1

Temat: Krosty na plecach i dekolcie

Witam. Jak dotąd nie miałam pojęcia co to są krosty na plecach czy dekolcie, ale od jakiegoś czasu plecy a dokładniej cala góra co chwila wysypane są bolącymi wielkimi ropniakami,  już mogę tylko pomarzyć o wyciętym dekolcie. Czemu tak sie dzieje przecież nigdy nie mialam takich problemów!!! Co gorsza zostają po tym blizny ale jak tu nie drapać, skoro bardzo swędzą hmm Pomóżcie bo niewiem co z tym mam zrobić. Iść do dermatologa?

2

Odp: Krosty na plecach i dekolcie

Ja też znam ten ból - mam to samo, gdzieś tak od 3 lat w czasie zimowo -wiosennym. Krosty powstają od ciągłego chodzenia w tych wszystkich swetrach, golfach, itp "duszących" ubraniach - coś okropnego - które nie pozwalają skórze oddychać!!! Niestety, dotychczas nie znalazłam na nie złotego środka: staram się często pillingować ciało i jak najmniej chodzić w grubych ubraniach - ale to nie jest takie łatwe zważywszy na aure pogodową.

3

Odp: Krosty na plecach i dekolcie

Ja miałam tak samo, jak zblizało sie lato to już nie wiedziałam co robić, ja tych kremów płynów uzywałam bardzo dużo, do dermatologa strasznie sie wstydze isc. Na dekoldzie nie miałam, ale za to plecy masakra a naprawdę jestem osobą, która o siebie dba. Dopiero pomógł mi takie płyn
przeciw trądzikowi o naziwe Afronis, producent Elanda, to tani środek ok. 4zł. dostępny w aptece bez recepty, naprawdę tylko on okazał się skuteczny.

4

Odp: Krosty na plecach i dekolcie

Co Ci moge doradzić, najlepiej to wizyte u dermatologa i stosowanie sie do jego wskazan - unikanie "przepocenia" plecow: mozliwie lekkie, przewiewne ubrania z naturalnych wlokien, mycie plecow za pomoca zelu bakteriobojczego albo jakiegos mydla przeciwtradzikowego, zaleznie od tego, czy krosty sa ropne czy "tradzikowe". Do tego kapiele z dodatkiem odkazajacych naparow ziolowych, zmiana diety, duzo warzyw i owocow.

5

Odp: Krosty na plecach i dekolcie

Mam ten sam problem co Wy a mianowicie dokucza mi już od dawna czerwona twarz. Po kilku minutach na chłodnym powietrzu wyglądam jak burak, nie potrafię już z tym normalnie żyć. Również unikam kontaktu z ludźmi i przez to że się czerwienię zamknąłem sie sam w sobie, nie potrafię nawet rozmawiać z kobietami gdyż się bardzo czerwienię, straciłem przez to ważną dla mnie osobę. W przyszłym tygodniu jestem umówiony na wizytę z dermatologiem.

6

Odp: Krosty na plecach i dekolcie

Oczywiście najlepiej udać się do dermatologa to specjalista w tej dziedzinie na pewno pomoże. A puki co stosuj się do podstawowych zasad z nuvialab.pl jest artykuł o trądziku na placach.

7

Odp: Krosty na plecach i dekolcie

1. Trzeba zmienić dietę. Mniej tłuszczów zwierzęcych wiecej owoców i warzyw- zwłaszcza cytrusów. Ograniczyć maksymalnie słodycze. 2. Właściwa pielęgnacje- żele, mydła oczyszczające, warto również zainwestować w pilingi czy maski np. z glinką. 3. Wystawiać dekold i plecy na słońce, Zakładać przewiewne naturalne ubrania. Całkiem duża szansa ze to w zupełnosci wystarczy.

8

Odp: Krosty na plecach i dekolcie

Najlepiej będzie jak udasz się ze swoim problemem do dermatologa. Takie krostki to przykra sprawa, a on pomoże Ci je pewnie zwalczyć.