1 2012-03-08 18:10:40

Temat: Obfite krwawe skrzepy podczas miesiączki

Mam 29 lat, na samym początku - moje miesiączki były dosyć skąpe. Rozszalały się po kilku latach - są dosyć obfite , trwają nie mniej niż 5-6 dni, z czego 3 dni mogę nazwać prawdziwie krwistymi dniami. Miesiączkuję dosyć regularnie. Przesunięcia sa 1-2 dniowe. Od roku, albo półtora zauważyłam, że czasem oprócz krwi miesięcznej  pojawiają się w skrzepy. Tak jakby takie krwawe kawałki mięsa. Nie wiem jak to określić. Rozmawiałam kiedyś o tym z koleżanką i powiedziała, że tak czasem mają niektóre osoby, więc się tym nie przejęłam. Ale jednak jakoś tak się zastanawiam ostatnio czy to rzeczywiście norma ? Czy może jednak zwiastun choroby ?

2 2012-03-12 21:58:19

Odp: Obfite krwawe skrzepy podczas miesiączki

Prawidłowa krew miesiączkowa nie powinna krzepnąć. Jest to związane ze zmieniającą się w okresie menstruacji równowagą hemostatyczną. Zdarza się jednak, że niektóre panie obserwują skrzepy krwi i jest to również zjawisko fizjologiczne, o ile nie są one masywne. Bardziej niepokojąca w Pani przypadku jest ilość traconej krwi oraz czas menstruacji. Czy odczuwa Pani również silne bóle miesiączkowe? Czy charakter menstruacji zmienił się w wyniku przyjmowanych leków lub wybranej formy antykoncepcji? Jak rozumie Pani krwiste dni, jak często istnieje konieczność zmiany tamponu/podpaski? Obfite krwawienia miesiączkowe to jedna z najczęstszych przyczyn niedokrwistości u kobiet. Często wymaga ona leczenia substytucyjnego preparatami żelaza. Warto skonsultować swoje wątpliwości z ginekologiem oraz wykonać kontrolną morfologię krwi.

3 2012-10-15 10:58:44

Odp: Obfite krwawe skrzepy podczas miesiączki

Przed urodzeniem dziecka moje miesiączki trwały 8 dni z czego pierwsze 3 były bardzo bolesne, a krew, miałam wrażenie, że się ze mnie leje, skrzepy bardzo często się pojawiały. Ginekolog wykluczył endometriozę i powiedział, że taka jest moja uroda i że wszystko powinno się ustabilizować po urodzeniu dziecka. I tak też się stało. Obecnie miesiączki trwają 5 dni i oprócz delikatnych bóli podbrzusza nie mam innych dolegliwości.

4 2012-10-30 14:08:20

Odp: Obfite krwawe skrzepy podczas miesiączki

U mnie skrzepy podczas okresu to nie powód do zmartwien. Moze to i moja wina i jest to uzaleznione od tego jak czesto zmienia sie tampony. Nigdy jednak nie traktowalam tego jak problemu, a moze powinnam? Nie cierpialam tez nigdy na jakiekolwiek problemy z krwia. Z reszta chodze tez regularnie oddawac ja do stacji krwiodawstwa, robia tam podstawowe badania i nigdy nie powiadomili mnie, ze cos jest nie tak. Po porodzie w sumie nic sie nie zmienilo, ani w obfitosci miesiaczek ani w ich wygladzie, jesli tak to mozna nazwac. Jesli u Ciebie skrzepy budza niepokoj, to dlaczego nie wybierzesz sie do lekarza? Moze to miec rzeczywiscie powazniejsza przyczyne.

5 2012-11-12 14:05:55

Odp: Obfite krwawe skrzepy podczas miesiączki

Polecam podpaski z aktywnym tlenem i jonami ujemnymi. Aktywny tlen w podpaskach znacząco zwiększa przepuszczalność powietrza przez podpaskę dzięki czemu hamuje się rozwój bakterii. A jony ujemne skutecznie uniemożliwiają przeżycie oraz namnażanie się bakterii, wzmacniają odporność, utrzymują zdrowe dla kobiety środowisko fizyczne. Jony ujemne przemieszczają się w górę do macicy poprzez pochwę, poprawiając krążenie krwi, dzięki czemu skrzepy są zauważalne w jak najmniejszym stopniu. Przyspieszają one również metabolizm. Podwyższony poziom tlenu i anionów sprzyja przyswajaniu pożywienia, eliminacji toksyn i oczyszczaniu krwi. Pomaga również utrzymać prawidłowe funkcjonowanie gruczołów dokrewnych i zapewnia wydzielanie hormonów na prawidłowym poziomie dzięki regulacji poziomu pH krwi oraz aktywacji komórek wydzielania wewnętrznego.


