1

Temat: Czerwona skóra twarzy :(

Mam na twarzy czerwony odcień skóry. Poza tym także jestem bardzo blada, wręcz biała,a skóra taka pergaminowa, cienka, i na to dochodzi jeszcze ten paskudny czerwony kolor...
Opalam się również na czerwono , no i poza tym biorę hormony.
Proszę o porady co z tym zrobić.
Czy jest jakiś sposób by moja twarz była normalnego koloru a nie czerwonego? Co mogę zrobić?
Póki co nic poza fluidem i pudrem nie jest w stanie mi pomóc.

2

Odp: Czerwona skóra twarzy :(

To są pewnie popękane naczynka i przez to ma się właśnie czerwoną skórę, na to jest na pewno jakiś zabieg. Robi się go u kosmetyczki czy chirurga plastycznego, odpowiednio działa na naczynka. Musisz iść do dermatologa i spytać sie co i jak, poza tym różne są powody czerwonej twarzy, moze spróbujcie też takich okładów z ogórka świeżego i mycia twarzy w chłodnej wodzie? Nic więcej nie pomogę, ale najlepiej jeśli chces zbyć szczęśliwa to zrób z tym coś.

3

Odp: Czerwona skóra twarzy :(

Ja też tak mam taki problem, ale u mnie nic z tym nie udało się zrobić. Nie chcę Cię dołować, ale to zbyt cienka skóra i na dodatek bardzo reaktywna, nawet jak się usmiecham robię się bardziej czerwona. Kosmetyczka i dermatolog nie pomógł. Troszkę zbladłam po kremie bioderma sensibio ar.  Jedyny ratunek dla mnie to mocno kryjący podkład revlon colorstay softlex, bo na czerwoną twarz nie ma lekarstwa, można tylko złagodzić objawy, ale nie zlikwidować.

4

Odp: Czerwona skóra twarzy :(

Hej, od kilku miesiecy mam problem z czerwona twarza nie wiem co robic poprostu sie obudzilem i juz byla bylem z tym u lekarza ale on wymyslil ze choruje na cisnieni ale to nie jest raczej mozliwe bo znam wiele osob z nadcisnieniem i to powaznym i nikt z nich nie ma czerwonej twarzy.gdy biegam robi sie bardziej czerwony gdy zjem cos goracego,gdy ktos odezwie sie glupio czy np zadzwoni telefon nie wiem co mam robic. Strasznie to uciążliwe.

5

Odp: Czerwona skóra twarzy :(

Mam ten sam problem co Wy a mianowicie dokucza mi już od dawna czerwona twarz. Po kilku minutach na chłodnym powietrzu wyglądam jak burak, nie potrafię już z tym normalnie żyć. Również unikam kontaktu z ludźmi i przez to że się czerwienię zamknąłem sie sam w sobie, nie potrafię nawet rozmawiać z kobietami gdyż się bardzo czerwienię, straciłem przez to ważną dla mnie osobę. W przyszłym tygodniu jestem umówiony na wizytę z dermatologiem.

6

Odp: Czerwona skóra twarzy :(

Wszystkim wam polecam zabieg głowicą hot-cold, dzięki któremu pozbyłam się uporczywych naczynek. Sprawdźcie tutaj:
clinicacosmetologica.pl/zabieg/glowica- … ow-oczami/

7

Odp: Czerwona skóra twarzy :(

Dla cery naczynkowej przeznaczony jest krem Beauty Naturalis Aronia, który zawiera antocyjany aroniowe. To naturalne, silne antyoksydanty, które wzmacniają ścianki naczyń kapilarnych, a także zmniejszają zaczerwienienia i obrzęki.

produktynaturalne.pl

8

Odp: Czerwona skóra twarzy :(

Może spróbuj używać olejków zamiast kremów smile Na zaczerwieniania dobry jest olej z siemienia lnianego. Ja używam, bo zostają mi czerwone plamy po trądziku i używam go naprzemiennie z kemem, żeby skóra nie była zbyt tłusta

[...] każde zachwycenie jest jak deszcz.

9

Odp: Czerwona skóra twarzy :(

Całkiem prawdopodobne, że masz cerę naczynkową. Zmień sposób pielęgnacji i kosmetyki. Polecam Ci hydrolaty, które zmniejszają zaczerwienienie i koją skórę.

