Temat: Spokojny sen

W czasach, gdy coraz szybciej się żyje, coraz łatwiej o zaburzenia snu. Jak wykazują badania ponad 60% polskiego społeczeństwa ma trudności z zasypianiem. Mogą być one przyczyną depresji, choroby (np. nadczynność tarczycy), lecz najczęściej jest ona wywołana stresem, zbyt szybkim trybem życia. Zdarza się również, że nie mamy problemu ze snem lecz jest on bardzo płytki, jest wręcz czuwaniem. Co może nam pomóc w uregulowaniu procesu snu?
Pytajcie

2

Odp: Spokojny sen

Witam,
bardzo sie ciesze ze powstal ten temat, nareszcie moge gdzies zadac pytanie ktore mnie dreczy- dolownie:(
mam problemy z zasypianiem, slyszalam o melatoninie. wiem ze znajduje sie ona w organizmie i jest odpowiedzialna za spokojny sen. i tutaj moje pytanie- co zrobić zeby podniesc jej ilosc w organizmie, by moc spokojnie zasnac i tak tez spac?

3

Odp: Spokojny sen

Ja także mam spore problemy ze snem. Ale zauważyłam ,że u mnie to stres. Jak się odstresuje przed snem np kąpiel w wannie spokojna itd to jakoś lepiej mi się zasypia. A jak nie - to bardzo się męczę.

4

Odp: Spokojny sen

Witam,
melatonina to hormon produkowany przez szyszynkę, odpowiedzialny za regulację procesu snu. Melatonina jest dostępn w aptece, jednak jest polecana dla osób, które muszą się przestawić na zmianę czasu np. w przypadku podróży. Nie jestem w stanie odpowiedzieć jaki bedzie ona miala wplyw w walce z bezsennoscia.
Proponowalabym jednak sprobowac sie odstresowac, tak jak pisze to Gretchen. Gdy i to nie pomaga można wspomóc się preparatem na bazie wyciagow roslinnych, np. Kalms-uspokaja i pomaga zasnąć. Jednak gdy po dluzszym stosowaniu i to nie pomoze, polecam udac sie z wizyta do lekarza.

5

Odp: Spokojny sen

a co oprocz wzesniej wmienionych tabletek kalms moze pomoc? mam wrzody zoladka dlatego chcialabym zminimilazowac ilosc przyjmowanych tabletek. JAk moge sobie zapewnic spokojny sen bez tabletek, oprocz relaksujacych kapieli?