1

Temat: Uzależnienie od komputera i internetu.

Ma problem bo jestem uzależniona od komputera, wzięło się to stąd, że praktycznie cały czas zostawałam sama w domu i jedynie komputer się mną interesował (tak to ujmę) dzisiaj to jest do tego stopnia że nie potrafię spędzić godziny bez sprawdzenia na co komputerze. Na każdy wyjazd zabieram go ze sobą, czasami też siedzę całe noce. Nie mam chłopaka, jestem sama. Nie potrafię znaleźć czasu na coś innego poza internetem.

2

Odp: Uzależnienie od komputera i internetu.

Problem z uzależnieniami jest zawsze podobny, ale nie taki sam. Inaczej wygląda to, gdy jesteśmy uzależnieni od czegoś, czego nie musielibyśmy robić, a robimy a inaczej gdy jesteśmy uzależnieni od czegoś bez czego nie możemy się w życiu codziennym obejść (jedzenie, zakupy, internet/komputer). Dlaczego zaliczam komputer do tej drugiej kategorii? Ano dlatego, że niewiele jest już miejsc pracy, gdzie tego narzędzia się nie wykorzystuje.

3

Odp: Uzależnienie od komputera i internetu.

Tak to jest uzależnienie. Wymagasz fachowej pomocy terapeutycznej,jest,to trudny problem do leczenia,gdzie takie leczenie może trwać nawet kilka miesięcy ale jak długo będzie trwało,zależy głównie od Ciebie. Albo Sama zaczniesz z tym walczyć albo należy szukać pomocy w poradni uzależnień. Pamiętaj, że ogromnie dużo zależy od silnej woli i chęci walki z nałogiem, więc dla Ciebie brawo za to że zdajesz sobie sprawę ze swojego uzależnienia.

4

Odp: Uzależnienie od komputera i internetu.

Uzależnienie od komputera to bardzo poważny problem współczesnych czasów. Niestety sam mogę się nazwać osobą uzależnioną od komputera. Często siedzę przed komputerem, aby siedzieć... Na szczęście mam taką psychikę, że gdybym chciał mógłbym w każdej chwili zmniejszyć ilość minut spędzonych przed kompem. Znajomych poza komputerem mam chociaż rzadko się z nimi spotykam a jeżeli już to najczęściej gramy w piłkę nożną.

5

Odp: Uzależnienie od komputera i internetu.

A serio... zdając sobie sprawę z własnego uzależnienia łatwo można samemu postawić sobie ograniczenia..  Dziennie (gram, piszę na forach, pracuję) po 12 godzin na kompie, ale bywają dni kiedy z premedytacją w ogóle go nie włączam.. i świat mi się nie zawala  tylko że potem wynajduję w sieci jakąś stronę, program, albo inne cudo nad którym ślęczę do rana aż mi się nie uda opanować nowych "umiejętności" do perfekcji. Gdy mi się uda - znów znudzona go porzucam i tak w kółko..

6

Odp: Uzależnienie od komputera i internetu.

Najlepiej udać się w takim wypadku do psychologa. W terapii uzależnień poszukuje się często przyczyn i dobiera metody terapeutyczne dokładnie do konkretnych potrzeb osoby uzależnionej.

7

Odp: Uzależnienie od komputera i internetu.

Ostatnio dowiedziałam się o bardzo dobrej ofercie na prywatną Opiekę Medyczną, dzięki której można się wreszcie leczyć po ludzku – bez kolejek i terminów wizyty za pól roku. Płacisz kilkadziesiąt złotych miesięcznie, czyli kilka złotych dziennie a masz praktycznie nieograniczony i szybki dostęp do lekarzy, specjalistów, badań. Jak chcesz zobaczyć całą ofertę, napisz mi swojego maila, to Ci podeślę i sam zobaczysz jak to wygląda. Pokazałam to już kilku osobom i jak na razie wszystkim się to podoba, więc może i Ciebie zainteresuje monika.szwiec7@wp.pl http://www.oferta.omsignum.pl/monikaszwiec

8

Odp: Uzależnienie od komputera i internetu.

