1 Ostatnio edytowany przez MargoRav (2018-03-05 12:29:12)

Temat: Badania na alergię

Witam was,
Chciałam zrobić sobie badanie na alergię pokarmową. Znalazłam ofertę na stronie zdrowegeny.pl Wiecie coś może na temat tej strony? Ktoś korzystał z podobnych badań?
Dzięki za odpowiedź.

2

Odp: Badania na alergię

Ja akurat robiłam na nfz badanie ale nie było tam wszystkich alergenów niestety i też sie zastanawiam nad badaniami w moim mieście

[...] każde zachwycenie jest jak deszcz.

Odp: Badania na alergię

Nowym trendem jest tzw. molekularna diagnostyka alergii. Zamiast tradycyjnie stosowanych, w odczynnikach diagnostycznych, ekstraktów alergenowych, wykorzystuje ona alergeny rekombinowane, uzyskane technikami inżynierii genetycznej, lub wysoko oczyszczone składniki alergenów.

Dzięki temu możliwe jest bardzo precyzyjne zidentyfikowanie już nawet nie alergenu, ale jego składowej, odpowiedzialnej za wywołanie reakcji alergicznej.

diag.pl

4

Odp: Badania na alergię

Miałam niedawno robione testy po raz pierwszy w życiu i powiem wam, że to było dziwne doświadczenie. Nie trwało jakoś bardzo długo, ale miałam wrażenie, jak tam siedziałam, że zleciało kilka godzin. Nie bolało ani nic, ale było trochę nużące i wywoływało trochę stresu, czy zaraz zostanie znaleziony kolejny alergen. Ale nie dziwię się już, że te badania są dość drogie, biorąc pod uwagę, jakie są szczegółowe. Mnóstwo rzeczy można się podczas nich dowiedzieć - które objawy się zgadzają, co to znaczy dla organizmu, czy to jakiś początek ukrytej choroby, kiedy się wystrzegać pyłków, czy grozi nam wstrząs anafilaktyczny, jak bardzo intensywna jest dana alergia to tylko niektóre z nich. Ja się dowiedziałam, że jestem uczulona na gluten, laktozę, pyłki drzew iglastych i pierze, czyli powszechnie spotykane rzeczy.