1

Temat: Wysoka prolaktyna w ciąży

Witam Was. Chciałabym się dowiedzieć czy któraś z was miała problem z wysoką prolaktyną? Jakie było leczenie i po jakim czasie od jej obniżenia zaszłyscie w ciążę? Czy wysoka prolaktyna była głównym problemem zajścia w ciążę? Bardzo proszę o odpowiedzi, panie, które mają taki problem i takie które się już z tym uporały i są szczęśliwymi mamami. Ja mam z tym problem, staramy się o dziecko, ale mam właśnie za wysoką prolaktynę...

2

Odp: Wysoka prolaktyna w ciąży

Mam pytanko po jakim okresie czasu spadła Wam prolaktyna? Ja biore już 3 miesiące Brombergon i ciut spadła ale jeszcze jest za wysoka. Oprócz tego biore clostibygert i dalej nic. Dodam,że staramy sie już 2 lata bezskutecznie. Mój lekarz powiedziała ,że jak za kolejne 2 miesiące nic to trzeba zrobić laparoskopie czy któraś wie na czym to polega lub któraś miała robione? Proszę o porady od kobietek które miały podobny problem.

3

Odp: Wysoka prolaktyna w ciąży

Mam pewien problem, otóż mam wysoką prolaktyne 47 ng/ml i w związku z tym dostałam Bromergon od ginekologa na zbicie. Ale co ze staraniem sie o dziecko? Zaprzestać na jakiś czas? Czy jak np zajde w ciąże to czy odstawić Bromergon? W ulotce jest napisane ze w ciązy nie mozna brac Bromergonu ale czytałam gdzieś na forum że do 12 tygodnia ciązy sie to świńswo zażywa?? Nie zapytałam ginekologa bo miałam mase pytań do niego i akurat o to zapomniałam zapytac.

4

Odp: Wysoka prolaktyna w ciąży

Ja swoją dzidzie planowalam okolo poltora roku. W trakcie staran o dziecko udalam sie do lekarza z pytaniem dlaczego nic sie nie udaje. Skierowal mnie odrazu na badanie prolaktyny. I okazalo sie ze mam podwyzszoną i moze ona powoduje brak ciazy. Przepisal mi Bromergon,ktory zazywalam 2x dziennie przez poł roku. I dokladnie w listopadzie odstawilam juz ten lek i odrazu po odstawieniu Bromka zaszlam w ciaze. Nie ma się co martwić.