1 2012-03-08 18:02:08

Temat: Żółtawo brązowe upławy z pochwy

Jakieś kilka dni temu pojawiło się u mnie swędzenie i pieczenie w okolicy pochwy. To był jednak dopiero początek całej katastrofy - doszły do tego za moment żółte upławy o bardzo mało przyjemnym zapachu, które po kilku dniach zmieniły się na takie bardziej brązowe. Samopoczucie mam takie sobie, trochę bólów w podbrzuszu. wybieram się do  mojego lekarza, ale akurat wyjechał na urlop. Co to może być ?

2 2012-03-08 18:20:41

Odp: Żółtawo brązowe upławy z pochwy

Objawy, które Pani podaje sugerują chorobę infekcyjną dróg rodnych. Zakażenie to może mieć charakter bakteryjny lub pierwotniakowy. Mogło również dojść do zakażenia grzybiczego, ale kolor i charakter upławów nie wskazują na ten typ infekcji. Niepokojące są również bóle podbrzusza. Jeśli do tych objawów dołączyłoby podniesienie temperatury ciała, dreszcze czy ogólne osłabienie należy niezwłocznie udać się do lekarza. Częstą przyczyną upławów o nieprzyjemnym zapachu jest bakteria Gardnerella vaginalis. Zakażenie mogło jednak zostać wywołane przez inną bakterię bądź rzęsistka pochwowego. Prawdopodobnie będzie konieczne pobranie wymazu z pochwy w celu ustalenia czynnika etiologicznego schorzenia. Po otrzymaniu wyników zostanie wdrożone leczenie antybiotykiem lub chemioterapeutykiem doustnym i/lub miejscowym. Jeśli lekiem z wyboru będzie metronidazol, proszę pamiętać o bezwzględnym zakazie używania alkoholu podczas terapii. Pomocne będą również preparaty uzupełniające naturalną florę bakteryjną pochwy.

3 2012-08-22 18:12:51

Odp: Żółtawo brązowe upławy z pochwy

Od dłuższego czasu miewam czesto upławy ,plamienia miedzy miesiączkami,czesto bóle w podbrzuszu. Byłam u lekarza nie raz i czesto ich zmieniałam bo każdy mówil co innego . Jeden twierdził ze burza hormonow jednego nadmiar drugiego za mało.Poszłam do innego to powiedziała lekarka ze jest mały stan zapalny i nie potrzebnie wydalam pieniądze na wyniki,stwierdziła po wynikach ze z jej strony sa dobre.Jestem po jednym porodzie i od tamtej pory zaczęłam miec problemy. Nie mam regularnych miesiaczek W ciagu miesiaca miewałam po 2,3 krwawienia miesiaczkowe. Było to dla mniez zbyt niekomfortowe i stresujące dlatego zdecydowałam sie na tabletki antykoncepcyjne zeby wiedziec kiedy nadejdzie ten niekomfortowy meczacy i stresujacy moment czyli miesiaczka. Pomimo brania tabletek nadal miewam plamienia bardziej brązowe upławy. Nie ukrywam czasami zapomne o wzieciu tabletki i przypominam sobie po 2 ,3 godzinach. Czy to ma jakis znaczący wplyw na to ze występują plamienia.Obecnie biorę Sylwie 20,wczesniej brałam inne tj.mycrogynon i nie mialam takich problemow.Jesli ktos wie z czym te plamienia i upławy moga byc związane,prosze o pomoc.

4 2014-07-02 13:37:30

Odp: Żółtawo brązowe upławy z pochwy

To na pewno infekcja!!! Stosujesz jakieś preparaty do higieny intymnej? Ja stosuje preparaty ziaji. Też po takiej infekcji zaczęłam stosować.  Okazało się że mialam grzybice pochw:( Świąd, pieczenie i ból był nie do wytrzymania. Okazało się ze to moj partner mnie tym zaraził. Tłumaczył się że korzystał z miejskiej toalety ale ja tam wiem. Po awanturze przyznał sie że mnie zdradził. Dlatego terapie proponuje zarówno dla ciebie jak i dla niego.