1

Temat: Zaburzenia adaptacyjne?

Zaburzenia adaptacyjne występują pod wpływem sytuacji, które nie przekraczają granic zwykłego ludzkiego doświadczenia, ale stanowią duże i ważne zmiany w życiu. Do najbardziej typowych wydarzeń rodzących trudności adaptacyjne należą: utrata rodziców lub współmałżonka, emigracja, rozpoczęcie nauki w szkole, przejście na emeryturę, urodzenie dziecka, czyli takie, które wymuszają duże zmiany. Ma ktoś taki problem?

2

Odp: Zaburzenia adaptacyjne?

Ja miałam problem adaptacyjny, który spowodowany był  wyjazdem za granicę. Totalnie nie potrafiłam się tam odnaleźć. Do tego doszła też bariera językowa. Ten problem był na tyle duży że nie pracowałam, pracował tylko mój mąż a ja bałam się wyjść gdziekolwiek z domu, nie umiałam się też odezwać w tamtym języku, chociaż znałam go bardzo dobrze. Adaptacja to poważna sprawa, zazdroszczę osobom, które umieją szybko dopasować się do otoczenia, ja do takich nie należę.

3

Odp: Zaburzenia adaptacyjne?

Zaburzenia adaptacyjne są bardzo trudne do pokonania. Przede wszystkim potrzeba jest duża siła woli. Leczenie zaburzeń adaptacyjnych często ogranicza się do podawania środków uspokajających. Podobnie jak w innych zaburzeniach spowodowanych stresem jest to postępowanie jedynie objawowe, które nie obejmuje przyczyn. Pomoc powinna polegać przede wszystkim na psychoterapii, oraz wsparciu bliskich....

4

Odp: Zaburzenia adaptacyjne?

Po dokładnym przeczytaniu i następnie przeanalizowaniu mojego życia stwierdzam z całkowitą pewnością,że owe zaburzenie posiadam. Zawsze miałem problemy z adaptacją gdziekolwiek,co wiązało się zawsze z lękiem i obniżeniem nastroju,a podstawowym przykładem tego dla mnie jest każda zmiana jaką przeszedłem w życiu i moje samopoczucie oraz zachowanie w okresie zmian..
Jak nagle znajduje się w zupełnie nowej dla mnie sytuacji-mam ogromną panikę.

5

Odp: Zaburzenia adaptacyjne?

Coś na temat leczenia zaburzeń adaptacyjnych mianowicie: W leczeniu zaburzenia stresowego pourazowego i zaburzenia adaptacyjnego stosuje się zarówno farmakoterapię jak i psychoterapię. Wybór jest podyktowany nasileniem objawów. W znacznym nasileniu zaburzeń funkcjonowania, narażającym pracę lub życie rodzinne np. przewlekające się zaburzenia snu powodujące zmęczenie, trudności w koncentracji, wybuchy gniewu, labilność emocjonalna – stosuje się farmakoterapię.

6

Odp: Zaburzenia adaptacyjne?

Articles like these put the consumer in the driver seat-very imrontapt.

7

Odp: Zaburzenia adaptacyjne?

A psychoterapia grupowa sprawdza się w takich przypadkach? Zastanawiam się, czy nie pójść, bo w warszawskich klinikach Psychomedic stawiają na takie formy terapii także i to w różnych grupach. Czytałam, że niebawem zorganizują nowe spotkania grup na ich stronie psychomedic.pl/psychoterapia-grupowa/ . Może ktoś ma doświadczenie? Ta klinika uchodzi za jedną z lepszych w okolicy, maja dobrych specjalistów i elastyczne godziny

8

Odp: Zaburzenia adaptacyjne?

Mój tata ma stwierdzone te zaburzenia opinią psychiatry, a są one z powodu przejścia na emeryturę wojskową i rozpoczęcia działalności na własną rękę. Część objawów u niego się zgadza, ale najbardziej widoczne są wybuchy gniewu z byle powodu. Dlatego nie męczcie się z tym sami, tylko poszukajcie fachowej pomocy, bo to może skutecznie uniemożliwić Wam poznawanie świata i nowych ludzi, a przede wszystkim siebie i odruchów adaptacyjnych.

9

Odp: Zaburzenia adaptacyjne?

Może psycholog? Mi terapia pomogła w życiu i staram się ludzi przekonywać, że nie ma się czego bać, tym bardziej jak się trafi na dobrą poradnię. Ja trafiłam i trafiła mi się wspaniała psycholog. Mogę szczerze doradzić-psycholog-ms.pl/poradnia/ na Legnickiej we Wrocławiu.