10 Ostatnio edytowany przez Sabina1717 (2018-03-21 10:47:48)

Odp: Czerwona skóra twarzy :(

Hej, dziewczyny! : ) Podepnę się pod temat, bo w sumie mam ten sam problem. Mam strasznie popękane naczynka. Myślałam już o laserowym zamykaniu naczynek laserem Varilite. Co o tym myślicie? Ktoś z Was się zdecydował na ten zabieg? : )

11

Odp: Czerwona skóra twarzy :(

Tak zdecydowanie ja polecam a robiłam w Centrum Medycznym Bieńkowski. Sama matoda jest naprawde bezbolesna i ja żaluje ze tak dlugo zwlekalam z decyzja, bo bez sensu sie zameczalam mysleniem o fatalnym stanie cery... W kazdym razie laser to nawet metoda terapii, działanie swiatlem ktore pobudza cere do regeneracji

12

Odp: Czerwona skóra twarzy :(

to może być objaw suchej skóry twarzy po prostu, albo uszkodzonego naskórka, w takim przypadku najlepiej spróbować skorzystać sobie z kremy cetaphil ps lipoaktywny, on regeneruje naskórek, dzięki czemu nie wprowadzi to do dalszych zanieczyszczeń czy tworzenia sie  trądziku.

13

Odp: Czerwona skóra twarzy :(

Pamiętaj, że mimo wszystko bardzo ważne jest też nawilżanie, bo jeśli nie będziesz nawilżać skóry ona będzie jeszcze bardziej podrażniona i zaczerwieniona, wiem to z doświadczenia. Od dawna walczę z trądzikiem i czerwonymi plamami. Stosuje kosmetyki Cetaphil emulsję do mycia twarzy i potem krem Cetaphil DA Ultra, no i muszę szczerze przyznać, że widzę różnicę. Może warto wybrać się też na konsultację do dermatologa, ja właśnie od lekarza dostałam wskazówki co do używanych kosmetyków.

14

Odp: Czerwona skóra twarzy :(

Twoją twarz powinien zobaczyć dermatolog, trudno jedynie z opisu wybadać, jaki problem skórny dotyczy właśnie ciebie, ale bardzo możliwe, że masz rumień lub pękające naczynka - w tego typu przypadkach skuteczną metodą leczenia jest laser naczyniowy. Jeśli nie chcesz pogorszyć stanu skóry, to dbaj o nią każdego dnia - stosuj kremy bogate w witaminę K i unikaj opalania, a przed wyjściem nakładaj na twarz filtr przeciwsłoneczny o wysokim faktorze. Jeżeli mieszkasz w Krakowie możesz odwiedzić nasz gabinet dermatologiczny Nowomed na Ruczaju.

15

Odp: Czerwona skóra twarzy :(

Też mam rumień na twarzy, zawsze jak się zdenerwuję albo mam stresującą sytuację to jestem czerwona jak buraczek. Bardzo pomogło mi stosowanie serum Troxe od Nanili, ten krem ratuje mnie od kilku miesięcy!!

16

Odp: Czerwona skóra twarzy :(

Myślę, że tu dobry dermatolog powinien pomóc. Leczenie raczej nie będzie szybkie to lepiej próbować się dostać na NFZ. W Warszawie jeśli ktoś szuka to w przychodni KEN bardzo krótkie terminy,  z lekarzy dr Ejmont ma bardzo duże doświadczenie i jest sympatyczną lekarką. Poświęca pacjentowi tyle czasu ile potrzebuje i odpowiada na wszystkie pytania.

17

Odp: Czerwona skóra twarzy :(

Słabe naczynka krwionośne pewnie. Na to kosmetyki z różą, ruszczykiem, kasztanowcem itp. Od środka suplementacja witaminą c i diosminą. Ew. jeszcze jakieś zabiegi kosmetologiczne na pobudzenie krążenia.

18

Odp: Czerwona skóra twarzy :(

może oleje? są takie, które super sprawdzają się do takiego typu cery. + ew. jakieś kremy korygujące koloryt, sama jeszcze nie używałam ale u wielu osób widziałam np cicapair

19

Odp: Czerwona skóra twarzy :(

suprimme napisał/a:

może oleje? są takie, które super sprawdzają się do takiego typu cery. + ew. jakieś kremy korygujące koloryt, sama jeszcze nie używałam ale u wielu osób widziałam np cicapair

Do skóry naczynkowej dobrze się sprawdza olejek z róży, minus taki że zapach ma trochę babciowy, ale moim zdaniem całościowo trzeba by było przejść na jakąś lżejszą pielęgnację.