1

Temat: Jak najszybciej leczyć zatoki ?

Cześć.
Mam problem z zatokami. Odczuwam w ich miejscu ból podczas schylania. Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Brałam ibuprom zatoki i praktycznie wcale nie pomaga. Czy istnieją jakieś sposoby na wyleczenie zatok? Bardzo prosze o pomoc, bo nie umiem sobie z tym poradzić. Z czego w ogóle wzieły się te dolegliwości? Czy są jakieś leki, które mogłabym kupić w aptece bez recepty?

2

Odp: Jak najszybciej leczyć zatoki ?

O ja znam to cierpienie!  A nie próbowałaś inhalacji? Ja gdzieś wyszperałam dawno w necie i o dziwo pomaga! Do sporej salatery wlewam wrzątek, dodaję 2 łyżki sody oczyszczonej i 2-3 łyżeczki soli zwykłej i 2 łyżki olejku inhalacyjnego - kupionego za parę groszy w aptece. Inhalacje sobie robię sobie gdy tyko zaczynają mi zatoki dokuczać - pomaga, wypróbuj!

3

Odp: Jak najszybciej leczyć zatoki ?

Inhalacje to świetna sprawa! Mi bardzo pomagają nie tylko przy bólu zatok, ale i przy przeziębieniach, kiedy mam zatkany nos. Ja wlewam do miski z wrzątkiem sam olejek do inhalacji. Co prawda jest tak miętowy i mocny, że aż parzy w oczy i cięzko jest wziać pierwszy oddech. Efekt jednak murowany. Gdy ból łapie mnie gdzies poza domem to mam przy sobie acatar zatoki i też przynosi efekty.

4

Odp: Jak najszybciej leczyć zatoki ?

A jak wygląda leczenie w przypadku kobiet w ciąży? Niektóre leki chyba nie są wskazane, prawda? No a inhalacje-można stosować czy lepiej się powstrzymać? Bałabym się, ze dziecku może to zaszkodzić.

5

Odp: Jak najszybciej leczyć zatoki ?

dorism, jesli chcesz lek, który nie szkodzi ciązy, to jest np. Sinupred. Co do inhalacji, to faktycznie, może lepiej się powstrzymać. Słyszałam, że odradza sie je dzieciom i kobietom w ciąży. Istnieją jednak tez domowe sposoby. Któraś z dziewczyn w podobnym wątku podawała sposób na zatoki. Były to okłady z soli kuchennej. Sól musi być gruboziarnista, podgrzewa się ją i wkłada do woreczka, który ląduje na czole. Najlepiej owinąc go jeszcze szalem i nosić, aż do czasu gdy woreczek wystygnie. Myslę, że byłby to dobry sposób dla Ciebie.

6

Odp: Jak najszybciej leczyć zatoki ?

Nie wiem, czy dobrze kojarzę, ale moja znajoma jak miała chore zatoki, to została skierowana do laryngologa na ich płukanie. Nie było to przyjemne, ale na pewno dużo jej pomogło. Z tego co pamiętam, to miała ropny katar, więc lekarz stwierdził, że trzeba. U laryngologa włożono jej rurki do nosa i płukano zatoki solą fizjologiczną. Nie wiem czy czasami nie ma jeszcze takiej metody na zatoki jak punkcja, kiedy nakłuwa się zatoki bodajże też przez nos, przez co później wydzielina może się wydostać.

7

Odp: Jak najszybciej leczyć zatoki ?

Problem z zatokami to często skutek niedoleczonego kataru. NA przyszłosć więc warto pamietac, żeby przeziębienie wyleczyć do końca, a nie biegac z katarem, aż sam przejdzie. Może i minie na chwilę, po czym złapią nas zatoki. Sama to przeszłam więc nikogo nie gnębię. Teraz wiem, że byłam zbyt lekkomyślna. Też leczyłam się tabletkami które wymieniłyście, a do tego piłam dużo naparu z lipy i suszonych malin. Po jakimś czasie przeszło, jednak nadal często wraca ból. Juz nie tak silny jak kiedyś, ale zawsze..

8

Odp: Jak najszybciej leczyć zatoki ?

