1

Temat: Inseminacja, jak to wygląda?

Witam wszystkich. Z mężem staramy się o dziecko, jednak lekarz zalecił nam inseminację. Chciałabym, żeby osoby, które miały z tym jakąkolwiek styczność, napisały jak to wygląda wszystko po kolei. Czy inseminacja może być niebezpieczna dla organizmu? Jak sie ten cały proces odbywa, kiedy po takim zabiegu można stwierdzić ciążę? Czy u Was się udało i czy jesteście zadowolone z takiego a nie innego rozwiązania? Czy inseminacja w ogóle jest moralna?

2

Odp: Inseminacja, jak to wygląda?

Więc sprawa inseminacji wygląda tak, że mąż oddaje nasienie, specjalista androlog z pracowni w przychodni na przygotowuje specjalną strzykawkę i nasienie, do tego podchodzi taka długa plastikowa igła. Następnie wygląda to bardzo podobnie do cytologi, spermę wstrzykuje się do środka. Potem jeszcze przez 15 minut po zabiegu trzeba poleżeć, żeby wszystko ładnie doszło tam gdzie miało swój cel. Potem już tylko pozostaje czekać do miesiączki.

3

Odp: Inseminacja, jak to wygląda?

Janko, inseminacja dla organizmu nie jest absolutnie niebezpieczna, a czy jest moralna, myślę, że jest bo jakby nie było to nasienie nie jest nie wiadomo czyje, tylko Twojego męża. Żeby mieć dziecko czasami trzeba dać sobie pomóc, ja ten sposób akurat bardzo popieram, bo co do in vitro to już mam inne podejście. Ciąże po takim zabiegu można stwierdzić kiedy spóźni Ci się okres, zrobisz test ciążowy i wszystko będzie jasne. Powodzenia.

4

Odp: Inseminacja, jak to wygląda?

Witam was. My z mezem staramy sie od trzech lat o malenstwo. Teraz jestesmy po pierwszej inseminacji i w piatek do lekarza pewnie zeby potwierdzic. Czuje ze przyjdzie okres i az sie plakac chce Nie wiem jak sobie z tym wszystkim radzic i jak mam przez to dalej isc bo juz nie mam sily. Tak bardzo bysmy chcieli miec dzidziusia. Mamy nadzieję, że ta metoda już niedługo przyniesie nam upragnione potomstwo. Powodzenia dla Was starających.

5

Odp: Inseminacja, jak to wygląda?

Ja jestem 13 dni po pierwszej inseminacji. Niedługo będę mogła już zrobić test z krwi ale nie wiem czy się na niego zdecyduję a raczej czy się odważę.... tak bardzo boję się wyniku. oczywiście mam najróżniejsze objawy typu: bóle piersi, brzucha i zaparcia, czasami mnie mdli i dziwnie reaguję na kawę. Z jednej strony wiem że to pewnie psychika a z drugiej tak bardzo bym chciała żeby te objawy okazały się skutkiem ciąży.

6

Odp: Inseminacja, jak to wygląda?

Najpierw troche badań. Trzeba jak najdokładniej określić kiedy występuje owulacja. Potem partner oddaje nasienie do jałowego pojemniczka. Lekarz sprawdza jakość nasienia pod mikroskopem a nastepnie pobiera nasienie do aplikatora. Wygląda to jak strzykawka. Nastepnie nasienie to wstrzykiwane jest przez szyjkę macicy bezpośrednio do macicy. Kiedy plemniki się tam znajdą mają ułatwioną drogę żeby spotkać jajeczko. Po zabiegu czesto pozostawia się jeszcze kobiete na leżaco, czasem z uniesionymi nogami- wszystko po to aby grawitacja nie utrudniła plemnikom zadania.

7

Odp: Inseminacja, jak to wygląda?

podbijam

8 Ostatnio edytowany przez Katia (2019-05-17 11:30:50)

Odp: Inseminacja, jak to wygląda?

Walewska napisał/a:

podbijam

Na tej stronie jest dokładnie opisane jak wygląda inseminacja:
https://gameta.pl/leczenie-nieplodnosci/inseminacja/

Inseminacja to prosty zabieg medyczny polegający na doprowadzeniu do zapłodnienia poprzez wprowadzenie do dróg rodnych kobiety przygotowanych wcześniej plemników.  Jest wykonywana jako ostatnia deska ratunku przed in vitro i u wielu osób daje dobre efekty, daje możliwość posiadania potomka bez konieczności zapłodnienia pozaustrojowego. Wykonuje się ją:
w okresie okołoowulacyjnym - dlatego też trzeba to dobrze wyliczyć
u par leczących niepłodność,
samotnych kobiet pragnących mieć dziecko.