1

Temat: Solarium w ciąży

Mam takie pytanie, jestem w ciąży i chciałabym wiedziec, czy można opalać się w solarium w czasie ciąży raz na jakiś czas zasłaniając oczywiście cały brzuszek, czy może jest to szkodliwe mimo wszystko? po prostu jestem tak strasznie blada i chciałabym się czasem opalać bo nie znoszę samopalaczy? Może ktoś z Was opalał się w ciąży w solarium i dziecko urodziło się całe i zdrowe? Może to głupie pytanie ale zależy mi na odpowiedzi.

2

Odp: Solarium w ciąży

Absolutnie nie mozna sie opalac w solarium podczas ciazy, a jak juz tak bardzo chcesz sie opalic to zastosuj balsam brazujacy mimo iz nie bedzie tak szybkiego efektu to nie zaszkodzi dziecku, a promienie uv przechodza przez skore i sa szkodliwe. Nic z tego, że zakryjesz sobie brzuszek, to dziecku nie pomoże a na pewno może zaszkodzić. Dziecko powinno być ważniejsze niż przyjemności typu opalanie. Znam kobiety które chodziły mimo wszystko i nie skończyło się to dobrze.

3

Odp: Solarium w ciąży

Opalanie dostarcza organizmowi promieniowania UV, które w odpowiednim stężeniu niszczy DNA dziecka. to pierwszy powód dla którego solarium w ciąży odpada, jak zakryjesz brzuszek, promieniowanie jest tak silne, że przejdzie przez ubranie, którym zakrywasz. poza tym przegrzewanie organizmu prowadzi do żylaków, może także spowodować krwawienie. a samoopalacze i balsamy? jest w nich tyle chemii że nie wiem, co gorsze.

4

Odp: Solarium w ciąży

Powszechnie uważa się, iż solarium ma niekorzystny wpływ na cerę i skórę, ponieważ powoduje jej przedwczesne starzenie się oraz powstawanie zmarszczek, jak również zwiększa ryzyko raka skóry. Pomimo, iż nie stwierdzono, aby samo promieniowanie miało niekorzystny wpływ na płód, to nie zaleca się częstego korzystania z solarium w czasie ciąży, tuż po porodzie oraz w czasie karmienia piersią. Także radze się stosowac do powyższego.

5

Odp: Solarium w ciąży

A ja wiem, że solarium nie szkodzi bezpośredniu dziecku tylko naszej skorze. Jestem w ciązy i nie chodzę do solarium, ale zamierzam opalać sie na słońcu. Mieszkając we Wloszech widziałam nad morzem opalone włoszki w ciąży, cieszące się latem życiem. Myślicie,ze wszystkie celowo szkodziłyby swoim dzieciom? Nie sądzę! Trzeba żyć normalnie a nie dać się zwariowac, oczywiście dbać o dietę ale nie bez przesady, nie żyjemy w średniowieczu.

6

Odp: Solarium w ciąży

Z tym solarium to chyba nie tak do końca ... Mój gin wyraził zgodę na krótkie seanse na lampach bronzujących. Jestem łuszczykowcem i co fenomen natury atopowcem uczulonym i jedyne co przed ciążą mogłam stosować to sterydy, które teraz wiadomo musiałam odstawić. Jedyny ratunek to lampy i bardzo tłuste kremy. Skoro lekarz pozwala to chyba nie powinno być aż tak bardzo szkodliwe. Wiadomo jak się przesadzi to i bez ciąży można sobie zaszkodzić.

7

Odp: Solarium w ciąży

Nie wiem, szczerze mówiąc wolałabym nie ryzykować... Bo w końcu co jest ważniejsze? Ładnie opalona skóra czy zdrowie dziecka? smile