Ja osobiście z zatokami staram się walczyć inhalacjami i ich płukaniem wodą fizjologiczną. Staram się nie faszerować od razu silnymi lekami.  Niestety czasami nie ma innego wyjścia jak wizyta u lekarza i antybiotyki. Z zatokami nie ma żartów. hmm

9

Odp: Jak najszybciej leczyć zatoki ?

Karina88 napisał/a:

Nie wiem, czy dobrze kojarzę, ale moja znajoma jak miała chore zatoki, to została skierowana do laryngologa na ich płukanie. Nie było to przyjemne, ale na pewno dużo jej pomogło. Z tego co pamiętam, to miała ropny katar, więc lekarz stwierdził, że trzeba. U laryngologa włożono jej rurki do nosa i płukano zatoki solą fizjologiczną. Nie wiem czy czasami nie ma jeszcze takiej metody na zatoki jak punkcja, kiedy nakłuwa się zatoki bodajże też przez nos, przez co później wydzielina może się wydostać.

Tak, jest taka metoda jak punkcja, może nie jest to zbyt przyjemne, ale na pewno skuteczne. Ja się leczyłam u dr. Krajewskiego w klinice Krajmed, którego szczerze polecam, ale jak dowiedziałam się, że będę miała punkcję, to trochę zaczęłam panikować, bo słyszałam o niej dużo nieprzyjemnych rzeczy. Ale powiem Wam szczerze, że nie było tak źle, więc jak ktoś ma problem z zatokami to polecam szybką wizytę u lekarza, bo tak jak koleżanka napisała wyżej - z tą chorobą nie ma żartów!

10

Odp: Jak najszybciej leczyć zatoki ?

Ja na zatoki stosuje SinusSeptan. Nie mam z nimi problemu, nie bolą, nie mam wydzieliny, kataru ani niczego także szczerze polecam. smile

11

Odp: Jak najszybciej leczyć zatoki ?

Jeśli ktoś ma problemy z oddychaniem, często choruje niech nabędzie oczyszczacz powietrza. Sama w to nie wierzyłam, jednak teraz przy dolegliwościach córki zaufaliśmy recenzjom, zdecydowaliśmy się na zakup i lepiej się czujemy. Kupiliśmy Aetaire i nasza mała mająca alergię lepiej oddycha, tak samo i my. Od dłuższego czasu nie chorujemy chociaż kiedyś zdarzało nam się to dosyć często. Poczytać więcej na ten temat możecie na zdrowepowietrze.pl.

12

Odp: Jak najszybciej leczyć zatoki ?

z zatokami jest tak, że ich stan zapalny lubi powracac - wystarczy, że raz się je jakoś przeziębi czy coś. jesli jakies tabletki cos dają, to te ktore mają skladnik przeciwzapalny, choć i to głownie daje radę na chwile. najlepiej chyba isc do lekarza, zeby jakies lasery przepisał...

13

Odp: Jak najszybciej leczyć zatoki ?

Na problemy z oddychaniem związane z zapaleniem zatok nasodren u mnie się sprawdził. Po trzech dniach już byłam zdrowa, a oddychać swobodnie mogłam już po pierwszej dawce. Tak samo było z bólem głowy.

14

Odp: Jak najszybciej leczyć zatoki ?

Lepiej sprawdzić u lekarza, to może być grypa zatok albo jakaś infekcja i to poważna! Takie infekcje zaczynają się niepozornie, ale mają bardzo poważne skutki w  postaci na przykład zaburzenia wzroku, czy też problemów z odróżnianiem smaków~!

Odp: Jak najszybciej leczyć zatoki ?

Polecam Aspecton Eukaps zawierający olejek eukaliptusowy, który zawiera aktywny składnik cyneol, o właściwościach antybakteryjnych i przeciwzapalnych. Dzięki temu upłynnia wydzielinę, która zalega w zatokach i stymuluje proces jej odkrztuszania. Oprócz tego zwalcza ból głowy, który towarzyszy zapaleniu zatok.

apo-discounter.pl/aspecton-eukaps-200-mg-kapsulki-p-27022.html

Odp: Jak najszybciej leczyć zatoki ?

