1

Temat: Gdzie z wypadaniem wlosow w Gdańsku

Cześc dziewczyny ! Niech ktoś mi pomoże. Od prawie roku lecą mi włosy. Nikt nie wie z jakiego powodu. Boję sie,ze jest to łysienie plackowate chociaż porównywałam sobie zdjęcia w sieci i u mnie włosy wypadają równomiernie a nie tak plackami jak na zdjeciach .Boje się,ze jednak moze byc to to bo moja ciocia miała takie łysienie tak wiec jestem obciazona. Gdzie się zapisać w Gdańsku? Bylam u rodzinnej, ta nic mi nie powiedziała. Zrobiłam sobie podstawowe badania i  wszysto jest w nich ok. Dostałam skierowanie na fundusz a wizyta jest dopiero za 8 miesięcy. Do tego czasu to ja noralnie wylysieje ;/

2

Odp: Gdzie z wypadaniem wlosow w Gdańsku

A hormony badałaś? Tarczycę? TSH , FT3 I FT4? Bo mój tato również miał wypadanie włosów i okazało sie,ze jest to właśnie problem z tarczycą ( u mężczyzn nie jst to takie popularne i dlatego tak późno sie zbadał, kobiety jednak o wiele częściej chorują). Poza tym czy zmieniłaś sposob pielęgnacji? Masz jakieś stresy? Z wypadaniem tak na marginesie to nie do dermatologa ale do trichologa.

3

Odp: Gdzie z wypadaniem wlosow w Gdańsku

Rrobiłam badania na tarczycę przy okazji tych podstawowych. Moja rodzinna podejrzewala na poczatlku tarczyce ale potem rozlozyla rece i nie wie co mi jest, czemu to tak wypada. Stres mam jedny. Wypadanie wlosow, boje sie ze niedlugo bedzie mi potrzebna peruka . Tricholog to konkretnie lekarz od wlosow?

4

Odp: Gdzie z wypadaniem wlosow w Gdańsku

Tak. Jest o specjalista od kondycji włosów,,od leczenia. Pamiętaj tylko o tym,zeby zapisać się do porządnego specjalsty a nie do jakiejś kosmetyczki,. Jest w mieście sporo osob, tkóe tytułują sie trichologiem ale tak naprawdę pokończyli sobie jedynie jakieś kursy. Sama miałam problemy z wypadanie włosów po ciązy ( prawie 3 lata po ciązy włosy nadal mi wypadały). Za poleceniem koleżanki wybrałąm się na Skłodowską do kliniki doktora Michajłowskiego. Tam zlecili mi dwa badania. Trichogram czyli analizę włosa i biopsję. Potem przeszłam kurację dermapenem. I stan włosów od razu się poprawil, praktycznie przestały wypadać.

5

Odp: Gdzie z wypadaniem wlosow w Gdańsku

Masz mze numer telefonu? To dopytam sie jakie mają tam teraminy. Biopsja to nie brzmi dobrze ;/ Czy to boli?

6 Ostatnio edytowany przez Katia (2016-09-19 11:38:35)

Odp: Gdzie z wypadaniem wlosow w Gdańsku

Wiesz co...z tą biopsją to było o wiele więcej strachu niż było to warte. Czułam lekkie ukłucie. Tak jakby CIe pszczoła użądliła. Przynajmniej wiadomo było z czego jest to wypadanie i jaką metode leczenia zastosowac.  Mogę Ci dać namiary na ich stronę: http://drtrycholog.pl/  -poczytasz sobie tam jakie sposoby leczenia maja.

7 Ostatnio edytowany przez trataka (2017-12-20 07:26:09)

Odp: Gdzie z wypadaniem wlosow w Gdańsku

Dobry szampon przeciw wypadaniu włosów - http://pl.blisshair.pro