1

Temat: Jogurty w diecie

Witam wszystkich. Mam 25 lat i chciałabym się trochę odchudzić, brak mi jak na razie pomysłu na konkretną dietę, dopiero się doszkalam w tej kwesti. Chciałabym poznać Wasze opinię na temat jogurtów w diecie, cz można je jeść? Jakie mają zalety a jakie Wady? Czy znacie jakąś dietę z jogurtami? Ja osobiście bardzo lubię jogurty naturalne i wszystko co jest na bazie jogurtów, ale nie mam pojęcia czy one sprzyjają odchudzaniu czy też nie?

2

Odp: Jogurty w diecie

Jogurty absollutnie nie są tuczące! Są doskonałą formą zastąpienia jednego z posiłków np. drugiego śniadania lub kolacji. Zawieraja dużo odżywczych składnikiów, np. błonnik, białko. Oczywiście trzeba je pić z umiarem bo co za dużo to nie zdrowo  Najlepsze są jogurciki wieloowocowe a na lato z mętą. Bez obaw możesz z nich korzystać, co do diety to pomocne są te z ziarnami zbóż smile istnieją też takie które wręcz to odchudzanie wpomagają jak activia.

3

Odp: Jogurty w diecie

Ja tez sobie nie odmawiam tej przyjemności  i odmawiać nie zamierzam, chociaż głosy na ten temat słyszałam różne. Zabieram ze sobą jogurcik kazdego dnia do biura bo jest pożywny no i gasi pragnienie, wiec na jakis czas czuje sie syta  Bardzo lubię też maślanki więc kupuje je na zmiane z jogurtem  Najlepsze są jogurty z kawałkami owoców no.  wisniowe czy truskawkowe bo naturalne smakują jakoś jałowo, ale to kwestia gustu.

4

Odp: Jogurty w diecie

Ja najbardziej lubie i osobiscie dla mnie najlepsze sa serki homogenizowane, maja duzo wiecej bialka, super dla osóbu prawiajacych sport. Ja jednak pije duzo jogurtow pitnych, biore je do auta. A że duzo jezdze i wypijam jeden duzy jogurt podczas calego dnia zamiast np. coli.
to zdrowsze i wspomagające. Wybieraj jogurty do diety z jak najmniejszą zawartością cukru. Świetne są naturalne, dobrze że je lubisz, bo przeważnie jednak każdy wybiera słodkie owocowe.

5

Odp: Jogurty w diecie

Wiecie że niektore jogurty owocowe zawieraja nawet ponad 15g weglowodanow na 100g (to wiecej niz coca cola), porcja wielkosci 250ml zawierac moze nawet niemal 50g wegli w postaci cukrow prostych, a to ponad 10 lyzeczek cukru. Tak więc moja odpowiedz jest nastepujaca, jogurt jest OK, tylko cukier w nich zawarty nijak ma sie do diet odchudzajacych. Jak coś to tylko naturalne z jak najmniejszą ilością cukru i tłuszczu.

6

Odp: Jogurty w diecie

Oczywiście że lepiej jeść jogurty niż nie jeść. Lepiej jeść jogurty niż łykać tabletki odchudzające. Jeżeli lubisz jogurty i bedziesz wybierać takie o niskiej zawartości tłuszczu i bez dodatku cukru bedą one bardzo dobrą podstawą diety. Jogurty pomagaja regulować prace jelit- nie tylko te 'specjalne'. Poprawiają flore bakteryjną- to ważne zwłaszcza po antybiotykoterapii. Dzieki nim własnie po antybiotykach możesz uniknąć biegunek czy kłopotliwej grzybicy. Ponadto często produkty mleczne potrafią łagodzić stany zapalne zołądka. Oczywiście trzeba pamiętać o tym ze nie samymi jogurtami człowiek żyje- mięso, jaja, warzywa, owoce, pełnoziarniste pieczywo i mamy bardzo zdrową dietę.

7

Odp: Jogurty w diecie

Jogurty są niezdrowe lepiej jedz dużo owoców i warzyw

8

Odp: Jogurty w diecie

Jogurty są niezdrowe? Co to za bzdury? Mają dobre kultury bakterii, regulują pracę układu trawiennego, są źródłem wapnia więc dlaczego niezdrowe?

9

Odp: Jogurty w diecie

Zależy o jakich jogurtach mówimy. Naturalne sa ok, te z owocami już nie. Mnóstwo cukru.