Problem z zatokami może mieć wiele płaszczyzn. Mój lekarz laryngolog odkrył, że moje problemy z tym zagadnieniem wywodzą się z dysfunkcji przegrody nosowej. Leczyłam chrapanie i bezdech. Później zmieniłam pewne przyzwyczajenia (noszenie czapki) i powiem Ci że pomogło. Oczywiście problem z zatokami, może mieć różne podłoże, dlatego ja użyłam swojego przykładu.
Z tego co wiem, to w przypadku zatok, leczenie jest dość meczące i niestety długotrwałe. Dlatego życzę Ci dożo cierpliwości.

17

Odp: Jak najszybciej leczyć zatoki ?

Jak się nam synek urodził to kupiliśmy z mężem inhalator Simple  SANITY.  Łatwo podaje lek, jest to dość lekki i mały sprzęt. Polecam.

18

Odp: Jak najszybciej leczyć zatoki ?

Od paru dni w zasadzie robię inhalacje za pomocą inhalatora PRO Sanity i pierwsze wrażenie jest bardzo obiecujące. Polecam zwłaszcza astmatykom. Szybka ulga, prosta aplikacja leku, bez podrażniania.

19

Odp: Jak najszybciej leczyć zatoki ?

Jak na razie nie narzekam na inhalator Simple. Funkcjonalne, nieskomplikowane urządzenie. Pracuje w miarę cicho, nie zajmuje dużo miejsca, krótko mówiąc – ergonomiczne. W najszerszym miejscu aparat ma niespełna 15 cm, więc naprawdę mały, ale wydajny.

20

Odp: Jak najszybciej leczyć zatoki ?

Co tam inhalator, nie wyleczy przecież zatok, ja bym na waszym miejscu nie eksperymentowała i do  inhalacji dołączyła nasodren. Poprawa nastąpi od razu...po co sie tak męczyć skoro są świetne środki usuwające wszelkie dolegliwości związane z zapaleniem zatok

21 Ostatnio edytowany przez ilonka32 (2016-05-08 20:39:23)

Odp: Jak najszybciej leczyć zatoki ?

z zatokami borykam się od 15 roku życia. Wystarczy tylko zmiana pogody, wiatr i zimno i to wszystko od razu ląduję na moich zatokach. Próbowałam różnych sprayów i niestety nie przynosiły mi większego ukojenia. Na moje zatoki najlepiej sprawdziły się domowe sposoby tj. roztwór wody z solą. Tutaj możecie przeczytać jak go zrobić: http://przyczyny-objawy-leczenie.pl/ocz … we-sposoby

22 Ostatnio edytowany przez ua (2016-12-21 00:37:26)

Odp: Jak najszybciej leczyć zatoki ?

Hej, ja do dobrego laryngologa trafiłam dopiero tutaj http://cmp.krakow.pl/ . Poprzedni robił mi cuda wianki, przepisywał leki nic nie pomagało. Tutaj zrobili mi płukanie zatok i jak ręką odjął smile

23

Odp: Jak najszybciej leczyć zatoki ?

u mnie sprawdziło się uodparnianie polyvaccinum do nosa , oraz przeleczenie antybiotykami , teraz będzie na wiosnę druga tura uodparniania  dla utrzymania efektu leczenia .

24

Odp: Jak najszybciej leczyć zatoki ?

Jeżeli przy dolegliwościach związanych z zatokami, środki farmakologiczne nie wystarczą, warto spróbować alternatywnych metod pobudzenia organizmu do samoleczenia. Dolegliwości, które można złagodzić za sprawą akupresury jest wiele, począwszy od bóli kręgosłupa poprzez migreny czy bezsenność. Różnego rodzaju masaże lecznicze potrafią zdziałać cuda, co jest potwierdzone wieloletnią tradycją. W szczególności relaksacyjny masaż stóp maythai.pl/tajski-masaz-stop/ z wykorzystaniem balsamów i maści rozgrzewających działa w przypadku problemów z zatokami.

25

Odp: Jak najszybciej leczyć zatoki ?

Różnych inhalatorów w sprzedaży można znaleźć sporo, więc wydaje mi się, żę coś odpowiedniego będzie można dla siebie szukać. Polecam zerknąć do Sanity. Ja korzystam z modelu Pro, ale mają też coś specjalnego dla dzieci, więc ten wybór jest tam tak ogólnie spory.