1

Temat: Picie kawy

W sumie to nie bardzo wiem gdzie ten wątek umieścić, wiec wybrałam to forum. Zastanawiam mnie jedna rzecz, mianowicie picie kawy w młodym wieku. Mam lat 16, piję kawę regularnie od około 2 lat, ze względu na moje niedociśnienie. W szkole po prostu dosłownie usypiałam, nie mogłam się na niczym skoncentrować, a nawet czasami zdarzało mi się zasłabnąć. W internecie nie ma dokładnych informacji na temat wpływu kawy w moim wieku.

2

Odp: Picie kawy

Według mnie szkodzi, aczkolwiek nie mocno. Przebarwione zęby, kawa zawiera kofeinę. Jeśli lubisz pić to pij, ale od czasu do czasu zrób sobie od niej przerwę i zacznij pić co innego, może herbatki, albo zupełnie bezpieczna jest kawa zbożowa. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli dużo jej pijesz to zdecydowanie lepiej byłoby jakbyś jej nie piła. Bez kawy można się obejść, według mnie jeśli masz tylko 16 lat to jednak zdecydowanie jest za wcześnie na picie kawki.

3

Odp: Picie kawy

Witaj. Ja wiem, że kawa nie uzależnia więc można ją spokojnie pić. Jeżeli twój organizm dobrze reaguje (nie skacze ciśnienie itp) to może ją spokojnie pić. Najlepsze jest espresso, kaw typu 3w1, rozpuszczalnych i innych kawowych wyrobów lepiej unikać...więcej tam cukru i dodatków niż kawy i jej cennej kofeiny. Pamiętaj jednak, żeby nie pić kawy nie więcej niż jedną dziennie i nie za mocną. Moim zdaniem nic Ci nie będzie, lepsze to niż picie pepsi czy coli.

4

Odp: Picie kawy

Wadą kawy jes to, że m.in. to, że wyplukuje magnez i potas z organizmu. Dlatego po piciu kawy nieraz można odczuwac m.in.: skurcze mięśni. To jest ta główna wada. Ponadto picie kawy na noc, utrudnia zasypianie, gdyż można powiedzieć, że działa jako środek pobudzający. No, ale kawa to nie tylko takie złe strony. Ale w Twoim wieku nie polecam picia kawy... czytałam trochę o kawie kiedyś, więc w tym wieku udradzam... ale wybór Twój.

5

Odp: Picie kawy

Teoretycznie naukowo nie powinno się pić kawy w młodym wieku ponieważ dla organizmu ona i tak jest zbędna. Młodzi ludzie nie powinni dotykać nawet ustami kawy. Niektórzy poprzez ten sposób chcą naśladować dorosłych tylko nie z tym samym skutkiem. Chodzi mi tu bardziej o sens zdrowotny niż pobudzający. Sama kawa szkodzi na serce, zawarta w niej kofeina podnosi ciśnienie i często pojawiają się przebarwienia na zębach.

6

Odp: Picie kawy

Szklanka kawy zabiera zbliżone ilości kofeiny (lub mniejsze) do szklanki coli. A cole pije cała masa młodzieży. Chyba lepiej jednak napić sie kawy bo istnieje duza szansa ze posłodzisz ja mniej niż jest cukru w coli. Podejrzewam, ze pijesz kawe rozpuszczalną wiec też mała szansa na przebarwienia na zębach- jeżeli fusiastą to troche gorzej. Kawa ogólnie nie jest bardzo zdrowa, ma część składników które niekorzystnie działają m.in. na żołądek. Aby zmniejszyc te negatywne działanie powinno pić sie kawę z cukrem lub z mlekiem. Jeżeli jednak masz wątpliwosci możesz poszukać innych środków/metod podnoszących ciśnienie krwi.
PS. Wg. badań gorsze działanie ma mocna herbata niż kawa.

7

Odp: Picie kawy

We wszystkim trzeba mieć umiar. Jak często pijesz tę kawę? smile

8 Ostatnio edytowany przez Malgoska79 (2018-12-16 17:43:36)

Odp: Picie kawy

Według najnowszych badań kawa nie szkodzi, a pita w umiarkowanych ilościach wręcz ma działanie prozdrowotne. Umiarkowana ilość, to mniej więcej trzy filiżanki dziennie. Ostatnio rozsmakowałam się w kawach Mauro http://www.kaweo.pl/pl/c/Kawa-Mauro/71 Moja ulubiona to Mauro de Luxe, ma owocowy smak z nutą czekolady. Każda osoba, którą do tej pory poczęstowałam tą kawą, była zachwycona jej smakiem.

9

Odp: Picie kawy

Trochę wcześnie zaczęłaś tę kawę pić. Wszystko zależy ile tej kawy pijesz. Jak jedną dziennie to nie powinno być problemu. Możesz sobie robić w weekend przerwy smile

10

Odp: Picie kawy

Wszystko z umiarem smile nie pij w dużych ilościach, pamiętaj, żeby pić dużo wody, będzie okej wink

11

Odp: Picie kawy

Ja zaczelam pic kawe jakos w wieku 14 lat, wiec tego xD

12

Odp: Picie kawy

Ja też jakoś wcześnie i żyję. Jedyne co to ważne, żeby nie przesadzać żeby sobie nie zajechać żołądka.

13

Odp: Picie kawy

A ja tam lubię kawę i nawet jak jak jest niezdrowa to z niej nie zrezygnuję. A jeszcze ostatnio wyhaczyłam w duce   ( duka. com/pl/agd/miksery ) przelisczny zestaw filiżanek do espresso i dzięki nim picie kawy jest jeszcze przyjemniejsze.  W  ogole to bardzo polecam wszystkim odwiedzenie tego sklepu. Mają tam ogromny wybór przeroznych gadżetów do kuchni i do wyposazenia wnętrz. Wszystko jest świetnej skandynawskiej jakosci. Polecam kazdemu zakupy w tym sklepie.

14

Odp: Picie kawy

Uwielbiam kawę jako picie, ale widzę, że szkliwo dostaje strasznie po całym dniu. Jak tak się patrzy po kilku latach na te zęby to jest dramat.

„Osiągnęlibyśmy znacznie więcej, gdybyśmy nie uważali niektórych rzeczy za niemożliwe." Vince Lombardi