W Warszawie w uzależnieniu z pewnością pomoże Maciej Żurek z Psychologgia. Specjalizuje się w uzależnieniach i ma bardzo fajne podejście do pacjentów. Pomógł mojego mężowi w hazardzie. Widać było różnicę u mojego męża w podejściu do hazardu już po paru regularnych spotkaniach. Ważne aby właśnie konsekwentnie i regularnie jednak chodzić i nie pomijać ani jednego spotkania. Z komputerem czy internetem jest bardzo podobnie. Udaj się na poradę z pewnością pomoże. psychologgia-plus.pl

9

Odp: Uzależnienie od komputera i internetu.

Przez komputer mialam roblem z dorastajacym synem. Calymi dniami siedzial zamkniety w pokoju, ciedzial i grał w gry. Potrafil nie pójsc do szkoly i przesiedziec tak caly dzien. Zawalil przez to szkole. W koncu wyslalismy go na terapie do Pani Marty Ślebody w Krakowie. Poradzila nam co powinnismy robic. Jest co raz lepiej i relacje z synem si epoprawily.

10

Odp: Uzależnienie od komputera i internetu.

Myślę, że psycholog powinien pomóc. Nie należy lekceważyć takich problemów.

11

Odp: Uzależnienie od komputera i internetu.

Uzależnienie od komputera jest tak samo groźne jak inne uzależnienia. Może nie wpływa aż tak na organizm czy psychikę ale jednak nie można tego pomijać. Mój syn był uzależniony od komputera. Doszło to do takiego stanu, że zamiast na uczelnie jeździć to siedział w domu przed komputerem. Co ja mogłam zrobić? Chłopak pełnoletni, ani nie zmuszę ani nic. Prosiłam, rozmawiałam, płakałam, krzyczałam, nic do niego nie trafiało. Dopiero kiedy został skreślony z listy studentów coś w nim odżyło. Wykorzystaliśmy z mężem ten moment i zapisaliśmy go na terapię do Wiosennej w Ściejowicach. Wiedzieliśmy, że mu tam pomogą.... Mieliśmy już znajomego w tym ośrodku... Agresja, złość, strach, skupienie, nie zapomnę tego okresu pomimo, że ciesze się, że już wyszedł z tego....

12

Odp: Uzależnienie od komputera i internetu.

A czy masz w zwiazku z nim np. problemy z praca albo nauką? Bo jak nie to jeszcze nie jest tak zle.

13

Odp: Uzależnienie od komputera i internetu.

Sprawdzanie co chwile fejsa to dzisiaj norma i ten syndrom nawet mial jakąs fachową nazwę.

Odp: Uzależnienie od komputera i internetu.

Komputer to dzisiaj po prostu nasze okno na świat - bo i ogladamy na nich filmy, czytamy prase, kontaktujemy sie ze znajomymi, sluchamy muzyki itd. Wiele osob wydaje sie demonizowac troche jego uzywanie.

15

Odp: Uzależnienie od komputera i internetu.

Izid napisał/a:

Sprawdzanie co chwile fejsa to dzisiaj norma i ten syndrom nawet mial jakąs fachową nazwę.

Fomo smile fear of missing out, czyli strach, że przegapimy coś ważnego, jakąś informację.

16

Odp: Uzależnienie od komputera i internetu.

Dokladnie. Nie sądze aby Fomo bylo kwestia uzaleznienia od komputera.

17

Odp: Uzależnienie od komputera i internetu.

A mnie się wydaje, że jest tylko że uzależnienie od internetu, informacji stało się już powszechnie akceptowalne i na nikim nie robi wrażenia. Samo to że przy wyjściu z domu bez telefonu większość osób (ja też) odczuwa niepokój.