Pozdrawiam
agata.tiens@interia.eu

6 2014-03-23 16:59:55

Odp: Obfite krwawe skrzepy podczas miesiączki

Ti-ens to wyrób chiński, więc nie ma pewności że aż tak ma pomóc. Proszę nie wciskać reklam tam, gdzie ich nie potrzeba. Tu przyda się konkretna porada. Ja jej nie podam, raczej potrzebuję. A takie reklamy mnie denerwują. Proszę nie karmić ludzi chińską "energią", nie jest to zdrowe, również psychicznie.

7 2014-03-26 12:56:06

Odp: Obfite krwawe skrzepy podczas miesiączki

8 2014-03-26 13:00:33

Odp: Obfite krwawe skrzepy podczas miesiączki

9 2015-12-15 19:53:20

Odp: Obfite krwawe skrzepy podczas miesiączki

Też wydaję mi się, że przy prawidłowej miesiączce krew nie powinna krzepnąc. Nie wiem czy to objaw jakiejś choroby ale dla własnego spokoju udaj się do ginekologa. Lekarz przepisze Ci skierowanie na badania i będzie wiadome jaka jest przyczyna. Nie ma póki co się stresować na zapas ale miej tąwizyte na uwadze

10 2018-10-30 07:52:23

Odp: Obfite krwawe skrzepy podczas miesiączki

Ja mam duże skrzepy ale ginekolog powiedział że jest u mnie wszystko w porządku.

11 2018-10-30 09:02:04

Odp: Obfite krwawe skrzepy podczas miesiączki

Ostatnio edytowany przez Katia (2018-10-30 09:02:08)

12 2018-11-06 11:32:31

Odp: Obfite krwawe skrzepy podczas miesiączki

Skrzepy warto konsultować z lekarzem ginekologiem, ale też nie ma co panikować. To właśnie lekarz powinien ocenić, czy powstawanie skrzepów jest spowodowane czymś niebezpiecznym, czy jedynie np. specyficzną budową pochwy i występowaniem polipów czy mięśniaków, które nie są zagrożeniem.
Samemu lepiej nie dochodzić do pochopnych wniosków.

13 2018-11-28 18:41:49

Odp: Obfite krwawe skrzepy podczas miesiączki

Podejrzewam że te skrzepy to przy bardzo obfitych miesiączkach też tak miałam, coś okropnego. Do tego zawsze straszne boleści podczas okresu. Na bank trzeba skonsultować to z lekarzem on zrobi usg i na pewno coś na to poradzi. Ja zaczęłam stosować pigułki antykoncepcyjne. Biorę teraz belarę i te akurat dobrze mi służą nie miewam bóli głowy ani nie spadło mi libido. Lecz wcześniej stosowałam inne i tamte trochę nie bardzo mi pasowały. Natomiast teraz nie mam żadnych skrzepów ani obfitych miesiączek jak dla mnie ogromnie pozytywna alternatywa.

14 2019-02-22 12:11:04

Odp: Obfite krwawe skrzepy podczas miesiączki

jeśli masz na prawdę krwawe dni to ja ci polecam tampony beppy. Hipoalergiczne no i można w nich po pierwsze uprawiać sporty np pływać po drugie współżyć. Ja je kupuje na stronie sklepu naturalnaplodnosc.

15 2019-04-16 10:07:06

Odp: Obfite krwawe skrzepy podczas miesiączki

Jeśli coś cię niepokoi podczas okresu to idź do lekarza i przebadaj się, a na przyszłość pomyśl nad monitorowaniem swoich dni płodnych, może ci się to przydać zwłaszcza jak będziesz chciała mieć dzieci, ja używam komputera cyklu myway, który robi to na podstawie czynników objawowo-termicznych.