1

Temat: Zastrzyki w kolano

Moim problemem są bolące kolana, w tamtym tygodniu miałam zastrzyk z Synocromu, do stawu kolanowego. Bardzo się czuję źle po tym zastrzyku, połknęłam chyba ze trzy Ketonale i nie wiele pomogły. Dzisiaj już jest lepiej, ale kolano całe opuchnięte. Czy to są normalne objawy? Miałam już zastrzyki z kwasem hialuronowym parę lat temu i nie bolało prawie wcale, pół godziny po inekcji wracałam do pracy i do normalnego trybu życia, a teraz katastrofa.

2

Odp: Zastrzyki w kolano

U mnie po kwasie hialuronowym nie było żadnych efektów ubocznych. Ale z tego co wiem to ból może wystąpić i chyba może też spuchnąć ale tego nie jestem pewna. Ale w sumie to dziwne że aż tak boli. Mój lekarz przy wstrzykiwaniu powiedział mi że mam krzyczeć jeżeli będzie boleć, a później powiedział że jak wstrzyknięcie nie bolało to znaczy że dobrze wstrzyknął i że powinno być ok po tym zastrzyku. Może ktoś inny podpowie Ci coś innego. Pozdrawiam

3

Odp: Zastrzyki w kolano

Czasami zdarza się, że lekarz w czasie dawania zastrzyku nie trafi w szparę stawową, być może tak się stało u Ciebie i stąd odczuwasz taki silny ból. W moim przypadku w prawym kolanie są kłopoty ze wstrzyknięciem z powodu narośli kostnych na krawędzi rzepki - tak twierdził lekarz. Przejawiło się to dość sporym bólem w czasie wbijania igły, a potem przez parę godzin kolano było dość obolałe Następne zastrzyki poszły już lepiej.

4

Odp: Zastrzyki w kolano

Jeśli ból jest tak silny, że aż musisz brać przeciwbólowe, to się nie zastanawiaj tylko pędź do lekarza. Wydaje mi się, że warto zapytać tego lekarza, który dał Ci zastrzyk, o co chodzi. Nie musisz mu pozwalać dawać sobie drugiego zastrzyku. Najlepiej idź i przedstaw sytuacje, do tego czasu rób sobie okłady z lodu na to kolano, to powinno częściowo pomóc, jeśli masz opuchnięte to też opuchlizna powinna zejść. Powodzenia.

5

Odp: Zastrzyki w kolano

Moja mama dostała zastrzyk preparatu Synocrom 2 tygodnie temu. Zastrzyk był bardzo bolesny. Teraz po tych 2 tyg. noga jest bardzo opuchnięta, mama w ogóle praktycznie nie chodzi, nie można dotknąć jej kolana, bo strasznie boli. W zeszłym tyg. była w szpitalu. Robiono punkcję kolana i nie było wydzieliny ropnej. Nie wiem co robić. Martwię się, czy ortopeda czegoś poważnie nie schrzanił. Ktoś spotkał się z taką reakcją?

6

Odp: Zastrzyki w kolano

snych nogach .Obecnie biorę ALOVEX to jakaś nowość o zwiększonej dawce. Jedna noga nie boli bo 3 zastrzyku. Druga noga narazie boli po dwóch może po trzecim przestanie bardzo na to liczę. Najkrócej nie bolało po Synocromie - 4 m-ce. Najlepiej czułam się po Hyalganie prawie cały rok.

7

Odp: Zastrzyki w kolano

Ja miałam zastrzyki  Synocrom, ale w moim przypadku( artroskopia, rekonstrukcja więzadła ACL z użyciem metody BTB) niestety za bardzo mi nie pomogły. Po trzech zastrzykach jakie wybrałam spokój miałam przez ok 6 miesięcy. Zgłosiłam się do swojego Profesora, dostałam skierowanie na rezonans magnetyczny po kolejnej wizycie u ortopedy dostałam kolejne zastrzyki teraz z Curavisc. Czy ktoś miał do czynienia z tymi zastrzykami, chodzi mi o opinię na temat tych zastrzyków chociaż jak wiadomo każdy organizm inaczej przyjmuje.

8

Odp: Zastrzyki w kolano

Mój mąż był na zastrzykach u dr WIęcka www praktyka info pl i bolało lekko samo ukłucie jak przy szczepionkach, ale to normalne, a później nic nie bolało, było tylko lepiej. Kolana w ogóle nie spuchły. Także tutaj polecam, bo zastrzyki podane bezboleśnie i skuteczne. Inna pacjentka mówiła, że doktor dawał jej osocze bogatopłytkowe i też nie bolało  tyle co ukłucie znów, a tak to nic. Była akurat na wizycie kontrolnej i mówiła, że jest w szoku, bo przyszla z bólem, a po podaniu tego czuje się zdecydowanie lepiej i więcej ruszać może i bólu nie ma.

9

Odp: Zastrzyki w kolano

mi coś strasznie strzyka w kolanach, chrupie. narazie nic z tym nie robię, bo to nie jest bolesne, ale jednak będę musiała bo to strasznie przeszkadza.

10

Odp: Zastrzyki w kolano

Ja polecam rozeznać się w tym temacie wśród znajomych... Moim zdaniem oni zawsze są w stanie pomóc i dobrze doradzić smile

Łatwo wziąć złudzenia za prawdziwe uczucia, zwłaszcza gdy patrzy się drugiej osobie w oczy.