1

Temat: Problemy z pamięcią

Witam. Mam 20 lat i straszne problemy z pamięcią. Gdy zabieram się za naukę muszę 10 razy przeczytać jedno zdanie, 10 razy je powtarzac zebym je zapamietała. Dodatkowo często nie pamiętam tego co ktoś do mnie mówił, rzeczy sprzed paru lat też mi się już zacierają. Czy możliwe że jestem na coś chora? A może to tak wcześnie mi się zaczyna skleroza? Powinnam pójść do jakiegoś neurologa, czy poczekać co się będzie dalej działo?

2

Odp: Problemy z pamięcią

Mam to samo, wieku rzeczy nie pamietam. Nawet tego, co przed chwila czytalem, co wczoraj jadlem, itd. Przykladowo wczoraj ogladalem film i nie pamietam jak sie skonczyl (na pewno ogladalem do konca, bo pamietam napisy. Narazie nic z tym nie robię, poza tym że biorę codziennie magnez ale jakoś zbytniej poprawy nie widze, mam dopiero 30 lat i wydaje mi się to trochę dziwne jak na mój wiek. Myślę, że konieczna jest wizyta u lekarza, może branie dodatkowo jakichś suplemetnów.

3

Odp: Problemy z pamięcią

A ja się zastanawiam czy w moim przypadku nie chodzi o podłoze nerwowe. Otoz Moja babcia była tak nerwową kobieta, że z nerwow dostała paralizu całego ciała i zmarła, mama odziedziczyła do po niej, tato też do spokojnych nie anleży a ja czuje jakbym dostała to wszystko od nich w spadku i faktycznie mam to chyba niestety rodzinne. Zauwazyłam , że ostatnio im bardziej pogorsza się moja pamięć tym większe mam problemy z nerwami. Nie byłam jeszcze u lekarza ale pewnie się wybiorę.

4

Odp: Problemy z pamięcią

Te objawy o których piszecie mogą wskazywać na niedoczynnosć tarczycy,zrób koniecznoe badania na tsh,ft3 i ft4 . Jeżeli to będzie ok to zrób badania na poziom zelaza i ferrytyny. Myslę,ze twój problem jest wlasnie albo w bardzo potęznym braku ferrytyny a co za tym idzie żelaza w surowicy albo w niedoczynności tarczycy. Badzo ważne jest żeby w codziennym życiu uzupełniać wszystkie niezbędne witaminy i minerały smile

5

Odp: Problemy z pamięcią

Interesuje się tym tematem więc mogę tutaj dodać, że „Wczesne rozpoznanie zaburzeń pamięci i zaburzeń poznawczych jest niezmiernie istotne, gdyż pociąga za sobą następstwa terapeutyczne. Ich przyczyną mogą być bowiem nie tylko łagodne zaburzenia poznawcze uwarunkowane wiekiem, ale także depresja, czy też choroby mózgu prowadzące do otępienia m.in. zaburzenia krążenia mózgowego, choroba Alzheimera, otępienie czołowo-skroniowe, otępienie z ciałami Lewy'ego”.

6 Ostatnio edytowany przez szachmat89 (2018-03-14 19:13:42)

Odp: Problemy z pamięcią

Czytałem ostatnio artykuł https://zycieseniora.com/zdrowie-senior … oku-zycia/ i podobno zapominanie to powszechny problem seniorów. To jak się starzejemy, zależy od tego jak przebiegają zmiany fizjologiczne, które mogą spowodować zaburzenia w funkcjonowaniu mózgu. W przypadku otępienia dłużej schodzi seniorowi na przyswajaniu nowych informacji i na ich utrwalaniu. Pamięć nie funkcjonuje jak dawniej. W większości przypadków, jeśli starsza osoba skupi się, powraca jej pamięć i może sobie przypomnieć różne informacje. Otępienie spowodowane jest przez różne choroby lub zaburzenia, wpływając na te części mózgu, które odpowiadają za procesy myślowe. Zazwyczaj demencja jest spowodowana przez chorobę Alzheimera, demencję naczyniową, lub otępienie z ciałami Lewy’ego (DLB).

7 Ostatnio edytowany przez Sicka (2018-03-29 13:36:29)

Odp: Problemy z pamięcią

Na zaniki pamieci trzeba brac lecytyne, nie ma innego SKUTECZNEGO sposobu smile

Już od teraz przeczytasz o wazektomii tutaj!