1 2012-11-06 01:42:43

Temat: Przed erekcją - ciąża przez wydzielinę zawierającą plemniki?

Witam.

Zdecydowałam się wczoraj na pierwszy stosunek z moim chłopakiem. Najpierw z prezerwatywą, potem jakos wyszło, ze bez (na zasadzie stosunku przerywanego). Jestem na siebie wściekła, bo wiedziałam, ze przed wytryskiem jest produkowana wydzielina, która moze (ale czy musi?) zawierać plemniki. Mam nieregularny okres, ale z kalendarzy wynika, ze jestem na pograniczu dni płodnych i niepłodnych.
All in all:
- nie doszło do wytrysku w drogach rodnych ani na zewnątrz (w ogóle do niego nie doszło w opisywanej sytuacji)
- ok. 40min przed penetracją doszło do wytrysku (z dala od wejścia do pochwy, sperma została zmyta z członka)
- jestem na pograniczu dni płodnych i niepłodnych

1. Jak duże jest prawdopodobieństwo, ze została wydzielona wydzielona zawierająca plemniki?
2. Czy biorąc pod uwagę wcześniejszą erekcję mogło do tego nie dojść?
3. Jak duże jest prawdopodobieństwo, ze mogłam zajść w ciążę?

Jestem niepelnoletnia i stąd moja panika, ewentualne dziecko zruinowałoby mi życie szkolne (nauka, dyskomfort psychiczny). Czytałam o tabletkach 24h po (ale na nie moze być już za późno) oraz o 72h po. Ale nie wiem jak to jest z wypisywaniem recept na nie biorąc pod uwagę to, ze mam niecałe 17 lat.

2 2012-11-06 11:20:29

Odp: Przed erekcją - ciąża przez wydzielinę zawierającą plemniki?

Z ciekawości zapytałam kiedyś ginekologa, czy ta wydzielina zawiera plemniki i okazuje się, że plemników w niej nie ma, także nie stwarza zagrożenia ciążą. Ja jednak w 100% nie byłabym tego tak pewna, bo każde źródło mówi inaczej. W sieci w wiekscości przypadków można spotkac się ze stwierdzeniem, ze w tej wydzielinie sa już ruchome plemniki. Ile-nie wiem. Może jest ich na tyle mało, że nie ma mozliwości zapłodnienia. Komu więc wierzyc bardziej?

Istnieją tabletki 72h-sa na receptę, ale może ją wystawić każdy lekarz-nawet weterynarii. Niektóre kobiety załatwiają sobie na zapas receptę, żeby w razie czego tabletkę mieć przy sobie. Bo czas działa tu zawsze na niekorzyść. Może się zdarzyć też, że lekarz nie bedzie chciał wydac takiej recepty, ponieważ uznaje tabletki za srodek wczesnoporonny. Może też brzmi to tak fajnie, bo zawsze można ustrzec się taką tabletką przed ciążą, ale nalezy pomyśleć też o skutkach jej zażycia. U wielu kobiet występują krwawienia niezwiązane z miesiączką, zawroty głowy, nudności, bóle brzucha itd. Nie jest to więc niezawodny środek, bo ma wiele efektów ubocznych.