1

Temat: ucisk jajnika?

Witam,

mam taki problem..

jestem w wieku 25+ i od prawie 3 lat czuje jakby ucisk w okolicach prawego jajnika. nie jest to silny ucisk , po prostu czuje ,ze po prawej stronie cos jakby leciutko mnie uciska a po lewej tego nie czuje. pisze dlatego ,ze to cos utrzymuje sie juz od prawie 3 lat. zastanawiam sie czy to nie jest jakis moj wymysl ktory po prostu siedzi mi w glowie i tylko sobie wyobrazam ,ze to cos czuje. jakies 3 lata temu mialam maly wypadek w pracy, mocno otluklam sobie okolice prawego jajnika , mialam duzego siniaka przez co najmniej kilka dni. nie bylam u lekarza ani nie smarowalam tego niczym .bardzo mnie ten incydent przestraszyl ,ale nie mialam mozliwosci isc do lekarza ,od tamtej pory jestem mocno przewrazliwiona na punkcie tego jajnika. 2 lata temu lekarka zdiagnozowala cyste na prawym jajniku poprzez USG brzucha,ale z powodu wyjazdu nie zdarzylam isc do ginekologa. okolo 2 miesiace pozniej ginekolog stwierdzil ,ze nic tam nie ma. rok pozniej podczas kolejnego USG brzucha (czesto mam problemy z przewodem pokarmowym)ta sama lekarka nic tam nie zauwazyla i delikatnie zasugerowala ze tamta cysta to mogla nie byc cysta.
USG nic nie wykazalo.przed i podczas okresu prawa strona boli mnie jakby troche bardziej niz lewa.czesto czuje takie jakby pieczenie/uczucie gorąca w tej okolicy promieniujace do prawej pachwiny.

czy mozliwe ,ze ten ucisk to urojenie , ktore wynika z tamtego wypadku w pracy???
zastanawia mnie dlaczego tak dlugo sie to utrzymuje.

a jesli nie to co to moze byc?