1 2012-03-08 18:13:06

Temat: Brązowa wydzielina między okresem

Ostatnio zauważyłam u siebie że od czasu do czasu, no chyba tak z 2x mi się to zdarzyło pojawiła mi się między miesiączkami taka brązowa wydzielina z pochwy, lekko podbarwiona krwią taki jakby śluz trochę. I tak jedne dzień pojawi się z 2-3 razy na bieliźnie i znika. Okres mam po niej normalnie w swoim terminie. W tym roku miałam tak z 2 razy. Czy powinnam się czegoś obawiać czy to coś normalnego ?

2 2012-03-16 19:01:48

Odp: Brązowa wydzielina między okresem

Opisane przez Panią objawy mogą wiązać się z różnymi stanami ginekologicznymi. Nie podaje Pani innych objawów, więc można się domyślać, że plamienia są jedynym zaobserwowanym symptomem. Bardzo ważne jest jednak pewne wykluczenie takich oznak jak swędzenie, pieczenie, podrażnienie warg sromowych, bolesne stosunki. Niepokojącym symptomem byłby też ból okolicy podbrzusza w czasie plamienia. Duże znaczenie może mieć w tym przypadku aktywność seksualna. Podczas stosunków może dochodzić do drobnych otarć i podrażnień skutkujących niewielkim krwawieniem. Czy przyjmuje Pani antykoncepcję hormonalną? Jeśli tak, jednym z jej skutków ubocznych mogą być plamienia w czasie cyklu. Należy też zwrócić uwagę na zapach wydzieliny oraz jej konsystencję. Jeśli objawy będą pojawiać się częściej, konieczna jest wizyta u ginekologa.

3 2012-09-21 08:33:39

Odp: Brązowa wydzielina między okresem

Od momentu uregulowania miesiączek brązowa wydzielina pojawia się u mnie na 3-4 dni przed okresem. Miałam kiedyś bardzo wysoki poziom prolaktyny i ginekolog zapisał mi leki, które obniżyły prolaktynę i uregulowały okres. Od dwóch lat miesiączka pojawia się co 29-31 dni i zawsze przed nią mam takie plamienia. Ginekolog twierdzi, że nie muszę się tym przejmować. Według mnie warto powiedzieć lekarzowi, że coś takiego występuje, ponieważ mogą być różne przyczyny plamień.