10

Odp: Jogurty w diecie

Oczywiście że jogurty sprzyjają odchudzaniu, ale tylko te naturalne. Te wszystkie owocowe mają tyle samo cukru co nie jeden batonik. Już lepiej samemu dodać sobie owoce a będzie to równie smaczne i wyjdzie nam to na zdrowie.

11

Odp: Jogurty w diecie

Jogurty w diecie są jak najbardziej zalecane. Zgadzam się z opinią powyżej, że należy wówczas wybierać te naturalne z 2% zawartością tłuszczu. Gdy masz ochotę na jogurt owocowy sam dodaj ulubione świeże owoce.

12

Odp: Jogurty w diecie

Jogurty jak i kefiry pomagają w odchudzaniu. Testowane na własnej skórze.

13

Odp: Jogurty w diecie

Jak Bark ci pomysłu na diete to najlepiej isć do dietetyka. Moj mąz się do niego wybrał i specjalista polecił mu zbilansowaną diete wraz z therm line man . Schudł dzięki tej suplementacji o wiele szybciej, nie męczył się z nadwagą. Odchudzanie szło gładko bez przeszkód.

14

Odp: Jogurty w diecie

jak masz wybierac miedzy jogurtem a kefirem to zdecydowanie polecam te druga opcje

15

Odp: Jogurty w diecie

Jogurty to tylko naturalne i greckie. Moja dietetyczka Sylwia Sobczak-Piżuch daje mi czasem w jadłospisach taki jogurt, który mam zmiksować z owocami, na prawdę pyszne.

16 Ostatnio edytowany przez jmali (2017-06-13 08:38:35)

Odp: Jogurty w diecie

Rónież nie odmawiam sobie tej przyjemności, ale warto jest zorientować się jaki skład ma dany jogurt. Najlepsze są jogurty naturalne ponieawż zawierają w sobie najmniej cukru oraz innych dodatków, których nie powinniśmy jeść.

Poza tym jeśli macie ochotę na coś słodkiego to jogurt daje wiele możliwości:

1 opcja: jogurt z owocami
2. opcja: jogurt mrożony jako lody
2. opcja ciasto jogurtowe, które sama wprost uwielbiam i bardoz często piekę smile
https://s3.przepisy.pl/przepisy3ii/img/variants/670x0/ciasto-jogurtowe-2.jpg

17

Odp: Jogurty w diecie

To nie konkretny produkt sprzyja odchudzaniu, tylko ujemny bilans kaloryczny. Mógłbyś nawet chudnąć na hamburgerach, gdybyś miał ujemny bilans smile

18 Ostatnio edytowany przez malinowaen (2019-02-13 13:12:25)

Odp: Jogurty w diecie

Możesz mieć rację ale ja się na tym za bardzo nie znam, ostatnio sprawdzałam od kiedy jogurt naturalny dla niemowlaka jest wskazany i doczytałam tu http://www.kuchniajogurtowa.pl/maluch.html  że już od 11 miesiąca życia, nawet lekarza pytałam czy faktycznie można już takiemu maluchowi go podawać i potwierdził te informacje

19

Odp: Jogurty w diecie

Ja jem bardzo dużo jogurtów ze względu na problemy z brzuchem i zupełnie nie przeszkadzają mi w trzymaniu diety.

20

Odp: Jogurty w diecie

Jak jogurty i dieta to tylko naturalne, owocowe są często z cukrem.

21

Odp: Jogurty w diecie

Sama dieta niewiele Ci da. Proponuję jak najwięcej ruchu w życiu codziennym.

Kłopot z ludzką naturą polega na tym, że człowiek potrafi oswoić się z rzeczami - wydawałoby się - niemożliwymi do oswojenia.

22

Odp: Jogurty w diecie

Jogurty są zdrowe, ale wprowadzenie ich do diety nie odchudza. Zwłaszcza, kiedy jemy słodkie jogurty - najzdrowsze są te naturalne. I oczywiście potrzebny jest ruch, bez ćwiczeń trudno o ładną sylwetkę.

23

Odp: Jogurty w diecie

Te naturalne jak najbardziej smile zwracaj uwagę na skład, ilość cukru, czy są robione z mleka czy z mleka w proszku smile poza tym jogurty są zdrowe i warto je spożywać smile