Temat: Krostki na ramionach

Mam bardzo szorstkie ramiona, tworzą się na nich małe krosteczki. Zazwyczaj pojawiają się od jesieni do wiosny. Latem mam raczej spokój. Wydaje mi się, że po prostu słońce je zasusza. Miałam robione kiedyś testy alergiczne i nie mam na nic uczulenia. Nie wiem jednak dlaczego się tworzą. Po kapieli zawsze mocniej wycieram ramiona, żeby naskórek trochę się starł. Niestety niewiele to daje. Oprócz krostek ramiona mają lekko czerwony kolor( nie tylko po pocieraniu ich ręcznikiem ale i na codzień). Smaruję skórę balsamem do ciało, ale na ramiona to nie działa. Wyglądają cay czas tak samo. Wiecie co to moze być i jak mogłabym sobie pomóc? Nie wygląda to ładnie, szczególnie gdy gdzieś wychodze i zakładam np. sukienkę bez ramion.

2

Odp: Krostki na ramionach

Te krostki są byćmoże efektem rogowacenia mieszkowego. Powstają wtedy grudki w obrębie mieszków włosowych, ponieważ skóra zbyt szybko rogowacieje. Moze pojawić się nie tylko na ramionach ale i np. na udach i nasila się podczas chłodniejszych pór roku. Prawdopodobnie przyczyną jest niedobór witaminy A albo po prostu genetyka. W pierwszym przypadku możesz smarować ramiona kremem z witamina A albo kupić sobie tabletki z ta wit. Rogowacenie, które jest odziedziczone w genach cieżko jest zwalczyć, można co prawda łagodzic je róznymi preparatami złuszczającymi. Zawierają one przeważnie kwas salicylowy, mlekowy lub mocznik. Niektóre osoby stosuje przy tym problemie fototerapię, podobno przynosi rezultaty.

3

Odp: Krostki na ramionach

Miałam podobny problem robiły mi się takie krostki na ramionach. Okazało się, że mam bardzo wrażliwą i niestety alergiczną skóre. Zaczęłam sotosować jednak balsam do ciała z witaminą A i stan tych ramion się poprawił. Stosuje ten balsam do tej pory i to na całe ciało i muszę przyznać że cale ciało jest miękkie i bardziej elastyczne po tym balsamie.