Temat: Hipnoza

Podobno poprzez hipnozę można zdziałać cuda - ludzie pozbywają się sowich chorób i dolegliwości tak ciała jak i ducha. Myślałam ostatnio czy się ni poddać tej formie terapii w związku z moimi dolegliwościami zdrowotnymi, ale najpierw chciałabym zasięgnąć Waszej opinii. Co sądzicie o hipnozie ? Czy ktoś z Was jej próbował ? Czy polecacie poddanie się hipnoterapii ?

2

Odp: Hipnoza

W całej dotychczasowej wiedzy medycznej istnieją obszary zbadane lepiej i gorzej. Niestety, mimo starań lekarze nie są w stanie przewidzieć każdej odpowiedzi organizmu i zinterpretować właściwie jego reakcji. Jednym z najmroczniejszych zakątków medycyny jest ludzki mózg. Mimo poznania jego budowy, funkcje mózgu, jego zdolności oraz zakres pamięci i reaktywowanych wspomnień wciąż zaskakują badaczy i neurobiologów. Dlatego właśnie na pograniczu medycyny znajdują się dziedziny, których skuteczności nie można z całą pewnością potwierdzić lub wykluczyć. Hipnoza, czyli wprowadzenia pacjenta w półsen, a ściślej mówiąc głęboki relaks,  może okazać się pomocna w terapii traumy, zaburzeń lękowych, nerwic, zaburzeń kompulsyjnych czy uzależnień. Jest to jednak zawsze metoda wspomagająca, nigdy zastępująca właściwe leczenie. Nieprawdą jest również zwykle niepamięć pacjenta po hipnozie oraz utrata kontroli nad sobą w czasie jej trwania. Jesteśmy w różnym stopniu podatni na hipnozę, dlatego indywidualne przeżycia poszczególnych pacjentów mogą znacząco się różnić. Niewielkiego odsetka osób w populacji nie udaje się wprowadzić w stan hipnozy.

3

Odp: Hipnoza

Też słyszałam, że dzięki hipnozie można się pozbyć wielu chorób, a nawet lęków. Podobno są hipnozy, które pozwalają nam poznać poprzednie wcielenie. Chętnie poddałabym się hipnozie, ale jak znaleźć profesjonalnego hipnotyzera? Podejrzewam, że w tej dziedzinie oszustów nie brakuje.

4

Odp: Hipnoza

Moje doświadczenia z hipnozą są dosć ograniczone. Jestem raczej sceptycznie nastawiona do takich rzeczy. Zwłaszcza, ze jest cała masa szarlatanów pasożytujących na ludzkiej naiwności. Przeszłam 1 nieudana próbe hipnozy. Pan próbował mnie zahipnotyzować, uleczyć ciało a przy okazji nakłonić umysł do pewnego wysiłku (nauki rosyjskiego...). Skończyło sie na tym, ze przez pare minut próbował niby sprawić zebym 'zasneła' i sugestywnym głosem coś próbował mi wmówić. Niestety chyba jestem oporna bo za długo nie wytrzymałam -parsknełam śmiechem i opuściłam gabinet. Podejrzewam, że w leczeniu hipnozą kluczową role odgrywa autosugestia oraz nastawienie- pójde do Pana doktora on zrobi czary mary i już mi sie nie bedzie chciało palić. Jeżeli jesteśmy przekonani o tym ze tak bedzie to zapewne sie to stanie ;p

5

Odp: Hipnoza

Trzeba iść do hipnoterapeuty , który ma solidne przygotowanie, a nie do osoby po weekendowych kurcie, bo tak się to właśnie kończy.

6

Odp: Hipnoza

Mi bardzo znów pomaga bioenergoterapia i pani Klaudia Szewcowa u której się leczę. Miałam duży problem z tarczycą, trudno mi było na co dzień normalnie funkcjonować, do pracy chodzić, a leki to wiadomo różnie z ich działaniem bywa niestety. A ta pani ma bardzo duże i wieloletnie doświadczenie. Dla mnie ważne, że wracam do zdrowia.

7

Odp: Hipnoza

Nie korzystałam nigdy z hipnozy, zawsze myślałam, że to ściema... A okazuje się, że jest ona wykorzystywana w terapii i jest wiele różnych rodzajów, ciekawa jest np. https://mmadeja.com/co-to-jest-hipnoza- … oze-pomoc/ hipnoza regresyjna, która pozwala ci przepracować traumy z przeszłosci...