1 2012-11-08 18:50:10

Temat: Odczucia podczas badania ENG

Witam serdecznie!
Mam zawroty głowy od marca tego roku, początkowo wirowe a teraz kilkanaście razy w ciągu dnia czuje się trochę " pijana". Niekiedy spada ostrość mojego wzroku i mam ruchy oczopląsowe podczas siedzenia np. przy komputerze. Ogólnie od tamtego czasu jestem bardzo słaba. Po MR głowy, które nie wykazało zmian wysłano mnie do otolaryngologa w celu dalszej diagnostyki. Stwierdzono krzywą przegrodę nosa i niedosłuch w lewym uchu. Podczas Badania ENG kiedy nalano mi wody do ucha lewego odczuwałam minimalne i krutkotrwałe zawroty, natomiast gdy nalano do prawego miałam bardzo potężne zawroty i długotrwałe (gdybym siedziała to nie wiem czy nie przewróciłabym się). W pewnym momencie podczas badania bardzo mocno drżało mi prawe oko ale nie potrafię powiedzieć czy to był oczopląs, po prostu skakało i miałam jakieś jakby tiki, tj. szybko nieznacznie głowa przekręcała mi się w prawą stronę i jakieś szarpnięcia ręką lewą. Wyniku badania nie konsultowałam jeszcze z lekarzem prowadzącym bo wiadomo terminy. Może ktoś potrafi odpowiedzieć mi czy to co opisałam świadczy o uszkodzeniu błędnika?
Dziękuję za ewentualne odpowiedzi.

2 2013-01-06 14:59:52

Odp: Odczucia podczas badania ENG

Wynik badania:
W wykonanym badaniu stwierdzono uszkodzenie obwodowego narządu przedsionkowego o stronie lewej z nakładającą się patologią pozaobwodową....

3 2014-10-31 22:54:20

Odp: Odczucia podczas badania ENG

Cześć Klarka, mam dokładnie ten sam wynik badań ENG i bardzo podobne objawy.
Skontaktujemy się na priv? jestem bardzo ciekawy jak wyglądało u Ciebie leczenie, czy coś się z czasem zmieniło na lepsze / gorsze itp.

Pozdrawiam,
Czarek