1

Temat: Ból pomiędzy łopatkami

Witam wszystkich. Od jakiegoś tygodnia odczuwam ból pomiędzy łopaktami, większy jest tylko wtedy gdy rano wstaję, zanim sie rozruszam, boli jak diabli, wygląda to na ból mięśniowy, bo po ćwiczeniach słabnie, w tzw. spoczynku nie boli mnie w ogole, myslę że to tylko jakieś bóle mięśniowe albo nerwobóle....serce? Nie jestem jednak pewna bo ten ból zaczyna się bardziej nasilać. Macie czasem też tak? Możliwe że nadwyrężyłam trochę mięśnie podczas cwiczeń?

2

Odp: Ból pomiędzy łopatkami

A ja mam takie bóle już 4 lata pomiędzy łopatkami, diagnozy miałam róznorakie, najpierw niby od zlego ulozenia podczas snu, pozniej przez niedotlenienie płuc, poźniej zywrodnienia, najlepsze w tym wszystkim jest to,ze lekarze nic z tym nie zrobili, przepisali tylko jakies ziola , i kazali smarowac masciami. Nikt mi do tej pory nie pomógł i niekt nie wie co to jest, niby wszystko wporządku ale wcale tak nie jest. Takie życie.

3

Odp: Ból pomiędzy łopatkami

Ja mam podobne bóle do Waszych, to trwa od tygodnia piecze mnie cała lewa łopatka nasila się jak stoję i siedzę bez oparcia. Wczoraj ból mi tak doskwierał, że aż musiałam wysiąść z autobusu po jednym przystanku stania, nie mogłam wytrzymać z bólu. Smaruję voltarenem ale on mi nic nie pomaga. Może ktoś mi coś doradzi, bo sama niewiem skąd mi się to wzięło. Może z przewiania czy przebiębienia? Można się tego pozbyć domowymi sposobami?

4

Odp: Ból pomiędzy łopatkami

Ja juz od kilku lat mam taki ból właśnie, z małymi przerwami. Robiłam różne badania i wykazało, że to zespół bólowy kręgosłupa C-TU. Też bolała mnie lewa łopatka i ból promieniował, aż do karku. Po rehabilitacji- masaże ręczne, sollux, jonoforeza- po 10 zabiegów przez 2 miesiące miałam spokój, a teraz znów to samo. Jak jestem dłużej niż 20 min w tej samej pozycji siedzacej to kręgi szyjne mnie bolą, lopatka i pod nia, chyba się tego nie pozbędę sad

5

Odp: Ból pomiędzy łopatkami

Przyczyn jest wiele, mi się udało to pokonać. Miałem szczęście, że mój dziadek jest w miare obeznany w tych sprawach i, że jest jeszcze na chodzie to rozmasował mi łopatkę i na koniec zrobił tak zwane "ważenie soli". Poradził też abym uprawiał więcej sportu więc ze względu na zimową pogodę która już przechodzi raz czy dwa razy wychodzę na 3-4h z kolegami pograć w kosza czy coś. Innym radzę to samo – pomaga! Ważne to się nie zastać.

6

Odp: Ból pomiędzy łopatkami

Ja rownież mam. Co robić?

7 Ostatnio edytowany przez olha (2019-08-12 08:30:08)

Odp: Ból pomiędzy łopatkami

Jesli boli Cię kręgosłup, to najsensowniej będzie po prostu wybrać się do rehabilitanta:
http://tarnow.in/bol-kregoslupa-profila … bilitacja/

Leczenie bólu pleców między łopatkami jest zależne od jego przyczyny. Przyczyn tutaj moze być bardzo wiele a dobry specjalista będzie w stanie wykryć taką przyczynę.  W przypadku bólów mięśniowo powięziowych stosuje się zastrzyki do punktów spustowych oraz ćwiczenia na kręgosłup. Jeżeli przyczyną jest jedna z zagrażających życiu chorób, leczy się ją w odpowiedni sposób w szpitalu.

Ogolnie w wiekszości przypadków pomagają jednak ćwiczenia.

Dzisiaj mam ochotę na... smile

8

Odp: Ból pomiędzy łopatkami

Może to być po prostu ogromny skurcz - ćwiczysz coś? Jeśli faktycznie bolą Cię bardziej łopatki - kości, to może znajdziesz jakąś maść, która faktycznie pomoże na stałe, a nie tylko podczas stosowania smile Dla mnie po wielu próbach był to Harpagon, ale na każdego co innego działa, więc dobrym pomysłem byłaby wizyta u dobrego lekarza smile Powodzonka!

9

Odp: Ból pomiędzy łopatkami

Ginnastyk i rehabilitacja to sie na pewno sprawdzi. Wiem to na swoim przykładzie. a jak ktoś nie potrafi samodzielnie ćwiczyć to idealnym miejscem jest centrum rehabilitacji Kriosonik. Sama często tam zaglądam bo mam problemy z kręgosłupem i stawami. Zawsze dobiorą mi odpowiednie zabiegi i ćwiczenia. Warto w siebie zainwestować.