1

Temat: Wyrwanie zęba i implant

Czy musze wstawiać implant od razu po wyrwaniu zeba?

Czy nie muszę na przykład odczekać roku/

2 Ostatnio edytowany przez Marzenka (2019-03-11 11:07:42)

Odp: Wyrwanie zęba i implant

Nie musisz, w zasadzie o nawet nie powinnaś. A czemu polecam poczytać sobie na tej stronie:
https://www.serfin.pl/24189,implanty-st … jest-czas/

W zalożeniu implantu wazny jest czas.Implant można wszczepić od razu po ekstrakcji albo 1-4 miesiące po niej. Nie warto tego odwlekać, gdyż po usunięciu zęba zanika kość, w której był osadzony, a to utrudnia implantację i wydłuża leczenie (konieczna jest rekonstrukcja kości).

W innym przypadku może być konieczność odbudowania zatoki szczękowej bo przez brak zęba kosć zanika.

3

Odp: Wyrwanie zęba i implant

Absolutnie NIE czekaj!!! Im wczesniej tym lepiej, moj maz po wypadnieciu zeba czekal 3 miesiace, i lekarz mu zwrocil uwage ze to i tak za dlugo. Najlepiej isc do dentysty od razu bo inaczej zanika kosc w dziurze po zębie i pozniej ciezko wstawic implant. Takze biegnij do dentysty, ja ci polecam najlpeszego dentyste w Krakowie dr Adama Balczyńskiego przyjmuje w Scandinavian Clinik na placu szczepanskim, uratował zęby mojego meża i od tego czasu tez do niego chodze.  Często mają darmowe konsultacje implantologiczne, trzeba sledziec ich strone

4

Odp: Wyrwanie zęba i implant

Jeżeli szukasz naprawdę dobrego gabinetu dentystycznego, to tylko i wyłącznie Medident Tabor medident-tabor.pl . Chodzę do nich już parę ładnych lat jak tylko cokolwiek się dzieje i zawsze wychodzę zadowolona. Stosunek ceny, co do jakości usług jak najbardziej w porządku. Wewnątrz zawsze czysto i pachnąco.

5

Odp: Wyrwanie zęba i implant

Przed zrobieniem implantów warto zrobić odpowiedni rodzaj prześwietlenia zębów. Świetną pracownią radiologii w Warszawie jest Diagdent. Mają kilka placówek i wszystkie są doskonale wyposażone. A co ważne bardzo szybko i sprawnie ,nie trzeba długo czekać.

6

Odp: Wyrwanie zęba i implant

Ja bym w Warszawie na pewno do Ober Clinic poszła z takim problemem. Mają najlepszą stomatologię i lekarzy z powołania. Dość długo się po różnych przychodniach błąkałam i dopiero tam mi zrobili porządek z zębami, nawet te które miały być usuwane udało się wyleczyć. Kwestia podejścia i umiejętności stomatologa. A zęby najlepiej powierzać najlepszym.