1

Temat: Nikiel uczula kobiety

Wydaje mi się, że mam uczulenie na nikiel. Często nosiłam bransoletki, kolczyki z tego właśnie tworzywa i w tych miejscach skóra była zaczerwieniona i pokryta małymi pęcherzykami.  Długo nie kojarzyłam tego faktu z ozdobami, myślałam, że może to jakaś pokrzywka. Dlatego jeśli używacie ozdób z niklu i macie uczulenie - zwróćcie na to uwagę. Szkoda się męczyć.

2

Odp: Nikiel uczula kobiety

Alergie są coraz częstszą dolegliwością naszej populacji. Poza znanymi wszystkim przypadkami alergii występującej w postaci kataru siennego oraz zapalenia spojówek, często występują również inne warianty schorzenia. Jednym z nich może być alergia kontaktowa. Jest ona związana z bezpośrednią interakcją między uczulającą substancją a skórą człowieka. Ten rodzaj odpowiedzi jest także używany w testach alergicznych. Niewielkie płatki nasączone alergizującą substancją przykłada się do skóry pacjenta. Rodzaj i wielkość odpowiedzi zapalnej świadczą o braku lub obecności alergii. Alergie kontaktowe mogą dotyczyć niemal wszystkich znanych człowiekowi substancje. Szczególnie częste są uczulenia na metale, z których wykonana jest sztuczna biżuteria lub elementy ubrania, na przykład guziki od spodni. W takich przypadkach jedyną formą terapii pozostaje często wyeliminowanie kontaktu z uczulającym tworzywem.

3

Odp: Nikiel uczula kobiety

Ja również mam uczulenie na nikiel. Przez tę alergię musiałam zrezygnować z moich ulubionych pasków. Mogę nosić tylko takie, które w całości są pokryte materiałem. Ja dostaję dość uciążliwe uczulenie, bardzo swędzące i rozprzestrzeniające się w szybkim czasie po ciele. Pomaga mi jedynie maść Diprosalic. Niestety konieczna jest wizyta u lekarza, bo nie wydają jej bez recepty. Na szczęście może ją przepisać lekarz pierwszego kontaktu.

4

Odp: Nikiel uczula kobiety

Chyba dopadło mnie to samo.W okolicy pępka mam pełno malutkich krostek swędzą jak diabli.Byłam z tym u lekarza rodzinnego zapisał mi elocom.Niby przestało swędzieć ale krostki pozostały.

5

Odp: Nikiel uczula kobiety

ja mam te kolczyki ze srebra
jubilea.pl/bodo-srebrny-komplet-z-szafirami-id-93
i jest wszystko ok nie uczula mnie ale to jest czeste ze osoby maja uczulenie na nikiel, na srebro tez ale to podrabiane, to z jubileapl jest proby 925 wiec oryginalne