1

Temat: Wysypka na twarzy

Raz na jakiś czas wyskakuje mi na twarzy wysypka. Zdarza się to ok, raz na pół roku ale jest strasznie nieprzyjemna i nie mam pojęcia skąd się bierze. Ostatnio znowu pojawiło mi się coś takiego na twarzy: to jakby taki drobny grysik, skóra robi się chropowata, nie ma żadnego zaczerwienienia ani obrzęku. Skóra przy tym jest bardzo sucha. Gdy smaruję ją kremem, strasznie szczypi i za chwilę znów jest sucha, po ok 2 dniach skóra zaczyna się intensywnie złuszczać i wszystko wraca do normy. Dziwi mnie że występuje to tak rzadko. Uczulenie na jedzenie raczej nie wchodzi w grę, bo nie istnieje nic takiego, co jadłabym raz na pół roku. Wystepuje to w różnych porach roku, czasem w zimie, czasem latem, różnie...

2

Odp: Wysypka na twarzy

Wygląda mi to albo na skazę białkową ( może odstaw na chwilę mleko o jego przetwory, mięsko itd ) albo tzw wyprysk kontaktowy. Tutak może być winna zmiana wody, płynów do demakijażu, kremów itd. Najlepiej oceni to dermatolog, ale obstawiam jedno z dwojga tak na pierwszy "rzut oka".

3

Odp: Wysypka na twarzy

Poszperałam trochę w internecie na ten temat i masz rację, bardzo podobnie wygląda skaza białkowa. Ale jestem pewna, że to nie to. Mleko i inne przetwory zawierające białko jem na bieżąco, a wysypka występuje bardzo rzadko. Wodę mam tę samą, kremy też te same. Jezeli pójdę to dermatologa to pewnie mi teraz nie pomoze. Będę musiała czekać na kolejną wysypkę i wtedy lecieć szybko na wizyte, póki będę mu miała co pokazać... A wyprysk kontaktowy- z czym się wiąże?

4

Odp: Wysypka na twarzy

Mam podobne objawy. Czy to może być atopowe zapalenie skóry?

5 Ostatnio edytowany przez olha (2016-02-09 12:55:26)

Odp: Wysypka na twarzy

Musiałabyś sobie poczytać o atopowym zapaleniu skóry .Tutaj masz artykuł o tym jakie są przyczyny oraz potencjalne leczenie:
http://sulphur.com.pl/problem/atopia/
Najczęstsze objawy to:
świąd
wypryski
suchość skóry
suche oraz łamliwe włosy

Jeśli podejrzewasz to u siebie to proponowałabym z tym zgłosić się do lekarza dermatologa. Lekarz powinien Ci doradzić co robić z tym dalej, jak się leczyć.

Dzisiaj mam ochotę na... smile

6

Odp: Wysypka na twarzy

Może należy pójść do dobrego lekarza? Ja poszłam wyszło mi atopowe zapalenie skóry. Od tego momentu używam dobrych kosmetyków np. tych z atopis.pl Są bardzo fajne i dostosowane do AZS

7 Ostatnio edytowany przez szachmat89 (2018-01-07 19:10:43)

Odp: Wysypka na twarzy

Wizyta u specjalisty jak najbardziej a w wolnej chwili możesz przeczytać artykuł http://febumed.pl/oferta/dermatologia/egzema/ Warunkiem wyleczenia egzemy i uniknięcia jej nawrotów jest rozpoznanie czynnika wywołującego i możliwe wykluczenie lub zminimalizowanie jego działania na skórę. Rozpoznanie to oparte jest głównie na wnikliwej obserwacji prowadzonej przez chorego, dokładnego wywiadu z lekarzem oraz różnorodnych testów alergicznych. Po wystąpieniu egzemy ważne jest leczenie objawowe, mające złagodzić dolegliwości związane ze zmianami skórnymi. W tym celu wykorzystuje się różnorodne leki, maści i kremy, ordynowane przez dermatologa.