1

Temat: Kilka razy zemdlałam

W przeciągu ostatnich dwóch miesięcy zdarzyło mi się 2 razy zemdleć raz  kościele raz w autobusie. Nie straciłam zupełnie świadomości. To było tak, że było w obu tych miejscach bardzo dużo ludzi , w obu stałam i w pewnym momencie zrobiło mi się duszno i ciemno przed oczyma. Raz chłopak mnie wyprowadził przed kościół, drugi jacyś ludzie ustąpili miejsca i otwarli okno - więc w obu doszłam szybko do siebie. Mam 18 lat i raczej jestem zdrowa. Co to więc może być ?

2

Odp: Kilka razy zemdlałam

Omdlenia, które Pani opisuje zdarzają się często u młodych dziewcząt. Jest to tak zwany typ wazowagalny omdleń. Dochodzi do nich w wyniku zwolnienia rytmu serca lub spadku ciśnienia po długotrwałym utrzymywaniu się w pozycji stojącej. Czas pionizacji może być różny dla różnych osób. Niekiedy wystarcza kilka minut stania, by pojawiło się omdlenie. Dodatkowe czynniki sprzyjające omdleniu to duszne pomieszczenie, brak powietrza, stres, głód, wysiłek fizyczny czy nieprzyjemne widoki np. krwi. Przed omdleniem występują takie objawy jak zaburzenia widzenia, słuchu, pocenie się, nudności. Nie ma leczenia przyczynowego omdleń wazowagalnych. Często pojawiają się one w okresie dojrzewania i młodości, a następnie samoistnie zanikają. Nie ma powodów do niepokoju, jeśli omdleniom nie towarzyszą skurcze pojedynczych grup mięśniowych lub uogólnione drgawki.

3

Odp: Kilka razy zemdlałam

Lilusiu, kiedy byłam mniej więcej w Twoim wieku wiele razy zdarzyły mi się podobne do opisywanych przez Ciebie omdlenia. Czasem miały miejsce w zatłoczonym, dusznym autobusie, innym razem w pomieszczeniu gdzie było dużo ludzi, np. we wspomnianym kościele. Wtedy pomagało mi wyjście na świeże powietrze, wzięcie kilku głębokich oddechów (oczywiście musiałam też usiąść), a po kilku minutach wszystko powoli przechodziło. Uczucie jest okropne, ale nie wydaje się niebezpieczne. U mnie ta dolegliwość ustąpiła z wiekiem, niemniej wszystkim zalecam, aby nie wychodzili z domu przegłodzeni, bowiem nagły spadek cukru we krwi również może się w ten sposób zakończyć.

4 Ostatnio edytowany przez ua (2018-11-19 23:49:16)

Odp: Kilka razy zemdlałam

Wiele czynników wpływa na zasłabnięcie dlatego najlepiej pójść do neurologa, który oceni jaka jest przyczyna ów zasłabnięcia. Z doświadczenia mogę polecić Centrum Medyczne doktorA, które mieści się przy Trakcie Brzeskim 57B w Warszawie. Na wizytę czekasz około dwóch tygodni smile Zostawiam Ci link do strony, gdzie znajdziesz wszystkie informacje  https://www.doktora.pl/ smile

Odp: Kilka razy zemdlałam

Z tego opisu wynika, ze po prostu twoj organizm zle zareagowal na pomieszczenia ze zmniejszonym dostepem do świeżego powietrza.

6 Ostatnio edytowany przez malinowaen (2019-04-01 12:29:21)

Odp: Kilka razy zemdlałam

Nie wiem ale ja bym z tym poszła do lekarza albo chociaż zrobiła porządne, szczegółowe  badania a jest teraz bardzo dobra okazja, pobierz sobie bon rabatowy ze strony https://www.drogadozdrowia.diag.pl/ i zrób je za połowę ceny

7

Odp: Kilka razy zemdlałam

Przeciez tu chodzi po prostu chodzi o przebywanie w źle wentylowanych pomieszczeiach, jak mozna tego nie zauwazyc xd