1

Temat: Torbiele jajników

Torbiele jajników to częsta kobieca dolegliwość. Niektóre są zupełnie niegroźne i znikają same, inne wymagają szybkiej interwencji chirurgicznej. Niektórych torbieli kobieta nawet nie wyczuwa, inne natomiast powodują liczne dolegliwości. Czasem torbiel zostaje wykryta dopiero podczas badania ginekologicznego lub ultrasonograficznego. Czy któraś z Was miała problemy z torbielą jajnika i może powiedzieć coś więcej od siebie na ten temat?

2

Odp: Torbiele jajników

Masz już dość państwowej służby zdrowia, kolejek, stresu, chaosu? Chciałbyś się w końcu leczyć po ludzku? Teraz możesz dzięki SIGNUM. To prywatna, abonamentowa opieka medyczna. Pozwoli Ci zadbać o swoje zdrowie, możesz mieć szybki, komfortowy dostęp do całego zakresu usług medycznych, całej procedury leczenia od A do Z. Jeżeli masz dość kolejek i odległych terminów wizyt zobacz jak powinien być traktowany pacjent. Będziesz miał 850 placówek medycznych w całej Polsce do wyboru. Jak chcesz wiedzieć więcej, jakie są pakiety i ile to kosztuje – daj znać, wyślę Ci pełną ofertę. Napisz: monika.szwiec7@wp.pl

3

Odp: Torbiele jajników

Witajcie. Ponad 2 miesiące temu po okresie wystąpiło u mnie 2 tygodniowe krwawienie, po wizycie u lekarza dowiedziałam się że mam torbiel na jajniku. Dostałam leki hormonalne, ale krwawienie nie ustąpiło i trwa tak dzień w dzień od 2 miesięcy, jest strasznie uciążliwe i nie wiem co robić, lekarz chyba tez nie wie. Może to krwawienie nie jest spowodowane torbielem? A może po prostu trzeba zmienić te tabletki na inne? Co doradzacie?

4

Odp: Torbiele jajników

Mam pytanie od czego zależy że wycinają torbiel ??? ja mam torbiel średnicy 6,5 cm z przegrodami i mój lekarz skierował mnie do szpitala na ustalenie terminu zabiegu bo podobno nie nadaje się na leczenie tabletkami w piątek byłam w szpitalu powiedzieli mi że 3 m-ce mam brać tabletki antykoncepcyjne a po trzech miesiącach jak nie zmaleje mi torbiel to do wycięcia !
Ona25 To krwawienie może być spowodowane torbielem, jeśli nie ustępuje idz do lekarza!

5

Odp: Torbiele jajników

Moja mama od dwóch miesiecy leczy się na torbiele, które ma na jajniku. Lekarz ginekolog przepisał jej tabletki cilest. Mama bierze je już drugi miesiac i drugi miesiac krwawi praktycznie codziennie! Jest to dziwne i niepokojące, wiec poradziła sie już jednego ginekologa (kilka tygodni temu) i ten stwierdził,ze przez pewien czas może tak być. Niby tak,ale żeby krwawić 2 miesiące?
Może ktoś się orientuje się czy to oznacza?

6

Odp: Torbiele jajników

Witam, u mnie trzy miesiace temu lekarz wykry dwa torbiele, 3 i 4 cm na obu jajnikach. Mam 18 lat i mialam nieregularne miesiaczki. Bralam 10 dni duphaston, 2 rodzaje czopkow przeciwzapalnych i grzybicznych. nastepnie przez 1 cykl yasmin i 2 cykl novynette wczoraj znow mialam usg wewnetrzne i torbieli nie ma  polecam Ci sie zbadac, no i to prawda, że torbiele wcale nie muszą być usuwane, jak widać kuracje hormonalne doskonale sobie z nimi radzą.

7

Odp: Torbiele jajników

Cześć, ja też kiedyś miałam torbiel jajnika.. ale mój gin nie przepisał mi leków. Miałam zgłosić się na wizytę po okresie i okazało się, że się same wchłoneły. Lekarz przepisał mi tabletki antykoncepcyjne daylette.(chciałam). Brałam je tylko przez 2 m-ce i wszystko było ok, nawet okres miałam w marę regularny.;) Od tamtej pory mineło kilka m-cy i od 4 dni krwawię.. nie jest to okres(jest ciemnej barwy i dużoo mniej niż normalny okres). Nie wiem co robić.. Iść od razu do gin bez względu na to, że podczas badania czy przed mogę też zacząć krwawić czy poczekać aż przejdzie.. Może mieć to jakiś związek z tym, że kiedyś miałam tą torbiel? Mogą się one nawracać?

8

Odp: Torbiele jajników

https://ssl.sigmapro7.com/panel/images/ … o_03_B.png

9

Odp: Torbiele jajników

Chyba powinnaś wybrać się do lekarza, a co jesli nie przestaniesz krwawić?  Lepiej sprawdzić co to jest.

10

Odp: Torbiele jajników

Renia napisał/a:

Mam pytanie od czego zależy że wycinają torbiel ??? ja mam torbiel średnicy 6,5 cm z przegrodami i mój lekarz skierował mnie do szpitala na ustalenie terminu zabiegu bo podobno nie nadaje się na leczenie tabletkami w piątek byłam w szpitalu powiedzieli mi że 3 m-ce mam brać tabletki antykoncepcyjne a po trzech miesiącach jak nie zmaleje mi torbiel to do wycięcia !
Ona25 To krwawienie może być spowodowane torbielem, jeśli nie ustępuje idz do lekarza!

Torbieli nie wycina się "od tak". Z tego co wiem, to najpierw próbuje się je wyleczyć tabletkami. A dopiero w przypadkach, kiedy nie przynosi to skutku, kieruje się kobietę na zabieg. Mój ginekolog mówi, że gdy torbiel osiąga wielkość ok 6 cm, nadaje się do wycięcia, ale np. znajoma miała jeszcze większego torbiela, juz miała skierowanie na zabieg, kiedy inny ginekolog(który mial ja operować) odradził jej to. Powiedział, że szkoda dac sie kroić w tak młodym wieku. Może niektóre panie nie zdają sobie konsekwencji, ze po kazdej ingerencji chirurgicznej mogą pojawić się powikłania, np. w postaci zrostów. A to prowadzi czasami do niepłodności. Torbiele wycina się gdy nie ma innych metod albo gdy zagrażają one zdrowiu. Mogą przecież pęknąć, co jest czasami bardzo groźne, albo uciskać na inne narządy.