22:39:50

Temat: Ostuda - jak leczyć ?

Jestem w ciąży i niestety pojawiła mi się na twarzy ostuda. Nie wiem czy jakoś to mogę teraz leczyć ? U koleżanki rok temu jak była w ciąży także pojawiła się ostuda i zniknęła sama po ciąży ? Co robić ? Czy coś samemu teraz zacząć działać , czy może poczekać i liczyć, że u mnie też zniknie ?

2 2012-03-08 16:55:30

Odp: Ostuda - jak leczyć ?

Dla niektórych obco brzmiący termin ostuda oznacza nic innego jak przebarwienie skórne, które może wystąpić niemal u każdego. Najczęściej jednak pojawia się ono u kobiet, wybierając szczególnie panie po 30 roku życia. Ostuda pojawia się zwykle na twarzy lub w okolicy szyi czy dekoltu. Zajęte są okolice czoła, policzków oraz skóry nad wargą górną, a zmiany często mają charakter niesymetryczny. Powstałe przebarwienie ma nieregularny brzeg, jest ciemniejsze od otaczającej go skóry, ale nie wypukłe. Przyczyn powstawania ostudy upatruje się w zaburzeniach hormonalnych- fizjologicznych bądź patologicznych. Fizjologiczne zmiany hormonalne zachodzą właśnie w czasie ciąży, stąd częste pojawianie się przebarwień w tym okresie. Inne przyczyny ostudy to między innymi leki oraz fotouczulenia. W Pani przypadku najlepszym wyjściem jest poczekanie do momentu porodu i zakończenia okresu laktacji. W wielu przypadkach ostuda zanika wtedy samoistnie bez stosowania dodatkowych środków. Jeśli przebarwienie pozostanie można wtedy sięgnąć po środki odbarwiające na bazie hydrochinonu, które przepisze lekarz dermatolog. Są one jednak niewskazane w okresie ciąży.

3 2012-04-24 11:32:56

Odp: Ostuda - jak leczyć ?

Jesli o mnie chodzi to jednak warto z takim problemem skórnym zwrócic sie do specjalisty jak chociazby do dermatologa, bo nie uda sie nam kremami usunąc przebarwień.
A to taki własnie specjalistyczny i skuteczny zabieg http://kos-med.pl/medycyna-estetyczna/p … -warszawa/