1 2012-11-13 16:08:22

Temat: Siniaki na nogach i rękach

Witam. Ostatnio zauważyłam, że mam pełno siniaków na nogach i rękach, które pojawiają się bez żadnego powodu, tzn. nie są spowodowane ani biciem, ani uderzeniem... Myślałam, że po prostu nie zauważyłam kiedy się uderzyłam, jednak siniaków było coraz więcej. Jestem trochę zaniepokojona, bo mam siniaki na nogach i rękach i aż wstyd mi je pokazać. Może ktoś wie czym to jest być spowodowane..? Znacie może jakąś skuteczną maść na siniaki?

2 2012-11-13 16:41:52

Odp: Siniaki na nogach i rękach

Być może poprostu masz takie ciało, że wystaczy się tylko mocniej dotknąć i od razu pojawia się siniak. Wtedy nic na to nie poradzisz, a powstające siniaki będziesz musiała w jakiś sposób zatuszować. Możliwe jednak, że -tak jak przypuszczasz- jest to zapowiedź poważniejszych problemów. Myślę, że powinnaś udać się do lekarza. Przepisze Ci odpowiednią maść na siniaki a jeśli będzie miała jakieś wątpliwości skieruje Cię na bardziej szczegółowe badania.

3 2012-11-13 17:07:25

Odp: Siniaki na nogach i rękach

Ja myślę, że masz po prostu słabe naczynia krwionośne. Dobrze jest brać Rutiniscorbin przez co najmniej 3 miesiące bo uszczelnia naczynia  ale i tak skonsultuj to z lekarzem bo są leki ,których nie można łączyć z Rutiniscorbinem, może akurat Ci to pomoże i siniaki znikną. Niezbędne będzie także wykonanie morfologii żeby określić poziom płytek we krwi,jeżeli są za niskie może być to objaw poważnej choroby. Powodzenia.

4 2012-11-13 17:08:35

Odp: Siniaki na nogach i rękach

Po pierwsze - koniecznie idź do lekarza rodzinnego, powiedz o problemie i poproś o podstawowe badania - morfologię krwi z rozmazem oraz parametry krzepnięcia. Witamina K nie wpływa na naczynia, jest niezbędna do prawidłowego krzepnięcia krwi. Jeżeli się nie odchudzasz i jesz warzywa nie powinnaś mieć niedoboru, który spowodowałby takie zmiany. Najlepiej będzie, gdy zrobisz badania i dowiesz się czy jest jakaś konkretna przyczyna tych siniaków.

5 2012-11-13 17:39:58

Odp: Siniaki na nogach i rękach

U mnie też od kilku tygodni na moim ciele pojawiaja sie siniaki niewiadomego pochodzenia, bo jakoś nie przypominam sobie zadnych uderzen ani urazow. Najczesciej robia sie one na nogach (szczegolnie na lydkach) i ramionach ale ostatnio 
wstalam rano i stwierdzilam siniak na piersi! dzisiaj na dloni. Prawdopodobnie czegos mojemu organizmowi brakuje. nie wiem jednak co to moze byc. Może powinnam brać jakieś witaminy?

6 2014-07-01 13:06:27

Odp: Siniaki na nogach i rękach

Jeśli siniaki pojawiają sie bez powodu to moze masz problemy z krzepliwością krwi? Moze to być spowodowane brakami w diecie (np. witaminy K). Przyczyną mogą być również choroby układowe np. wątroby- wiec warto sie zbadać. Mozesz mieć również kruche naczynia krwionośne. Na wzmocnienie ich można łykać witaminę C, diosminę, leki z wyciągiem z kasztanowca. Tak czy inaczej warto by było sprawdzić gdzie leży przyczyna tych siniaków. Można również sparować sie kremami które zawierają te substancje. Mogą pomóc na pewno nie zaszkodzą.