1

Temat: Zadłużenie, pętla zadłużenia

Czy ktoś znalazł się kiedyś w takiej sytuacji w której straciliście grunt pod nogami, bo większosć tego co zarobiliście musieliście oddać na długi? Pętla zadłużenia. I czy w takiej sytuacji można ogłosić upadłość konsumencką?

2 Ostatnio edytowany przez Marzenka (2016-12-05 15:18:27)

Odp: Zadłużenie, pętla zadłużenia

Nie jest to wcale takie proste. Ogólnie wiele osob interesuje się upadlością konsumencką jednak jest to rozwiązanie dostaępne dla niewielu grup ludzi. Nie jestem znacznie obeznana w temacie, tak wiec najlepiej jakbyś sama dopytała sie  czy możesz na to liczyć czy też nie.


Generalnie większość tego typu problemów wynika z brania pożyczek. Takie pożyczki są coraz bardziej popularne o czym można sobie poczytać:
http://e-biznes.pl/dlaczego-polacy-cora … bankowych/

Trzeba przekalkulować przy braniu czy będziemy mogli to spłacić czy nie.

3

Odp: Zadłużenie, pętla zadłużenia

No właśnie z tą upadłością konsumencką wcale nie jest tak łatwo jak nam się wydaję. Oczywiście jest to jakieś rozwiązanie, kiedy   pozyczkaok.pl/problemy-w-splacie-zadluzenia . Jednak zanim doprowadzimy do takiej sytuacji warto próbować oddać swoje zobowiązanie. Zawsze są jakieś sposoby, żeby zadłużenie zmniejszyć. Po pierwsze, powinniśmy jak najszybciej zgłosić się do firmy, w której mamy dług, żeby ustalić nowy harmonogram spłat. Po drugie, poszukajmy dodatkowego źródła dochodu – praca wieczorami, zdalnie, weekendowa. Możemy również sprzedać rzeczy, które są coś warte, a nam już się nie przydają. Mnóstwo jest takich akcji w internecie. Dodatkowo, pozostaje nam jeszcze rodzina. Na pewno mamy kogoś zaufanego, który w tej sytuacji pomoże. Nie decydowałabym się na upadłość konsumencką, a jednak szukałabym alternatywnego rozwiązania z danej sytuacji. O własnych siłach. Mam nadzieję, że sprawa wyjaśni się jak najszybciej.

4 Ostatnio edytowany przez Marcela (2017-06-22 22:57:53)

Odp: Zadłużenie, pętla zadłużenia

Nie znam się na takich zagadnieniach jak upadłość konsumencka, ale myślę, że dobrym sposobem na podreperowanie budżetu jest wyjazd za granicę. I nawet jeśli nie dostaniemy pracy naszych marzeń, to sądzę, że warto się przemęczyć kilka miesięcy czy nawet rok, żeby się odkuć. Sprawdź sobie taką agencję pracy jobxion rotterdam, na pewno coś znajdziesz odpowiedniego do Twoich możliwości i kwalifikacji. Najważniejsze to się nie poddawać. A na przyszłość bądź ostrożniejszy z zaciąganiem długów.

5

Odp: Zadłużenie, pętla zadłużenia

Wszystkich szukających wyjścia z tarapatów ostrzegam przed firmą EUROLOAN z Warszawy – odradzam jakiekolwiek związki z nimi. Jakiekolwiek negocjacje po podpisaniu umowy z góry skazane na porażkę. Jeśli powinie Ci się noga, znaczy niższe dochody miesięczne niż przewidywałeś i nie będzie Cie stać na pokrycie pełnej raty to nie masz szans na obniżenie raty i wydłużenie okresu spłaty, zapomnij. Po trzech niepełnych wpłatach windykacja! Chore opłaty za każdą oczywistą czynność i nawet za posiadanie konta w ich serwisie internetowym 60 zł miesięcznie!!! Kontakt jedynie z panienką obsługującą telefon, nie wiadomo kto jest jej przełożonym. Niekompetencja i niekonsekwencja w przekazywaniu informacji. Tragedia. Nigdy więcej EUROLOAN. Zdecydowanie odradzam, ta firma żeruje na niewiedzy ludzi którzy i tak mają już problemy. Może w końcu ktoś się nimi zajmie.

6 Ostatnio edytowany przez damianolejj (2018-08-07 17:39:42)

Odp: Zadłużenie, pętla zadłużenia

Doradca finansowy by Ci się przydał
https://postawnasiebie.pl/member-xxl/
https://postawnasiebie.pl/snoran-plus/
https://postawnasiebie.pl/silvets/
https://postawnasiebie.pl/probiox-plus/